Při cestě autem z Chicaga do San Diega nabídne mladík Jim (C. Thomas Howell) svezení neznámému stopaři (Rutger Hauer). Jim neví, že stopař je brutální vrah a s úmyslem vraždit nastoupil i do jeho automobilu. Policie, aniž by měla tušení o existenci skutečného vraha, ale ze zabíjení podezírá právě Jima. Rutger Hauer v roli stopaře Johna Rydera předvádí ve scénách zuřivého řádění místy až nadlidský výkon. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

departed

Kolik dějových zvratů se vejde do devadesáti pěti minut? Stopař je jasný příklad toho, že opravdu mnoho. Každou chvíli se stane něco, co by divák nečekal, takže hru na hádanou začne hrát už tak od třetího zvratu. Občas to trefí, občas ne, někdy bude i blízko, ale stejně si nebude na sto procent jistý, že to tak bude. Párkrát to tvůrci sice přepálí (vrtulník sestřelen revolverem?!), ale poté to zase něčím napraví, čímž se nakonec dostáváme k verdiktu ,solidní road thriller' s vrásky. ()

chlebo

Plné hodnotenie, možno nie tak úplne po zásluhe, ale z pocitu spolupatričnosti s tým mladým.. tiež neznášam, keď zoberiem stopára, a tá kurva nevďačná mi ,namiesto označenia cieľa kam chce ísť, priloží ku krku kudlu a začne sa príliš rozťahovať. A potom, po naprosto zaslúženom zautavyjebaní ešte povraždiť pol republiky a hodiť to na mňa. Volty sa dajú v takom prípade len tak krájať. A vrchol drzosti - keď už konečne mám možnosť prísť o panictvo, potenciálnu pichnu mi roztrhnú kamiónom a potom sa tí kokoti pri krajniciach s palcami hore čudujte, že vás my, slušní ľudia nechceme brať do áut. Tfuj. ()

Miagy

Toto je presne typ filmu ,ktorý vo svojej podstate je skvelým snímkom, dobré herecké výkony, hutná atmosféra, kvalitný záporák. Avšak sa natíska otázka, či americká polícia je na tom naozaj tak neuveriteľne biedne. Filmy, kde jeden hrdina skolí polovicu texaskej polície nemôžem hodnotiť ako niečo normálne a uveriteľné. Film má svoje kvality, avšak stupidita a naivita mierne uberá na výnimočnosti diela. ()

G04T

Začátek sliboval fakt hodně, jenže potom kvalita tohodle filmu postupně klesala. Rozhodně to není horor, je to thriller. Hauer je magor a pro tuhle roli jako stvořenej. Ale scény, kde zrovna nebyl, mi přišly tzv. "bez šťávy". Další problém Stopaře je, že je to strašně předvídatelný. Po celou dobu sledování jsem většinou věděl, co se stane v dalších pár minutách. Bohužel je tenhle film strašný klišé (např. vězeň usne, probudí se, je otevřená cela a najde všude na policejní stanici mrtvý fízly), a taky je to strašně nelogický. Ale po většinu času napínavý a akční, "carsploitation" scény se fakt povedly! Ale rozhodně to není dokonalej thriller. ()

dkas

Celkem solidní psycho, které ale sráží naprostá debilita policejního sboru, který ve filmu vystupuje a pak taky hromada zkratek a nelogičností. Škoda. Kdyby to na sebe nějak logicky navazovalo a stopař se vždy někde náhodně neobjevil, mohlo to být mnohem uvěřitelnější. ()

LukeSharp

Nemůžu si pomoct,ale připadalo mi to úplně stejné jako remake.Rutger Hauer je sice možná trošku lepší John Ryder než Sean Bean,ale jinak jako bych se díval na dva prakticky stejné filmy(akorát nákladák ''rozdělí'' jiné postavy a jiné nechá žít).A vzhledem k tomu,že remake dostal 3* musí se i původní Stopař spokojit se 3*.Jeden film dvakrát,tak trošku,ale opravdu jenom trošku jinak za 60% ()

Bigfuckman

Vysoce kvalitně natočené nepředvídatelné dílo. Některé scény jsou opravdu brutální jak fyzicky tak psychicky (scéna s kamionem) .U tohoto filmu rozhodně neusnete i když na něj budete civět ve 4 ráno. A ponaučení?? Nebrat stopaře - jen stopařky :) ()

Cortesz

Tak tohle narozdíl od remaku z roku 2007 mělo grády. Rutger Hauer je ďábel (ale já bych ho do auta nevzal už od pohledu bych se z něj posral). I ten mladej nehrál špatně narozdíl od toho co hrál v remaku. Občas mi vadilo, že stopař se asi doopravdy uměl teleportovat. ()

Zadri

Atmosféra teroru a bezmoci je opravdu cítit z každé lepší scény tohoto fimu. Občas film i překvapí, ale také to někdy zaskřípe při přehnané klipovosti a přehnanosti několika momentů. Celkově to je milé překvapení, po kterém si kladu otázku, jestli mi ještě někdy někdo zastaví. ()

Prankster

To byl ale pořádně vychytaný hajzl. Stopuju docela dost a takhle to těm co mě berou teda neoplácím... 4* hlavně za samotnou postavu stopaře. ()

Tales

A sakra, potkat takovyho psychopatickyho stopare jakyho tady predvadi Rutger Hauer, tak asi spacham sebevrazdu :)) ()

Pai-Mei

Celkom dobrý námet, ale chcelo to zručnejšieho režiséra, možno scenáristu. Chovanie Jima Halseyho je vo vačšej časti filmu krajne nepravdepodobné a očas až smiešne. Rutger Hauer zahral dobre, ale film u mňa určite nie je na 4 hviezdy. ()

jprmusic

Stopař je prostě síla a z mého pohledu kultovní záležitost. I C.Thomas Howell, kterého jinak nemusím, tu svojí postavu hraje přesně a precizně vystihuje postupně vzrůstající strach a chaos, který Jima pohlcuje. O Hauerovi nemluvím, stačí záběr , ve kterém sedí na sedadle spolujezdce, kape mu voda z nosu a on se tiše usmívá aby jste tušili, o co půjde. Skvělý scénář se spoustou nečekaných zvratů a situací ( vyvražděná policejní stanice se psy chlemtajícími krev nebo situace v kabině náklaďáku před přetržením J.J.Leight ) ještě umocňují celkové vyznění tohohle filmu. ()

Pokryvac

Priamočiary akčný thriller kategórie B - ak chcete vidieť skutočný psychothriller podobného razenia skúste Roadgames ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik