Při cestě autem z Chicaga do San Diega nabídne mladík Jim (C. Thomas Howell) svezení neznámému stopaři (Rutger Hauer). Jim neví, že stopař je brutální vrah a s úmyslem vraždit nastoupil i do jeho automobilu. Policie, aniž by měla tušení o existenci skutečného vraha, ale ze zabíjení podezírá právě Jima. Rutger Hauer v roli stopaře Johna Rydera předvádí ve scénách zuřivého řádění místy až nadlidský výkon. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Slimak

Rutger Hauer v mnou velice oblíbené roli."Drobná"potyčka mezi řidičem a stopařem,lovnou zvěří a pronásledovatelem napříč americkými pozemními komunikacemi.Akční jízda od začátku až do brokovnicového finále.... ()

cab

Az na na jednicku zahranou postavu zabijaka (Rutger Hauer) se neda na filmu najit moc pozitiv. Nekoncici nuda k zblazneni a vydeseny kluk Jim je navic hrozny otrapa a nesympatak ve spatne zahrane roli. 30% ()

matias32

Omg! Jasné, že sa pár dier v logike sa nájde, ale komu to prekáža? Strach, napätie, pocit bezmocnosi to všetko som prežíval spolu s C. Thomasom Howellom. Jeden z najlepších psychothrillerov. P.S. Démonicky Rutger Hauer naozaj stojí za to. ()

Corpsegrinder

Rutger Hauer je prostě borec a je škoda že v tomhle filmu nedostal tolik prostoru, zásadní chybou bylo dle mě zatažení policajtů do příběhu. Tak jako tak je film neuvěřitelně atmosferickej a část s kamionem nezapomenutelná. ()

Mleako

Nepředvídatelný děj opravdu je, ale chvílemi působí trochu neuceleně. Ale i přes tuto neucelenost si film po celou dobu drží tempo a všudypřítomnou ponurou atmosféru strachu a nejistoty, která je navíc podpořena skvělými výkony hlavních představitelů. ()

Abiosis

*PALEC DOLE* Škoda, že Rutger nie je väčšou filmovou hviezdou; kľudne by som bral, ak by hral v každom treťom filme (namiesto napríklad takého Gerarda Butlera). Má netuctovú tvár a na nej dokáže vytvoriť nejeden šialený výraz. On je jediným dôvodom, prečo som po filme siahol a po dopozeraní konštatujem, že tiež zostáva jediným dôvodom, prečo sa film dá zniesť. To, čo niekedy dokážem filmom odpustiť - nelogické konanie postáv, neschopnosť inteligentne sa vyjadriť, príliš časté zásahy "náhody" v deji - mi tu prekážalo až príliš. Verdikt v 1 vete: Mohol to byť príjemný temný film s netradičným nápadom, avšak tradične hlúpy scenár s hlúpymi postavami (na čele s policajtmi), z toho urobil rozťahanú a neuveriteľnú uspávanku. 30.10.11 ()

peetriss

Stopař je jedno z nejlepších béček všech dob. Béčková atmosféra je všudypřítomná, ale skvěle tomuto fimu sedí. Vše dokresluje sice téměř monotónní, ale skvělá ponurá a chladná hudba Marka Ishama. C. Thomas Howell se karíérové příliš neprosadil, zcela se utopil v béčkových balastech, ale Stopař je jeho nejlepší rolí, Rutger Hauer mu skvěle sekunduje a dokazuje, že role psychopatů, úchylů a magorů umí skvěle, Jennifer Jason Leigh, v té době ještě ne tolik známá, nemá příliš prostoru, ale i přesto nejde přehlénout. Skvělý thriller, který vás chytne za nervy a až do konce je nepustí. Dle mého názoru jeden z nejvíce podceněných filmů 80. let. Nejvíce mě mrzí při opětovném sledování, že vím, jak to vše skončí, ale zážitek z prvního shlédnutí Stopaře byl skvělý a nepředvídatelný. ()

TheDude

Atmosférická jednohubka, která svou nesmiřitelnou přímořarostí sem tam zašlape do (všudypřítomného) prachu logiku nebo motivaci v chování postav. Tyto mezery pak nemusí být ale nutně ke škodě, naopak film na nezodpovězených otázkách okolo tajemného stopaře stojí, stejně jako je divákovi zůstává skryta dávka očividného násilí (porcování první oběti atd.). Taková podoba explicitní řezničiny přijde až s finální scénou. To a plno daších věcí ve mě vzbudilo ryze osmdesátkový feel poctivého béčka. Hauerův projev je démonický a znepokojivý, vrchovatou měrou v kabině jednoho tahače, při nemž se člověk cítí doslova napjatý. ()

GREGOIRE

Velice slušný thriller, který se z hlavy hned tak nevykouří a na který se i po letech s chutí podíváte. Hauerova pomněnkově modrá očka a šílený úsměv ... fakt dobrý. Film odvádí přesně to, co u tohoto žánru očekáváme – permanentní strach a napětí - a na rozdíl od spousty jiných thrillerů není odfláknutý. Co dodat? Bacha na stopaře ... ()

Zeke001

Když jsem si to pustil, tak jsem nechapal že to má tak vysoké hodnocení a že to je pěkná blbost, ale tak po 20 minutách dívání jsem zjistil, že to je vynikájící film a to hodnocení má oprávněně. Prostě 5 * . ()

Mikino00

Velice dobrý mrazivý thriller postavený na základě jednoduché premisy o vraždícím maniakovi a utíkající oběti. Film si neustále udržuje vysoké tempo a těží z minimalistického prostoru a démonického výkonu Hauera. Po tomhle filmu jsem si naprosto jist tím, že bych nikdy žádného stopaře nezval. ()

laepus

Osmdesátky se vším dobrým i špatným, co k tomu patří. Komorní nízkorozpočtový film s úchylným Rutgerem Hauerem. Viděl jsem kdysi jednou, docela mě to dostalo - zvlášť neustálé zvraty a neočekávatelnost děje. A i když už si z toho pamatuju snad jen prst v hamburgeru, mám tuto (tehdy ještě povedenou) hauerovku splněnu. ()

andrewz

I na dobu vzniku směšné, podivínské, nezáživné. Harmonova slušná režie, ucházející casting a rádoby hypnotizující hudba se tuto skutečnost snaží kamuflovat, co to jde, ale marně. Věčný béčkař Eric Red totiž napsal tak podprůměrný scénář, že by jej ve fungující thriller nedokázal převést ani samotný Alfred Hitchcock. Urputně se vyhýbat všemožným žánrovým klišé je zdánlivě správný způsob, jak ve zběhlém a předvídavém divákovi vzbudit napětí. Minimálně stejný důraz by ovšem musel být kladen na logiku a psychologii, pro žánr tak vlastní a potřebné prvky. Jejich absence snímku podráží nohy i v jinak překvapivých momentech a ve velké míře se podílí na přílišné vykonstruovanosti a překombinovanosti celku. Ještě větší neštěstí spatřuji v aktivitách o vzkříšení tohoto hloupého námětu (přímé pokračování mne netrápí, zato aktuální remake klipaře Meyerse ano). To skutečně není dobrá vizitka pro hollywoodské scénáristy. 40 % ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik