Film Bostonský škrtič oceňovaného scenáristy a režiséra Matta Ruskina je kriminálním thrillerem o průkopnických reportérkách, které v 60. letech minulého století zveřejnily příběh proslulých vražd bostonského škrtiče. Film sleduje Lorettu McLaughlinovou, reportérku novin Record-American, která se stala první novinářkou, která spojila vraždy bostonského škrtiče. Jak si záhadný vrah vybírá další a další oběti, Loretta se pokouší pokračovat ve vyšetřování spolu s kolegyní a přítelkyní Jean Coleovou, avšak dvojice naráží na rozbujelý sexismus tehdejší doby. McLaughlinová a Coleová se přesto odvážně pouštějí do pátrání s velkým osobním rizikem a ve snaze odhalit pravdu riskují vlastní životy. (Disney+)

Lacike

Nezáživná tuctová detektívka podľa neskutočných udalostí o nejakom blbom škrtičovi. Dúfal som, že   Keira Knightleyová po dlhej dobe natočila dobrý film. Musím dúfať ďalej. 4/10. ()

ledzepfan

Je to sice Fincherův Zodiac z Wishe, ale i tak je to poměrně chytlavé. Má to atmošku, řemeslně je to v cajku a i když to s historickými fakty žongluje hodně freestylově, ve výsledku je taková drzá fabulace k divákovi vlastně asi vstřícnější (což nemusí nutně znamenat lepší) než ten do ztracena ukončený Zodiac. (EDIT: Sakra, cítil jsem se jako frajer, že jsem vymyslel to spojení "Zodiac z Wishe" a teď koukám, že už to tu má M.i.k.e, takže zase nic :D ) ()

halogenka

Tvurci mohli pomerne dost usetrit pri obsazovani - vetsi herecky talent a schopnost utahnout cely film by melo i drivko od nanuku. Ale uprimne, ani sebelepsi drivko od nanuku by nezachranilo tenhle naprosto bezpohlavni scenar, ktery misto napeti serviruje nudu. Coz je dost na povazenou, vzhledem k tomu, ze skutecny pribeh Bostonskeho skrtice/skrticu je hodne stavnaty. ()

M.i.k.e

říct o Bostonském škrtiči že je takovým Zodiacem z Wishe možná není úplně uctivé, ale je to víceméně pravdivé. Zajímavý případ, solidně řemeslně zvládnuté, dobře obsazené, ale v jádru celkem neškodné a neschopné naplno vtáhnout. Na případ se zde opět nahlíží z pohledu novinářů a staví policii do pozice neschopných budižkničemů, kteří si nejsou schopni dát dvě a dvě dohromady a vodítko jim musí dát až aktivní novinářka. Tenhle postup zakládající se na plus mínus reálném základu není ničím proti ničemu a není ani nijak objevný, přesto tu jsou jiné kousky, které to zvládají podat lépe. Třeba již zmíněný Fincherův Zodiac, který pracuje s podobnými principy je o dobré dvě třídy jinde...60% ()

Aljak

Vedomosť o Bostonsom škrtičovi síce mám, ale nikdy som sa o to nijako extra nezaujímal, takže z tohto pohľadu boli všetky informácie vo filme pre mňa viacmenej nové. Film sa však sústreďoval skôr na aktivizáciu dvoch žien v Record American, ktoré kontrovali polícii a celý prípad dostali do verejného priestoru. Polícia tým pochopiteľne nadšená nebola, a snažili sa tieto ženy umlčať. Zistenia novinárok boli zarážajúce, a bez nich by sa to možno celé ututlalo, hoci tých slepých uličiek vo vyšetrovaní bolo až-až. Napokon síce vyšla pravda najavo, avšak procesne to súdy nemohli tak ľahko vyriešiť. Film bol fajn, ale na môj vkus to bolo až príliš úzko profilovo zamerané takmer výlučne na tieto dve novinárky. Mohlo to byť sfilmované z viacerých perspektív (napr. aj z tej policajnej). 3* ()

Streeper

Miluju kriminální případy a samozřejmě jsem věrný posluchač OZ a zrovna o Bostonském škrtiči tam mluvili, akorát je to jeden z jejich dřívějších epizod. Každopádně jsem se moc těšila na filmové zpracování navíc s Keirou Knightley v hlavní roli. No... Kouká se na to dobře, hodně se zaměřili spíše na ten novinářský pohled ve stylu Spotlightu než na ten kriminální, což se mi úplně nelíbilo, ale dobře. I když mě film vyloženě nenudil a zvládla jsem to zkouknout, tak mu chyběla jedna zásadní věc. Atmosféra. Ten film nemá žádnou atmosféru. Nic. Příběh vůbec negraduje, všechno běží v jedné rovné linii, která nijak nevybočuje a tím pádem se z toho stává nemastn, neslaný příběh, který ničím nezaujme ani neurazí. Ale milovník krimi a opravdových zločinů si tam něco najde. ()

Juto

,,Bostonský škrtič" nie je skvelý film, ale je to zaujímavý, dobre zahraný a dobre produkovaný. Je to proste štandardný investigatívny reportérsky film. Nepreháňa to s drámou. Je to desivý príbeh, kde sa podľa názvu môže zdať, že celý film bude o Bostonskom štrtičovi, ale v skutočnosti je hlavný dôraz kladený na postavu Keiry Knightley, ktorá podala vynikajúci výkon. Mnohým ľuďom sa nepáčil „príliš temný“ štýl filmu, no mne to dodalo „pocity strachu a chladu“. Sú momenty, ktoré sa mi vyslovene nepáčili: málo pozornosti sa venovalo vzťahu hlavnej hrdinky Loretty s manželom a celkovo boli vzťahy s rodinou vložené veľmi chaoticky. Záver mi tiež prišiel príliš kuskovaný a mätúci. Ale ak máte radi filmy ako Zodiac, Se7en, tak by ste mohli byť spokojný, i keď tieto filmy sú o parník lepšie. 7/10 ()

BoXBe

Solidní řemeslo v produkci mimo jiných Ridleyho Scotta. Dobový Boston je adekvátně chladný. Příběh utíká dost svižně a má široký oblouk a vyvíjí se. Chvílemi je to počtem mordů až strašidelný masakr. V pravých chvílích atmosféra houstne a pár těžkých momentů vyvolá i mrazení v zádech. Přesto chybí více zapamatováníhodných scén a větší důraz na to podstatné mezi méně podstatným - na těch posledních pár minut, které tíživě dotáhne až hudba pod titulky. Herecky postavené na Keiře Knightley, která to, musím uznat, i mezi jinak prověřenými herci, drží svědomitě nad vodou i ve scénaristicky nedotažených chvílích, zejména těch se svým manželem ze svého domu - až po konci filmu může neznalému divákovi dojít, proč je jejich vztah ve filmu tak neuchopitelný. Disney tak servíruje dost dobrý film, který bohužel netočil David Fincher nebo Clint Eastwood, jinak by skončil i v kinech. Na druhou stranu, naštěstí neskončil jako ředěný seriál, kde se všechno hrne hned a najednou nebo nikdy a vůbec. Bostonskému škrtiči jde hlavně o budování atmosféry. Není v tom sice filmem úplně dokonalým, ale na jeden temný večer to funguje dost dobře. P.S. Kdokoliv psal obsah filmu tady nebo na Disney, upřesnění, že s dobovým sexismem má příběh společného minimum, o tom to fakt nebylo. ()

Motinski

Zodiac zo second handu. Chladná žurnalisticka dráma ktorej citeľne chýbajú aspoň nejaké prvky trileru. Dej vás môže zaujímať, no pocit že sledujete film o brutálnych masových vraždách sa nedostaví. Bostonský škrtič má ponurú atmosféru a skvelú Keiru Knightley. Inak ale zaostáva. Hlavne oproti tematicky podobným kúskom. Ak chcete oddychovku na večer, no nie s úplne pohodovou zápletkou, pravdepodobne ale budete spokojný. ()

viperDavid

Celkem povedené drama, které mělou příjemnou, místy hustou atmosféru. Celému filmu vévodí Keira, která, ale ve filmu nevypadá vůbec atraktivně. Doufám, že to byl záměr, neboď si tuto herečku stále spojuju s kapitánem Jackem Sparrowem, kde byla za super kost. Ale také ji v té době bylo 17. Jo zpět k filmu. Bostonský škrčič vlastně nebyl vůbec špatný, ale také pruběrný. ()

oveckaoa

Feministická agitka o dvou ženských  co mají věčně v držce cigáro ačkoliv si obě stěžují, že nemají peníze a tyhle ženské z nichž jedna píše články v oblasti lifestyle (v podstatě životní styl,  móda, spotřebiče atd) a druhá je štětka co dává šéfovi a má z toho benefity (samo to tam padne a ona to nepopře) vyšetřují vraždy bostonského škrtiče. Ze začátku se to dá pak zhruba v prostředku se z toho stane boj proti mužům a padají tam kecy o tom, že policajti jsou neschopní (oni jako, že jsou neschopní , ale tady je to podané tak, že oni nedělají nic  zatímco ty dvě jsou dokonalé přitom jediné co udělají je to, že si zavolají s jedním fízlem a optají se ho zhruba na 2 otázky a on odpoví a oni o tom napíšou článek proč nedala policie embargo na případ  film neřeší). Je to nudné táhne se to a na nějaké vraždy nebo napětí  rovnou zapomeňte. V Zodiacích (obou) byly aspoň nějaké vraždy ukázané tady není nic jen chlápek prostě přijde k bytu řekne jdu Vám něco opravit posílá mě domovník ženské ho pustí a on je zabije. Keira Knightley šla od Pirátů z Karibiku hodně herecky dole. Konec je fanfikce mám o tom knížku od chlápka co dělal rozhovory s vrahy a ty dvě jména tam vůbec nezazněly tady to působí, že ho potkaly ve vězení překecaly ho ať se přizná a on to udělal ve skutečnosti to bylo nejspíše tak, že jich vraždilo více a on to odsral , aby to neřekl.   Tenhle článek  https://cs.wikipedia.org/wiki/Bostonsk%C3%BD_%C5%A1krti%C4%8D Vám dá daleko více než celý tenhle film.  40 procent ()

VanTom

Se zapojením dvou investigativních novinářek do pátrání po "Bostonském škrtiči" se neotálí, vzbudí sice v okolí pár úšklebků, nicméně jakmile se jejich články ukážou relevantní (a ony samy schopnější než přetížená policie), získají své místo, kontakty i relativní podporu. Umírněná Keira je výborná, jinak se OK kriminálka z mírně rozptýleného pohledu (z úzce procedurálně detektivního by mě asi zajímala víc) na úvodní vlně doveze až do konce lehce unaveně. ()

fabecc1222

A další temná kriminálka...Fajn je tady dobové zařazení a příběh podle skutečné události. Jen bylo zajímavé, že tvůrci se snažili v závěru navodit myšlenku, že hlavní podezřelý vlastně není pachatel, aby pak v závěrečných titulkách odhalili, že minimálně u jedné vraždy skutečně pachatelem je a vzhledem k modus operanti se dá usuzovat, že tedy i u některých dalších, jen se nepodařilo zajistit jeho DNA. Každopádně zpět k filmu jako takovému. Celé vyšetřování má fajn atmosféru, ale je to jen prostě další z řady temných krimi, kdy postavy chodí od bodu A k bodu B za jednotlivými důkazy či svědky. ()

J.Lajner

Solidně zpracované řemeslo, bez jakékoliv přidané hodnoty. Podobně laděných snímků existuje bezpočet, což ale neznamená, že si Bostonský škrtič svou šanci nezaslouží. Pátrání po záhadném sériovém vrahovi z pohledu investigativní novinářky, oplývá celkem solidní atmosférou a postupně budovaným napětím. Nečekejte žádnou psychologii, jen poctivou novinařinu, kterou zbytečně sráží několik nudných pasáží. ()

JohnSmith

Naprostá zbytečnost. Keira je naprosto hrozná, teda ona byla asi hrozná i postava, kterou hrála, ale prostě mi to přišlo k ničemu. To už je lepší Bostonský případ z roku 68. ()

Maynard.

Tak tohle se hodně povedlo. Je to hodně srovnatelný se Zodiakem. Taky se ani na konci filmu vlastně nedozvíš, kdo byl pachatel, ale i tak je ti jasný,, že to byli nejmíň dva borci. Tohle je skutečně hodně zapeklitej příběh, se kterým policajtům prostě musela pomoct Keira. Takle ,já tu ženskou fakt nemám rád, ale jak stárne, tak se z tváře vytrácí ten její debilní úsměv, takže tady mi vlastně ani nevadila. Jen asi dvakrát sem si přál, aby ji škrtič taky prohrábnul :). Perfektně atmosferická detektivka, je to celý takový investigativní :o). ()

sedm.1

Bostonský škrtič je film, který si dovolím označit za velmi milé překvapení, kterému mohu vytknout snad jen dvě věci, a to absenci dramatičtějších scén, které by vyhrotili jednotlivé situace do emočně silnější a výraznější podoby, no a pak bohužel i obsazení Keiry Knightley, kterou mám jinak strašně moc rád, ovšem rozhodně v jiných typech filmů, než v těch, kde má ztvárnit charakterově silné a přesvědčivé ženy, což jí její úžasná křehkost jednoduše nedovoluje a je tak v podobných rolích vážně spíš nevěrohodná, než aby svým výkonem filmu pomohla. Jinak ale u mě v souvislosti s touto podívanou vládne skutečně spokojenost, bavila mě především opravdu výrazná potemnělost celé této podívané, stylově se též jedná o velmi ojedinělou záležitost, zápletka je pak perfektně vygradovaná, budující napětí a vážně jsem byl zvědavý na závěrečnou pointu, která mě upřímně dost nekompromisně rozsekala, to jsem fakt nečekal a prostě mě hodně oslovila, jelikož byla skutečně silná a hlavně věrohodná. Tempo filmu pak sice není nikterak závratné, spíš naopak, to mi zde ovšem ani trochu nevadilo, jelikož zajímavého se tu děje pořád něco, divák se zde dočká i několika poutavých zvratů a opomenout nechci ani působivost veškerých postav, které též vesměs budily silný dojem. Za mě se tak zkrátka jedná o vážně nadprůměrný filmový zážitek, ze kterého dokáže i nejednoho diváka pěkně zamrazit, prostě se jedná o působivý thriller, kterému by byla škoda nedat šanci. ()

borec999

Podobnosť so Zodiacom je silná. Tiež je to kriminálka, tiež sledujeme príbeh sériového vraha a tiež skôr z pohľadu novinárov a film sa sústreďuje viac na vplyv a silu médií než na samotný prípad, jednotlivé vraždy a páchateľov. Natočené to je fajn, Keira Knightley je ako hlavná hrdinka okej, no osobne ma to ničím extra neuchvátilo podobne ako Fincherov počin. V danej tématike mám skôr rád tradičný náhľad (zameranie sa na vyšetrovanie, detaily vrážd, zbieranie dôkazov, identifikáciu potenciálnych obvinených) než ten, ktorý ponúkol Matt Ruskin. Aj keď ako príbeh podľa skutočnej udalosti to za filmovanie stálo a za jedno pozretie vlastne asi tiež. 55-60% ()

F.W.Colqhoun

We cover the news. We don't make it. :-) Další z pokusů dorovnat kvality Fincherova Zodiaka milovníky zeleného filtru potěší, ke svému vzoru se ale nepřibližuje. Výsledky kompetentního Ruskinova přístupu poškozuje trochu jalový emancipační rozměr. Ne že by nestál za zmínku, ale bez ohledu na fakt, že to ženy měly a mají v jistých odvětvích těžké, jde to motiv o úroveň až dvě banálnější než pointa Fincherova originální pojetí, v jehož centru stojí zdánlivě vznešená, v jádru patologická, nemoudrá posedlost sériovými vraždami, kterou s hrdiny sdílí přesně ti diváci televizních detektivek, kteří se nachytávají na jeho whodunit rozměr toho samého filmu. O obecnější rovině absurdní nepochopitelnosti světa nemluvě. Za záměrnou devalvaci vykrádaného Zodiaka lze považovat též rovinu men [just] kill women resp. identifikace zla kořenícího v té méně půvabné polovině populace, která z filmu trčí dlouho předtím, než titul upgraduje z jednotného na množné číslo a zazní na plná ústa. Jedná se jen o polovinu pravdy - a proto lež. Ale Keira Knightley je věrohodně inteligentní a krásná i na hranici čtyřicítky a s těmi původními křivými zuby - nebo právě pro ně (ženy to u filmu nemají lehké), frustraci z intelektuálně nepodnětných ženských úkolů jí lze věřit a na její trápení se dobře kouká. Please take me with you. ()