Při cestě autem z Chicaga do San Diega nabídne mladík Jim (C. Thomas Howell) svezení neznámému stopaři (Rutger Hauer). Jim neví, že stopař je brutální vrah a s úmyslem vraždit nastoupil i do jeho automobilu. Policie, aniž by měla tušení o existenci skutečného vraha, ale ze zabíjení podezírá právě Jima. Rutger Hauer v roli stopaře Johna Rydera předvádí ve scénách zuřivého řádění místy až nadlidský výkon. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Grázl83

Hauer je skvely zaporak. Nicmene scenar je hodne deravy, motivace postav a zvraty casto nedavaji smysl. Je videt, ze jej psal skoro jeste teenager. ()

Eddemi

Ako dieta som si tento horor potajme pozrela z videopasky. Dalsie dlhe roky som sa bala zaspat :D:D:D Uz len za tento cca 10-rocny dopad plny strachu je to na 5 hviezd :D ()

štěpule

Emh, co to bylo? Horor určitě ne..... Je to směsice nelogického chování a nelogických zvratů. Je sice pravda, že jsem se skoro celý film bála, kde se ten chlap zase objeví, ale když jsem věděla, že úplně všude, nebylo to ono. A taky se mně nepodařilo najít nějakou pointu, buď je velice dobře skrytá, nebo prostě není. ()

Barunka20

velmi povedené :) a Stopař (Rutger Hauer) to měl parádně promyšlené. Líbilo se mi jak vždy využil situace když tam byli Ti mladí a někoho zabil, hlavně aby on uvízl bez vinny. Zatavit kterékoliv auto a zabít například celou rodinu co v něm cestovala je podle mě masakr i když to byl asi jeho koníček... člověku ten film opravdu zamotá hlavu, je to opravdu dobře smyšlené a děj také není špatný ()

hyde1987

Ajajaj, tak tohle je fakticky lahůdka. A to po všech stránkách - scénář je plnej zvratů, trenky jsem měl našpónovaný celou hodinu a půl. Bambilionkrát opěvovaná scéna s tirákem je opěvovaná právem, atmosféra pouště kdesi v Texasu j správně hutná a herecký výkon? Rutger Hauer je ďábel nejďáblovatější a po tohle filmu mě místama budil ze spaní. NEBRAT STOPAŘE!! ()

Da_reba

Niečo to do seba malo. Snaha zničiť život mladému Jimovy. Ale prečo? Preboha prečo? Čo bola myšlienka alebo pointa filmu? Dej mal veľké medzeri a tá imbecilita toho mladého nemala hranice. Obžalovaný z mnohonásobnej vraždy a prvé čo ho napadne keď sa prebudí na policajnej stanici kde sú všetci mrtvy je ukradnúť zbraň a zdrhnúť aby toho nebolo málo ešte uniesť policajtov... Stopár sa objavý vždy keď to deju vyhovuje a také veci ako otlačky prstov alebo vôbec nejaké policajné postupy asi nikoho nezaujímali. ()

uprchlice

Seana Beana mám ráda, ale ve "Stopaři" byl pro mě větší hvězdou Rutger Hauer. Byl to zkrátka démon. "Stopař" je klasika, která se brzo, po 21 letech, dočkala remaku a v roce 2003 pokračování. Jak už to tak bývá. Originál je originál a "Stopař" je výjimečný film. Má kvalitní herce (již zmíněný Rutger Hauer a C. Thomas Howell). Musím se zmínit také o akčně nabitých scénách, které nemají náhradníky. V příběhu nelétají ve vzduchu useklé nohy, nebo hlavy, nýbrž auta po kterých hodně dlouho budete cítit vůni benzínu a věřte, že Vám to bude příjemné. "Stopař" zkrátka netrpí množstvím krve, ale vystačí si s pekelně temnou atmosférou a do toho všeho nelítostný a démonický Rutger Hauer. No není to dokonalá kombinace? Celý film "Stopař" je zkrátka dokonalá kombinace akce, děsivé atmosféry a Ruthera Hauera :-D Ten herec zkrátka neměl chybu a já ho za jeho výkon dost obdivuju! ;-) ()

baron156

Tohle a Smrt stopařek vás poučí nebrat stopaře! :) Rutger Hauer je ďábel v ďábelskym filmu. „Řekni dvě slova: Chci zemřít!“ ()

draxxi

Pred triceti lety to byl jeden z mych nejoblibenejsich filmu...a funguje to porad skvele... Hauer je demon... 5/3/2021 79% ()

ZeroX

Klasika je klasika,originál je originál,toť se dá k tomuto filmu říci,protože nové remake tohoto filmu už neni tak působivé.U původního snímku jsou postavy více reálné a hlavně výstižnější.Příběh je docela děsivý ,takže to je na filmu hodně positivní. ()

Shtinky

Je smutné kde sa myšlienka dnešného hororu dostala. Mám pocit že v ňom ide hlavne o najväčší počet rozpáraných brúch a rozrezaných krkov. Napätie skoro žiadne a žiadna smrť sa ma nejako emocionálne nedotkne. Úprimne ma väčšinou skôr rozosmeje. Ako ale vidím, kedysi to tak nebolo. Stopár je v pohode. Ešte po skončení filmu ma mrazilo a triasol som sa napätím. Snáď hlavne kvôli tomu ma tento film dosť oslovil. Nieje to nič brutálne násilné alebo agresívne s fakt odpudivým záporákom. Tento hlavne podal výborný herecký výkon a vďaka nemu si vyslúžil štyri hviezdy. ;) ()

kokoschka

Nejlepší role Rutgera Hauera. Moc sem od toho filmu nečekal, ale fakt mě moc bavil. Napětí by se dalo porcovat a podávat ke kávě ()

1990Jirik

Dvě hvězdičky a to pouze za scény typu kdy mladého jimmyho zapaluje stopař benzínem či se ho snaží přejet autem, nebo když se náhle zjeví a zabije kudličkou na ryby celou rodinu.. Film mi nejen, že nepřišel děsivý ale přímo vtipný!. Absolutně jsem ztratil pointu děje... A Rutger Hauer ve své životní roli? Tak to jsem rád, že jsme neviděl další jeho vyvedené kousky.. Pro mě naprosto vtipný, nesmyslný film...Rozhodně odstrašujicí příklad toho jak by neměl vypadat Horor.. ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik