Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

vlnka

Moje očakávania boli veľké, keď som si prečítala komentár niektorého z užívateľov, ktorý písal, že kam sa hrabe Votrelec. A potom prišlo sklamanie... uznávam,že atmosféra je skvelá, napínavá, dokonca som sa chvíľami musela pritúliť k svojmu vankúšu v tvare hrocha. Ale čo to malo byť tie príšerky z nízkorozpočtového béčkového hororu množiace sa jedna z druhej?? Tak Giger to nebol, ale toto som fakt nečakala. Bolo ich tam priveľa, veď boli pomaly na každom kroku, no proste furt, jednu zabili a už tam na nich skákala ďalšia...a scéna, kde sa roztvorilo brucho a odhryzlo tomu chlapíkovi ruky a potom keď to začalo žrať inému chlapíkovi hlavu...no neviem. Príšerky mám veľmi rada ale všetko s mierou a takéto masakre sú skôr smiešne a trápne ako hrôzostrašné. Jediné čo bolo fajn je tá atmosféra, inak ma to už ku koncu celkom nudilo. ()

R-2

Dobře odvedený kus filmařiny. Příběh, který vás vtáhne do děje a jen tak nepustí, napětí roste a vybude přikováni k obrazu v očekávání věcí příštích. ()

Africanus1

Nějak to všeobecné nadšení nesdílím. Zápletka obyčejná, Kurt Russell nesympatickej (vůbec z některých herců jsem měl pocit, že jsou lehce mimo), a samotná Věc, resp. její mutace, hrůzu nenaháněla prakticky žádnou. Ta budovaná atmosféra strachu a nedůvěry mezi výzkumníky se mi ale líbila. Tak co s tím? Popluju proti proudu, 70% a šlus. Možná bych to dokázal ocenil víc, kdybych se na to podíval o pěkných pár let dřív. ()

fikee

Nevím, jestli je Věc nejlepší horor všech dob, ale rozhodně je to nestárnoucí klasika která nemá filmařských chyb. ()

Sindymindy

Nadčasový horor, kterému dávám čtyři hvězdy: 1) za originální myšlenku, 2) za velmi dobré zvládnutí efektů vzhledem k době vzniku, 3) za psychologii postav, 4) za slušný konec a 5) za Kurta Russella, který byl jako sexy neandrtálec. Ale do pěti hvězd tomu ještě chybí více úzkostného napětí. Film je příliš neosobní. ()

ocelotak112

ty jo to byl narez teda chtel jsem nejakou oddechovku na skarede odpoledne ale tohle byl zazitek za tisice vyborna atmosfera uz dlouho s emi pri filmu nestalo abych nahlas fandil hlavnim predstavitelum co delat a ztvarneni věcí ve filmu ......zato by se nestydely ani dnesni filmare skvele skvele! ()

james11

Může mít někdo dobrý důvod lovit psa hodinu v helikoptéře? Ano, i takový člověk pro to může mít dobrý důvod. Ale kdyby tohle věděli američtí vědci, nebyl by takový perfektní film. Temná atmosféra s otázkou, kdo z nich je ten tvor? Kde kdo má dobrý nápad, jak ho poznat, ale opravdu chce pomoci? Nedůvěra a strach krásně vyplnili film a 100 minut filmu uběhlo náramně rychle. ()

Big Daddy

Učebnicový horor neponechávající diváka vydechnout. Hudba, obsazení, scénář, atmosféra či prostředí do sebe bravurně zapadá a výtváří výjimečný zážitek. ()

LOVE VOLE

Tak tahle Věc se hodně povedla! Klasika tohoto žánru. Kvalitní režie, Kurt Russell, atmosféra a hudba! Dobrovolně bych raději umrznul než se pohyboval po základně :-D ()

J. K. Lister

Nehostinné klima a chytrý nepřítel, který zabijí jednoho polárníka za druhým. Výborné efekty, scénář (hodnocený jako nejstručnější scénář roku 1982). Temný Carpentrův snímek a hudba Ennio Morikoniho až člověka zamrazí. Film byl natočen podle povídky Johna W. Campbella - Kdo tam? Původní film z padesátých let byl sice psycho- logicky propracovaný snímek, ale chyběla mu proměna člověka ve vražedné monstrum. Film se mi líbil, protože něco podobné v té době jsem snad v životě neviděl. ()

Bednas

Poprvé jsem tento film viděl snad před 10 lety a dnes jsem si ho pustil znovu a musím říct , že mě překvapil. Asi jsem ho předtím tak neprožíval ale teď to pro mě byla pecka. Ta atmosféra a napětí z toho kdo je kdo. Nelituji toho , že jsem si film zopakoval a vidím z odstupem času úplně jiné dílo než před lety. ()

mimuzik

Rozhodně nejlepší Carpenterovo dílo. Na svou dobu neskutečné triky a i dnes tomu není jinak. Děsivá atmosféra a napínavý a strhující děj - co více si přát ? Toto zdařilé dílo se určitě vyrovná Vetřelcovi, ať si říká kdo chce co chce. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)