Drew Baylor (Orlando Bloom), někdejší vycházející hvězda významné společnosti na výrobu sportovní obuvi, právě přišel o práci. Jím navržená bota zklamala na celé čáře a výrobní společnost kvůli jeho životnímu fiasku prodělá 972 milionu dolarů. A když má pocit, že už ho nic horšího potkat nemůže, sestřin telefonát mu oznámí úmrtí otce – a tak musí sednout na letadlo a vydat se do městečka Elizabethtown v Kentucky, aby zařídil převoz jeho ostatků. V letadle Drew narazí na sympatickou letušku Claire (Kirsten Dunstová), která je doslova ztělesněný optimismus, a záhy mu dokáže, že štěstí lze nalézt i tehdy, kdy to vůbec nečekáte. (HBO Europe)

nash.

Zvláštní. Na první pohled banální sbírka kýčovitých klišé a bizarních figurek ze sady „svérázná rodina“, nezáživný příběh, nepříliš věrohodný Orlando Bloom a vtípky, kterým se příliš nedařilo proniknout k humoru, takže to pomalu začínalo vypadat na fiasko. Jenže pak se z toho nenápadně začalo vynořovat cosi, co, ač nikdy nevysloveno, mě silně zasáhlo nejen tím, jak dokonale to souznělo s mými pocity a postoji. Navíc se přidaly skvělé scény telefonického maratónu, pohřební vyznání Susan Sarandon a vše ještě jistila okouzlující Kirsten Dunst, která pokaždé když se objevila na scéně, učinila svou bezprostředností z filmu tak kouzelné místo, že se ho člověku nechtělo opouštět. ()

Slarque

Film obsahuje celou řadu kouzelných, či jinak povedených scén (jejichž absolutním vrcholem je one woman show Susan Sarandon), kvůli kterým se na něj rád podívám znovu, ale jako celek nějak nefunguje. Možná je prostě scénáristicky přeplácaný. ()

klerik

Film, ktorý začína skvelo - čierny humor a tak... Pokračuje veľmi zábavne a má fajn romantickú atmosféru. Je to skrátka niečo viac ako tuctová americká love story... Potom však príde scéna so Susan Sarandon a to bolo teda pekne trápne. Vážim si túto herečku a chápem, že môj odpor stojí hlavne na tom, že sme iná kultúra a robiť z pohrebu show, mi je proti srsti, ale aj tak je scéna neprirodzene dlhá a je tam len jeden ako tak vtipný moment... A ono sa to nezlepšilo. Ako náhle sa z toho stalo road-movie, takmer ma tento film zabil. Nuda. Nuda, ktorú zachránil len definitívny povinný záver... Divný film. Podobne ladené POZNÁ JU AKO SVOJE BOTY som absorboval oveľa jednoduchšie... ()

Arsenal83

Orlando nie je herec, na to sme si už za roky zvykli. Avšak tu nefunguje ani tá očakávaná romantická chémia a mnoho vecí je tu za čiarou alebo natočených tak, že v bežnom živote by ste také situácie očakávali len sťažka - napríklad tancovanie na pohrebe. Strašné béčko s niektorými skvelými hercami, no celkový výsledok nie je veľmi pozitívny. Ak chcete mať po dvoch hodinách nejaký pozitívnejší zážitok, odporúčam postaviť sa do radu na korona testy. Tam je pravdepodobnosť vyššia. ()

Scalpelexis

Uff, tak tohle bylo zlo! Respektuju romantiku a filozofování nad životními hodnotami, ale to by to muselo být trošinku (resp. o dost více) věrohodnější! Omlouvám se všem, pokud tu jsem za kulturního barbara, ale všechna ta přetvařování, nadbíhání si, dělání ze sebe lepší lidi; cítil jsem se mírně lobotomizován a musel bych být snad zosobněnou naivitou, aby byly ve mně probuzeny nějaké náznaky citů. Což o to, Kirsten je skvělá, rozkošná a doslova k sežrání, ale Bloom by zasloužil, s dovolením, facku. Režie bohužel taky. Pro mě "jednou a dost". [Claire Colburn, after learning that Drew's father is Mitch]: Ah, so you're a son of a Mitch!" ()

marhoul

Na pokraji slávy je film, který miluji. Singles taky. Toto byl však slabý odvárek. Herecká osádka nebyla vybrána dobře, scénář taky nic moc. ()

mat.ilda

Popravdě, moje největší obavy pramenily z účasti Orlanda Blooma, nakonec to však nebyl on, koho jsem s povděkem přijímala mimo obraz, ale Kirsten Dunst. Díky její megavlezlé Claire a scénáři psaném na koleni, zejména v případech nesmyslných dialogů, probíhajících mezi romantickou dvojicí, se mě neodbytně zmocňovaly pocity, že něco špatného snědli buď oni, nebo já... příznaky otravy se začaly vytrácet až s poslední půlhodinou, skrývající nejedno příjemné překvapení - od velkolepé smuteční párty, přes krásnou Susan Sarandon, až po scénu s hořícím ptákem za kvílejícího "Free Bird"... to nejlepší však přišlo se vzácným uměním naslouchat a vyústilo v dojemnou rozlučkovou road movie. Ale ať počítám, jak počítám, vzhledem k předchozí půldruhé hodině v křeči mně nevychází víc, jak 40%. ()

VenDulin85

Elizabethtown by se dal klidně jen poslouchat, protože co píseň, to perla.. Orlanda jsem měla přípustného pouze jako blonďatého Legolase, ale možná pod dojmem čtverácké Kirsten Dunst na něj dopadlo trochu jejího lesku, takže mi nevadil. Co mi naopak vadilo, byla přemíra amerického nevkusu, který těžce zasáhl do jinak pěkného příběhu o cestě a bilancování. Chvílemi jsem měla chuť film vypnout, ale díky těm písním jsem ho nakonec dokoukala a jsem trochu na rozpacích, jak ohodnotit. Myšlenka tam je, ale kvůli tomu balastu to upadlo.. 3,5* ()

jojinecko

1,5*/5...Klišoidný, patetický, pseudosentimentálny neurčitý pokus o romantický film, ktorý v konečnom dôsledku vyznieva otrasne (nebyť záverečnej celkom podarenej "cestovnej" scény). Snáď keby sa Crowe zameral len na vzťah Blooma a Dunst nebola by to v mojich očiach až taká katastrofa. Práve za to dávam tie hviezdičky, zvyšok je pre mňa jednoznačne odpad...Takú odpornú nedojímavú a otravnú "americkú umelosť" som už fakt dlho nevidel... ()

sharky

75% Ten žánr v popisu - romantická komedie - je tady trošku mimo mísu, Elizabethtown obsahuje romantické scény i pár vydařených vtípků, ale rozhodně to není klasický film tohoto žánru. Crowe jako vždycky vybočuje z laťky běžné hollywoodské produkce a tentokrát natočil neamericky melancholický film s typicky americkýcm happyendem:) Možná i díky pomalému tempu se mi při sledování neustále připomínaly Zlomené květiny, i když tyhle filmy asi nemají až tak moc společného. Velkým překvapení je Oralando Bloom, který se snad poprvé ve své kariéře pokouší i trochu hrát a výjimečně mi ani jeho přítomnost nevadila. Zlatým hřebem filmu je pak výkon Susan Sarandon a její projev na pohřbu. On je zkrachovalý designer bot, kterému umeřel otec, ona opuštěná letuška, takže vyndejte kapesníčky a hurá do kina!:) ()

MontyBrogan

Na Elizabethtown sa najviac hodí veta: Všetkého veľa škodí. Veľmi rád by som dal vyššie hodnotenie. Je to pozitívny film, ktorý dokáže človeka motivovať. A to napriek zápletke, ktorá je zjavne nepríjemná pre hlavného hrdinu. Veď nikdy to netreba vzdávať, však? Našli sa tu zaujímavé časti v scenári (možno až hodné citácie), hudba bola fajn a Orlando mi miestami prišiel prekvapivo sympatický. Ale miestami to žiaľ bolo aj naopak. A to práve preto, že tu bolo (ako som už spomínal) všetkého až príliš. Príliš veľa lúčení sa so zosnulým, príliš veľa "posledných" stretnutí s Kirsten, príliš veľa patetických scén za zvukov soundtracku a príliš dlhý koniec. Aj keď tá mapa bola ako darček super. ()

anais

Elizabethtown je starý dobrý Cameron Crowe – písničky, jednoduchý děj. Jenže tentokrát to přehnal s laciným sentimentem, a obsazením Orlanda Blooma. A i těch písniček je někdy trochu moc. Na druhou stranu je tu vskutku svěží vítr v podobě Kirsten Dunstové a sympatický (bohužel nenaplněný) rozjezd filmu. A i ty písničky často potěší. Celkově však ohromné zklamání. ()

rikitiki

Užvaněné až hrůza. A navíc ti lidi plkají úplný pitomosti, jako by zdrhli z blázince, kde se léčí sebestřednost. ()

anderson

Romantické filmy nie sú moja parketa. Aby som to upresnil, môj odpor k tomuto žánru posilnil fakt, že v drvivej väčšine prípadov sa jedná o vykonštruované umelé paškvily, pri ktorých ženy slzia a chlapi sa idú povracať od nasladlej pachuti, ktorá nimi prestupuje. Dnešné náhodné zachytenie tohto filmu v predpoludňajšom vysielaní televízie NOVA ma ale ani neznechutilo, ani neotrávilo, ba ani neuspalo. Údajnú umelosť, ktorú tunajší komentátori snímke vyčítajú som navyše nepostrehol. Naopak príjemná atmosféra filmu vygradovala do záverečnej "road movie", ktorá do bodky naplnila moje predstavy o triezvom a napriek tomu filmovo-realistickom závere, ktorý je síce očakávaný, ale absolútne zaslúžený a katarzný. Z filmov CAMERONA CROWEA vo mne kedysi zanechali stopu jeho prvotiny POVEDZ NIEČO a SINGLES. Pri JERRY MAGUIREovi som si iba ťukal na čelo a VANILKOVÉ NEBO bol odpad ako hrom. ELIZABETHTOWN vraj komerčne úspešný nebol. Mne ale potvrdil, že v režisérovi ešte štipka talentu zostala. A hoci ORLANDO BLOOM je len podpriemerný herec, som rád, že tentokrát to nebol CRUISE. To by ma asi naplo ... (6.1.2012) ()

Thomick

Oh, u amerických romanťáren jsem zvyklej na všelicos, ale že si v Elizabethtown svý místo "na slunci" najde i několik scén a záběrů jak z peruánský telenovely, to bych fakt nečekal. Bloom mluví a hraje jak šestiletej chlapeček, Kirsten jako nanejvejš sedmiletá holčička, všechno se to tváří děsně roztomile a zároveň dospěle. Nicméně finální produkt je daleko spíš "odlištněnej", jakkoliv leitmotivem tohohle podivně přeplácanýho snímku měl bejt (jak jsem pochopil ... nebo ... nepochopil?) samotnej život, jehož je snad právě lidskost čestnym tvůrcem. Kolosální zklamání. ()

Janek

Chemie mezi ústřední dvojicí maximálně nefunguje, vztah je okatě umělý a film sklouzává k takovým trapnostem, že se mi několikrát sevřely půlky. Jak umí Crowe pracovat s atmosférou, tak tady se mu to ani trochu nepovedlo. Největší chybou bylo vybrání Blooma, který absolutně nepůsobí civilním dojmem a svojí zaškatulkovaností spíše ruší. Chtěl jsem odejít z kina a šel bych snad ještě níž - ale chovám k režisérovi patřičnou úctu, kterou si u mě vydobil Na pokraji slávy. 30% ()

Ilicka

Ačkoli nedokážu říct, o čem nebo jestli vůbec o něčem ten film vlastně byl, při odchodu kina jsem se přistihla v podivně pozitivní náladě a při přiblblém úsměvu. Celou cestu domů jsem byla účastníkem vášnivé debaty, zda je etické rozprašovat pozůstalé po Státech. Pohřební řeč Susan Sarandon je skvělá, tiše jsem záviděla Amíkům jejich pohřby, Kirsten v roli všetečné letušky nádherně ulítlá, dokonce ani statický výraz Orlanda mi nijak extrémně nevadí. Celkově je to dobrá, roztomilá romantická komedie s dobrým obsazením. Co dodat? I am fine! ()

Sofia

Příjemný film, kde se ale střídají zajímavé pasáže (posledních 20 minut, každá scéna se Susan Sarandon, celonoční telefonát hlavních hrdinů) s naprostou nudou (prvních 20 minut, všechny rodinné scény v Elizabethtown). Trochu sestříhat a vyhodit tu záležitost s botou a bylo by to za 4. Mimochodem, nějak jsem nepochopila ten způsob zamyšlené sebevraždy na začátku? Kam na to ty scénáristi dneska chodí... ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný