Při cestě autem z Chicaga do San Diega nabídne mladík Jim (C. Thomas Howell) svezení neznámému stopaři (Rutger Hauer). Jim neví, že stopař je brutální vrah a s úmyslem vraždit nastoupil i do jeho automobilu. Policie, aniž by měla tušení o existenci skutečného vraha, ale ze zabíjení podezírá právě Jima. Rutger Hauer v roli stopaře Johna Rydera předvádí ve scénách zuřivého řádění místy až nadlidský výkon. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Mol

WHERE ARE YOU FROM? DISNEYLAND!!! Neuvěřitelně brutální John Ryder a jeho šikanování náhodnejch řidičů. Škoda jen, že nebyl záběr na tu holku na náklaďáku. ()

HorrFi

K původní verzi stopaře jsem se dostal spíš náhodou.. remake z roku 2007 se mi moc líbil ale tohle je přece jenom ještě o třídu vejš.. Rutger Hauer tu jako záporák předvádí neuvěřitelnej hereckej výkon a nenapadá mě nic co bych filmu vytknul.. takhle by měl podle mě vypadat pravej horor/thriller 80.let !80% ()

Radiq

Himl hergot psycho killer, himl hergot zabíjení, himl hergot násilí a destrukce! A násilí dost šokující, bezdůvodné, nesmyslné a vám pořád hlodá hlavou: O co mu vlastně jde? Proč to dělá? Vypadá to, že nikdo neodejde živej - ani náhodní nevinní (a vypadá to, že i včetně dětí), ani cajti policejní a hlavně scéna s přivázáním k náklaďáku nemůže nechat v klidu ani zarputilé tvrďase. A to všechno krásně cool old-school - žádné podělané triky a nesmysly - čirá poctivá kaskadéřina, nehody se skutečnými stroji, skutečné zbraně a uvěřitelná akce - jsem rád, že zrovna na tomhle nešetřili. Pravda, logika děje mi často dává zabrat - třeba jak je možné, že Rutger Hauer je vždy a všude a vždy se všude zavčas dostane a stihne tam provést něco zlého, většinou hodně zlého. Taky mi nešlo do hlavy, že ta holka-číšnice riskuje svůj život pro někoho, koho sotva zná. No a kromě těch dvou protivníku a té holky tam jsou snad už jenom samí policajti, heh... Hodně dobrej thriller, překvapil mě a potěšil. A hlavně žádné zdržování. Tohle se rozjede hned ze začátku. ()

eye candy

Atmosfera hitchera je ponura od prvni do posledni cigarety a pokud vas nanahryze nekolik nelogicnosti, zblajznete tento podivny rozpolcenec akcniho mistery-thriller-hororu a na konci si s palenim zahy ubrknete. Depresivni ovzdusi jen umocnuji vymetene californske pustiny, ktere zdaleka nejsou mistem kde by normalni clovek travil dovolenou, jedine ze by byl zrovna ujety masovy vrah ktery se bavi stopovanim lidi a naslednym amputovanim jejich koncetin. R. Hauer je uz taky trochu legenda, kazdy kdo videl blade runnera vi ze mu zaporne role podivinu a divnouchu slusi a ve stopari to jenom potvrzuje. J. Ryder je sice tak trochu duch magor co sestreluje vrtulniky, masakruje civilisty a obcas schova jejich casti do hranolek, ale nakonec tady jako uplne monstrum nevystupuje diky zdrave pratelskemu vztahu s hlavnim hrdinou. T. Howell je v celem filmu spravne vykuleny coz se od nej na jednu stranu sice ocekava, na druhou stranu je ale vykuleny tak moc, ze si rikam jestli on vlastne neni vykuleny porad. Hudba skvele podtrhuje atmosferu a nebyt tech nekolika hloupouckych scen [zakys na benzince] byl by hitcher dokonalej ()

Babba

Ja nevim me to zas tak nebavilo! Sice ten konec byl dobrej ale na to ze to ma tak vysoky hodnoceny...no nevim rozhodoval sem se mezi 2* a 3*.ale dal sem tech vic protoze to byl urcite trosku nadprumernej film! ()

miguel_111

Milujem podobne ladené thrillery ako Duel(1971), Joy Ride(2001), Stopař(2006), Joy Ride: Dead Ahead(2008) a táto kultová záležitosť patrí k mojim obľúbeným. Pre mňa 80% ()

Doudis19

4,5.. Zaokrouhluju níž, jelikož těch chyb (hrdina na začátku nabourá auto, ale o scénu dál již s autem nic není) a neskutečně nereálnýho chování bylo opravdu až moc (holka zná hrdinu 10 vteřin a už kvůli němu riskuje život). Nadruhou stranu je to opravdu vynikající thriller, na kterém se 25 let stáří podepsalo maximálně pod trochu lacinou hudbou. Honičky a následné bouračky vypadají skvěle, stejně jako do nebes vychvalovaný Rutger Hauer, který si svého psychouše vychutnal až do hořkého konce. Vyzdvyhnout se také musí našlapaný scénář, který nenechává chvíli na vydechnutí natož nudu, navíc se jedná o film tak nepředvídatelný, že s čistým svědomím odpustíte i absenci více krve a brutality. ()

David.Darco

Azda jeden z najtemnejších filmov ktoré som kedy videl. Atmosféra na jednotku, všadeprítomné bezpríčinné zlo v podobe Rutgera Hauera funguje takmer na sto percent. Čítal som tu názory že mohol dostať viac priestoru, podľa mňa jeho osoba naháňa strach práve vďaka tomu že nevieme odkiaľ pochádza ani kde pramení jeho motivácia a nikdy nevieme (aj keď sa to postupom času naučíme) kedy sa objaví. Tie zhody náhod síce pôsobia trochu kostrbato a prial by som si aby sa na tom elemente viac popracovalo, dá sa od toho však celkom ľahko odosobniť. Koniec koncov možno aj vďaka tomu je dej tak nepredvídateľný. Berie si tú strange atmosféru Amerického "venkova" z Lyncha a pár pravidiel slasher subžánru pričom tvorí originálny výsledok. Vrelo odporúčam každému kto má thrillery rád a nevidel :) ()

senor

Slušné béčko s dobrou atmosférou a holandským psychem Hauerem. Trailer byl ovšem skoro lepší než celý film. ()

A.L.E.S.

Musím dát za pět. Jde o to překvapení, které mi Stopař přichystal. Scény, ve kterých se mladý kluk utkává se stopařem - šílencem jsou prostě úchvatné a krve by se ve mně nedořezal. Rutger Hauer není jen tak obyčejný vrah ze seriálu. Je neústupný, nekompromisní, vypočítavý. To lze vidět v několika scénách, například v té, kde mladou slečnu roztrhá kamionem. Člověk by si myslel, že ho mladík přemluví, ale pak jsem došel k názoru, že by si s ním nevěděl rady ani policejní vyjednavač. Navíc jsem se i podivil, že Stopař byl natočen už hodně dávno, než bych čekal. Nemám k tomu co víc dodat. Jednoznačně se jedná o nejlepší zážitek z filmu za poslední rok. ()

Beky

Musí se přistoupit na dementní chování postav po celý film, jinak bychom mohli stopaře ukončit po 5ti minutách. Fajn, atmosféra je, ale neni hutná jak bych si rád představoval, stopař dostane na muj vkus málo prostoru...myslim hereckého, to že rostřílí několik aut a zabije spoustu lidí je už věc druhá...proto nepovažuju herecký výkon R.H. za nic výjmečného, idiotsky se umim tvářit taky...jo a jsem jeden z těch, kterýmu vadí, že film nemá pointu, nebo smysluplné zakončení, na otázku proč?, nedostanem odpověď, v dnešní době by film neuspěl... remake z roku 2007 jsem neviděl! Ale očima i ušima osmdesátých let musim přiznat líbivost skvělých akčních scén a několika brutálních scén možná na tehdejší dobu nevídaných. Jednou větou: Když auto máš prázdné a usínáš...probrat tě může i něco jiného, než společnost vraha divného... ()

GrooveJump

Opravdu žasnu nad relatvně vysokým hodnocením tohoto béčka (Jsou dva druhy béček - Ty "sračkoidní" - alá Stopař či ty pětihvězdičkové (napdá mne např. Braindead). Neskutečná slátanina, při niž hlavní hrdina se v počátku filmu bojí přejet plnou čáru, aby nedostal pokutu, a na konci se zbraní v ruce kosí všechny , včetně poldů a hlavního negativního hrdiny. Každopádně Nuda na entou a ve výsledku jeden z nejnadhodnocenejších filmů ( V té to statistice může konkurovat Shawshenku či božínku např. Před úsvitem. Tnehle "kultovní" film si nechte ujít - opravdu sračka..... ()

danoo

Cesty v 80-tych rokoch boli nebezpečné... Zabudnite na logiku. Predstavte si Carpenterov H a l l o w e e n (1978) a Michaela Myersa namiesto Johna Rydera a bude to celé fungovať ako má. ()

Yoshimitsu

Výbornej Rutger Hauer v roli ujetého psychomaniaka, který spouští hru na kočku a myš, aneb noční můru mladíka Jima. Po tomhle zhlédnutí vás přejde chuť zastavovat i sousedce, co má výstřih až ke kolenům, táhne se s velkým nákupem a bydlí na kopci. Doporučuji a dávám 100% ()

JohnSmith

Máma mi říkala,abych nebral stopaře.Hauer je vynikající psychopat,problém je v tom,že jakmile zmizí z dohledu,tak film přestává být zajímavým. ()

pabulator

Ultimate Badass Rutger Hauer je stvořen pro role grázlů a tady je tak přirozený jako kdyby terorizování lidí bylo jeho denním chlebem. ()

Spock

Napínavý, trošku drastický ale hlavně opravdu hypnotizující thriller, který vám nedovolí se on něj ani na chvilku odtrhnout. Seděl jsme u toho jak přikovaný a kroutil hlavou nad tím jak to mohl ten Rutger Hauer tak dobře zahrát, aby nedošlo k mýlce, on není špatný herec, ale tady exceluje. Rozhodě doporučuji všem i těm kdo berou stopaře. :-) ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik