• bouncer
  *****

  Několik dílů mi trvalo zvyknout si na styl humoru i šílené postavy (otec Ted je z nich ještě docela normální, i když na otce se tedy vůbec nehodí, nejmladší otec Dougal se chová jako dítě a to ještě trochu postižené, dementní a bez představivosti...ale i z toho plyne spousta srandy "Existuje Bůh? Kdo ví.... Každopádně já nejsem žádný velký fanoušek organizovaného náboženství.", nejstarší a dosluhující otec Jack je zase opilec, který zná jen "nasrat, chlast, řiť, holky..." a vypadá jako oslizlý bezdomovec a nakonec paní Doyleová, která donutí k šálku čaje každého). Ale po zvyknutí si nemám připomínek a Father Ted mě vždy rozesměje a dodá dobrou náladu. A těch nezapomenutelných hlášek...(2.2.2009)

 • ladko
  *****

  Zatiaľ som videl len po polovicu druhej série, takže hodnotenie sa ešte môže zvýšiť. Zatiaľ musím povedať, že je to zábava, Father Ted a Father Dougal ma pobavia skoro vždy, ale zato Father Jack ma nebaví, s ním je to všetko na jedno kopyto a takist Mrs. Doyle je nudná(ešteže má málo priestoru...). Niektoré diely boli slabšie a niektoré bombastické. Z takého nacvičovania pesničky na Eurosong 96 Dougalom a Tedom("Just play the fucking note!":D) som sa smial ešte dobrý deň po zhliadnutí:).Update:Po všetkých troch sériach musím chtiac nechtiac dvihnúť na 5 hviezd, začalo ma to baviť ešte viac, Father Ted ako Hitler a mnoho ďalších legendárnych scén - britský humor at its best.(7.12.2008)

 • Cimr
  *****

  Jeden z nejbizarnějších sitcomů, co je v televizi k vidění. Měl jsem to štěstí strávit 14 dní v Irsku, a tak mohu celkem zodpovědně říct, že tento seriál mě těší hlavně tím, jak je dokonale irský. Od úvodní znělky, kde prolétáme nad ostrovem s ploty z kamenů, s typicky zamračeným počasím a hudbou Divine Comedy, je jasno. Humor, charaktery... Velmi irské, velmi dobré! Jediná škoda je, že kvůli smrti Dermota Morgana seriál skončil v nejlepším. První série je rozjezd, ale ve třetí už je to fakt slušná jízda. Zajímalo by mě, kam by se to bývalo posunulo...(6.10.2012)

 • Ivoshek
  *****

  Britský humor je místy hodně obskurní záležitost. Řekl bych, že autor neměl zrovna slabost pro duchovenstvo a Iry. Otec Ted je sice "weirdo", ale z trojice duchovních na ostrově je asi nejnormálnější. Otec Jack je polosenilní, věčně opilé hovado, které vzpomíná na doby vyučování na dívčí škole. Otec Dougal působí místy jako duševně opožděný a jeho projev do televize mě položil: "Existuje Bůh? Kdo ví.... Každopádně já nejsem žádný velký fanoušek organizovaného náboženství." Po prvních dvou dílech je to na 4 Stars, ale po dalších dílech nevylučuju, že mě to začne bavit jako IT Crowd. Aktualizace: Začalo mne to bavit ještě víc než IT Crowd. Nyvýšení na 5 Stars.(10.9.2007)

 • annihilation
  *****

  Říkám si, že v moderním světě přece není možné udělat seriál bez přitažlivých mužů a žen (hlavní představitelé mi odpustí) z prostředí fary tak, aby byl alespoň průměrný. No, ale když si něco vezme do parády Graham Linehan, je to jiná písnička. Vezme úplně hloupé postavy a ty zasadí do ještě hloupějších situací. K tomu si dělá od shora dolů legraci z církve. A ejhle, ono to je skvělé. Jak to je možné? Nevím, to prostě kouzlo britských sitcomů.(6.2.2014)

 • - Tento seriál se v diváckém žebříčku BBC 100 nejlepších britských sitcomů umístil na 11. místě. Desáté obsadil One Foot in the Grave (od r. 1990) a na 12. skončil Zachovávat dekorum (od r. 1990). (Zdroj: listal.com) (ComicBookGuy)

 • - Otcovo slovo "feck" se dokonce zapsalo do slovníku běžné angličtiny, a to proto, že se může stát společensky přijatelným zaklením místo současného velmi vulgárního slova "fuck". (Ruuzha)

 • - Představitel Teda, herec Dermot Morgan, zemřel přesně den po natočení poslední epizody seriálu. (Asgy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace