Drew Baylor (Orlando Bloom), někdejší vycházející hvězda významné společnosti na výrobu sportovní obuvi, právě přišel o práci. Jím navržená bota zklamala na celé čáře a výrobní společnost kvůli jeho životnímu fiasku prodělá 972 milionu dolarů. A když má pocit, že už ho nic horšího potkat nemůže, sestřin telefonát mu oznámí úmrtí otce – a tak musí sednout na letadlo a vydat se do městečka Elizabethtown v Kentucky, aby zařídil převoz jeho ostatků. V letadle Drew narazí na sympatickou letušku Claire (Kirsten Dunstová), která je doslova ztělesněný optimismus, a záhy mu dokáže, že štěstí lze nalézt i tehdy, kdy to vůbec nečekáte. (HBO Europe)

Dexter666

Troška netipický "romanťák". Ale neviem...asi by sa to lepšie čítalo. Chýbalo tomu hlavne vykreslenie postavy Drewovho otca, ktorého spomienke je venovaná značná časť filmu. Záverečná rozlúčka tlačí na city, ale tie neprichádzajú, keďže sme otca nepoznali. Potom to totiž vyznieva, ako by to nebolo iba o tom, ako sa Drew hľadá sám seba. Pripadalo mi, že je to napísané viacej pre amerického diváka - taký návod, ako poznať vlastnú krajinu a nie brať najbližší interkontinentálny let. Samotná netipickosť však poteší, aj keď jej spracovanie už menej. Určite zaujímavý film, ktorý mi tak trochu pripomínal kategóriu "filmový klub". ()

Zabuza

Vyborna one-woman performace so skvelou Susan Saranodon. To je jedine mi ostalo v pamati po tomto filme. Orlando ma sice prekvapil hranim (cakal som horsie) ale za to ma zase uzemnila Kirsten. ()

veverysiak

Taký zvláštny spôsob, ako vyjadriť vcelku silné posolstvá, sú tam, len ich teba dosť pozorne a trpezlivo hľadať, alebo sa to dá vyjadriť aj naopak, a síce že hlbšie myšlienky sú bedlivo zamaskované pod nánosmi na prvý pohľad zbytočných scén a dialógov, ale vytrvalci sa dočkajú nevšedného a príjemného zážitku, takže 75% ()

Eruwen

Moje naprostá srdcovka. Viděla jsem to jen ve slovenštině, protože jsem to v originálu nesehnala, ale i tak je to moje úplná bestofka. Všechno je s nadhledem, s dávkou humoru a spoustou relaxace.. Zkrátka nemám, co bych vytkla.. ale jsem asi dost zaujatá.. ()

Ifcik

Film? ani náhodou sa to tak nedá nazvať. Pointa? Žiadna nie je. Logické správanie postáv? Asi žili v inom vesmíre, keď mal niekto taký pohreb ako ten chlap. Ktorý normálny človek by sa zabával na pohrebe osoby, ktorú mal rád? Zlátanina všetkých vecí, ktoré vo filmoch nemám rád. Trápnosť niektorých scén nemala konca-kraja. Tento film sa určite nevyplatil pozrieť pokial nemáte radi primitívne záležitosti, trápne nelogické scéný, a bezpointový dej. ()

Hucocaky

Tak takto nejak si predstavujem pekný romantický večerný film kde sa teším na každú prichádzajúcu minútu počas celého filmu. Hovorím ano, ano film som si stopercentne užil, nenechajte sa zmiasť hodnotením. *4 ()

Nicole32

Tak toto bola strašná nuda. Dlhé, dlhé a nudné. Orlando Bloom je tu príšerný. Neverila som mu ani jednu slzu. Navyše celé je to nejaké divné. Zato Kirsten Dunst je fajn. Spoločné telefonovanie Kirsten a Orlanda so zábermi, ktoré sa odohrávali na svadbe tých dvoch v hoteli sa mi celkom páčili. Niektoré scény ma nebavili, ďalšie ma nudili a zvyšok ma doslova vytáčal. ()

jessic

Největší scénaristické zklamání od mého oblíbence Camerona Crowa. Nudná umělohmotná a nevěrohodná love story. ()

Carnosaurus

Příjemná oddychovka. Taková pomalá posmutnělá komedie, která při sledování nikoho do kolen nepošle, ale po dojetí titulků se těžko vyhání z hlavy a člověku je po ní tak nějak dobře. Ta pátá hvězda je za Free Bird. ()

Radek273

Snímek, který tu sklízí spíše průměrnost a kritiku, vlastně není tak špatný. Jasně, dlouhá stopáž, občas takové vycpávkové pasáže, trochu umělých "problémů" (viz. 3 hovory v jeden okamžik, vyhození všech věcí na ulici,..) a pak často "prkenný Bloom". ALE! Ono vlastně právě ta nevýraznost, prkennost a nezaujatost Orlanda Blooma se pro tento film více než hodí. Vždyť mu přeci zemřel otec, udělal firmě obrovský dluh a chtěl (chce) se zabít .. co jiného má sakra člověka naprosto vykolejit a vyvolat v něm solidní apatii?! Druhá věc je pak celková délka, která vlastně ve výsledku vůbec nevadila, protože .. čím delší film, tím více scén s ústřední dvojicí. A dostáváme se k tomu nejlepšímu, respektive Té nejlepší. Kirsten Dunst ve své nejlepší podobě, zářící oči, kouzelný úsměv, prostě dokonalost sama! No můžete pak snímek hodnotit špatně..?! Ale to je samozřejmě jen řečnická otázka! ()

Listy

A vypadalo to tak slibně, ten začátek byl úžasný,ale pak přišly rozbředlé dialogy a vůbec... nějak mě to nudilo - až poslední čtvrthodinka mě probrala. 2* a ani o fň víc. Soundtrack stojí za to. ()

sin34

Mam rad tento zanr, proste mam. Kirsten Dunst se mi jako herecka i zena:-) libi cim dal vice. Myslim, ze nebylo tezke ji v roli uverit, nebot pusobila velmi prirozene a jeji pozitivni a vesela nalada proste musela pusobit na kazdeho. Film hodnotim velmi vysoko i pro dlouhe a zajimave dialogy mezi Bloomem a Dunst18/25 ()

fox_karol

Čekala jsem víc... možná už z důvodu, že Kirsten Dunst je z těch lepších hereček, které jsou nečím jedinečné a předávají to i své roli. Nemohla jsem si zvyknout na Blooma zrovna v tomhle typu filmu, ale nakonec jsem se s tím srovnala, nesrovanala jsem se však s tím, že jsem od začátku do konce čekala zvrat, zápletku,... mohla bych klidně vysedět důlek a nic by se nestalo. Možná mě nejvíc odradila ta věc s botama, ale přesto... Dávám ale 3*, protože tam byla aspoň snada o vykročení z řady. ()

ronas

V prvom rade musim napisat, ze Kirsten je perfektná herečka. Oživí každú scénu. Dokonca aj vo filme ako je Elizabethtown a to chcelo dost energie. Pokial ide o pretlak emócií, o ktoré sa režisér snažil tak ich tam bolo habadej, len neviem či to vždy stačí. Svetlá chvílka celého filmu bola cesta sprevádzaná hudobným podmazom, ktorú Claire do detailov naplánovala... ()

dogrose

Celý film je jak reklama na mazlika Orlanda: O. v autě, O. vedle auta, O. za autem, O. před autem. Orlando se směje, brečí, je smutný, udivený, ustaraný, pobavený... a přece je stále stejný. Bohužel. Nabízel se filosofický přesah, nějaké hlubší poselství (když už na to divák kouká dvě hodiny), ale pusto a prázdno - souhlas s předešlými komentáři. Přeju Orlandovi nějaké charakterní role, aby mohl ukázat, zda v něm vůbec něco vězí (Leonardo to dokázal!). Vzpomínám přitom na jeho téměř první roli ve Vraždách v Midsomeru, kde slibně vystřihl roli veskrze zkaženého mladíka (než ho propíchli vidlemi). Dvě hvězdičky dávám za půvab Kirsten Dunst, stepařskou kreaci Susan Sarandon a mistryni vedlejších rolí Judy Greer. ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný