Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

R.I.P.

Tento film byl po všech stránkách velice povedený. Jen vzkaz pro uživatele "Renton" Je vidět že filmům asi moc nerozumí, navíc asi se nedíval na rok vzniku tohoto hororu. ()

Sosak

Nadčasová nerezavějící klasika v žánru hororu. Ani po letech to nezvětralo, i když by to člověk čekal. Pravda, triky jsou jednodušší, ale často vypadají lépe, než dnešní digitální hrátky. Atmosféra odřízlé výzkumné oblasti, podpořené terorizující hudbou se povedla až nebezpečně hodně. Nejvíc se mi ale líbí šílené mutace při kontaktu s Věcí - při přerodu ve psa vyplní biologická masa celou místnost chapadly a dalšími výrůstky, dokud nevznikne pes. Vypadá to ve výsledku skutečně efektně a takových scén se najde mnohem víc. Rozhodně výborný snímek. ()

Arequipa

Zřejmě nejlepší horor, který jsem kdy viděl - vynikající atmosféra, Kurt Russell a Morriconeho hudba. Doporučuji shlédnout v nočních hodinách při úplné tmě.:-) ()

HonzaMag

Tak tohle je bezesporu jeden z mých nejoblíbenějších hororů se skvělým fousatým tvrďákem Kurtem Russellem. Ponurá a depresivní a dost mrazivá (a to doslovně) atmosféra, pěkně odsýpající děj, parádní monstrum a netradičně nehapyendový závěr. Ještě si vybavím své první setkání se zmíněným snímkem - ohraná desátá kopie VHS-ky, pro tehdejší dobu typický "polský dabing" (kdy přes mírně ztlumenou originální zvukovou stopu hovoří monotónním hlasem jedna osoba veškeré postavy) tuším v podání Ondřeje Hejmy. To se prostě musí zažít! Mám takový dojem, že jsem někde zaslechl, že se chystá remake. Mám se bát, nemám se bát ?!?!? ()

gemi

Všudypřítomné dusno, paranoia a strach z neznámého organismu dávají dohromady tak hutnou atmosféru, že by se ani krájet nedala. Žádný oddych, žádný happy end. Nejlepší horor osmdesátek. Loutková monstra dnes už takovou hrůzu nebudí, film by si zasloužil citlivý remake. Od někoho, schopného zachovat původní atmosféru. Jen doufám, že to nenapadne Uweho Bolla. ()

Zuchy

Ta atmosféra mě naprosto dostala, horory moc nemusim, ale tenhle mě uchvátil. Jsem rád, že nemáme doma psa...ani nevim, jestli si někdy nějakýho pořídim... ()

Bobšule

Tenhle film jsem viděla poprvé a naposled někdy před dvaceti lety. Přesto se mi vybavuje prakticky do detailů. Myslím, že víc říkat o jeho kvalitě netřeba. ()

waska

Fantastická věc, nejlepší horor, který kdy byl natočen. Ze začátku se TO tváří nenápadně, ale postupem času vás to vtáhne svoji doslova mrazivou atmosférou a úžasnou hudbou. Nemůžete si být jisti vůbec ničím. Ještě teď mám husí kůži a dívám se za závěsy a pod postel, jestli tam TO není..Jedna z nejlepších rolí pro Kurta Russella. ()

Chrlič

Pokud transformuji Hollyho hlášku z Červeného trpaslíka „Myslím, že viníci jsou všichni.“ na „Myslím, že emzáci jsou všichni.“, tak přesně takhle krásně vás Věc zmate. Chvíli jsem si už říkal, že vím, jak Věc funguje a začal si postavy (krom těch mrtvých) rozdělovat na „čisté“ a „postižené“. Pokaždé mě Věc překvapila a moje rozdělení zfoukla jak domeček z karet. Nezbylo tedy nic jiného než sedět a skoro nedýchajíc sledovat, co je na mě všechno přichystáno. Věc je rozhodně horor s fakt hustou atmosférou, která prostě těží z toho geniálně vymyšleného mimozemského šmejda. Efekty jsou i na dnešní domu výborné, emzák dělá ty správné zvuky a díky jeho „složení“ se s ním dá pracovat, takže máme ve výsledku pár hodně drsných nápadů (pavoučí hlava, scéna s defibrilátorem, psí ohrada). Jednoduše říkám, že tohle je must have film a nikdo by se mu neměl vyhýbat. PS: Proč měli na vědecké základně někde na Antarkitdě plamenomet, mi uniká (že by zapalovač nestačil?), každopádně se jim rozhodně hodil do krámu ;-) ()

eR99

U mě jedno velké zklamání. Na snímku mě bohužel nic kromě poměrně slušné hudební kulisy nic nezaujalo . Scénář pokulhává. Na filmu mi chybělo jakékoliv hlubší napětí, dynamika. Pro mě "B"lbost. ()

Deftie

Prekvapivé. Napriek nude, ktorá ma zo začiatku pohltila, sa to napokon celkom rozbehlo. Škoda toho začiatku, dala by som aj za päť. ()

ER

Je to až s podivem,že se na tento film dá dívat i po dlouhých letech.Jistě,efekty by dnes byly poutavější.Jenže taky by se mohla ztratit (jak to bývá téměř zvykem) atmosféra,napětí,dojem. Ono to je mnohdy cítit,že herci dnes "hrají"před zeleným plátnem a ne v exteriérech či interiérech.A i nadále platí,že nekompromisní exteriérové záběry neztrácí kvalitu. ()

Ardo

Mám rád filmy, ktoré dokážu vtiahnuť do príbehu. A pri tomto som sa naozaj cítil akoby som pobehoval na základni. Fantastická atmosféra, ktorej sa môže rovnať minimum filmov. ()

ifes

Tento film, to je Věc! Geniální scénář, skvělé masky, prostředí, dobří herci a opravdu hrůzu nahánějící atmosféra, která je doplněna o dramatickou hudbu. I na dnešní dobu se jedná o brilantní kousek. ()

sarfian

Vždy som chcel tento film vidieť. Podarilo sa mi to asi pred tromi mesiacmi, ale ja to vidím len na priemer. Dokonca som to pozeral dva krát, aby som sa uistil, že mu nekrivdím len s tromi hviezdičkami. A zase je to len za tri. Neviem , ale jednoducho ma to nejak nezobralo, ale ani nenudilo. Po roku som si to pustil a nemienim meniť svoje rozhodnutie. VIDENÉ 3x ()

Luckyman

Tak ako tu spomínal POMO, podobne ako on aj ja keď som to videl, keď som mal okolo 14 rokov, tak som nespal celú noc a teraz som si to pozrel znova s priateľkou (keďže má ráda horory) a už to bolo o čosi lepšie. Veľmi dobrý a kvalitný horor a aj tak človek nevie, čo bude nasledovať, keďže si nemôže byť istý, kto je "vec" ... ()

ktL

Vzpomínám si na dlouhé přemlouvání spolužáka a žadonění o půjčení VHSky. Když se konečně asi před dvanácti lety zadařilo, neváhal jsem a žhavil video. Už jen samotná úvodní scéna filmu je tak napínavá, že by se mě krve nedořezal... následující mix strachu a krve byl namíchán v ultimátní a delikátní nářez, který je navíc umocněn skvělým vykreslením charakterů jednotlivých postav. Prostě a dobře - neviděl jsem promakanější a atmosferičtější horor než Věc. Mimochodem, doporučuju si zahrát kdysi dávno vydanou hru stejného názvu, která perfektně těží z atmosféry filmu a rozšiřuje příběh. Dohromady to dává mrazivých 100% ()

Colour

Zaujímavý námet bol jeden z dôvodov, prečo som si pozrela tento film. Videla som aj horšie akčné filmy 80. rokov, no toto malo toľko múch, že neviem, kde začať. Začnime logikou. Je neuveriteľné, koľko blbostí sa môže vmestiť do amerického filmu (odkedy tečie z prsta prúd krvi, ktorá zaplní celé dno misky? odkedy zavriete neznámeho psa medzi svorku?) Zobrazenie tej "veci" mi pripomínalo pomaly sebaparodizáciu. Akoby sa predvádzali v na tú dobu výborných efektoch a zabúdali na strach. Zrejme zabudli, že strach z neznámeho je horší ako strach z niečoho nechutného. Sú tu strašidelné sekvencie, ktoré sú však poskromne. Vzťah jednotlivých mužov po odhalení vírusu mohol byť natočený oveľa pútavejšie a napínavejšie. Okrem toho som už od polovice filmu prestala fandiť všetkému živému. Veď prečo, pozrite sami ;) 60% PS: scenár, réžiu, hudbu a herecké výkony ani netreba hodnotiť. Na všetko zabudnete, akonáhle zbadáte toho krásneho mimozemského haskyho :) ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)