Francouzský zlodějský gang vedený zkušeným Danielem Forayem (Gérard Depardieu) zpacká svou poslední krádež. Aby si vylepšili pověst, odlétají na pokyn svého bosse do Chicaga. Čeká je nebezpečný kousek: vyloupit dům vlivného obchodníka. Omylem ale vykradou dům samotného šéfa chicagského podsvětí Franka Zammetiho (Harvey Keitel). Do riskantní hry se navíc připlete i vlivný pouliční gang, jehož vůdce si proti sobě Francouzi také popudili - a poslední slovo ještě neřekli ani proslulí strážci americké spravedlnosti: FBI a chicagská policie. (oficiální text distributora)

yossarian-

Něco jako Ritchie. Ale spíše slabší. DEPARDIEU se mi celkem líbil. Jinak je to film na který se podíváte a po týdnu nevíte vo co go... ()

Cruchot

Chvílemi mi to připadá, jako by režisér Mirman nevěděl, co točí - jestli komedii nebo vážně pojaté krimi či drama. Je to takový hodně nevyvážený mišmaš, kterému více sluší vážnější poloha. Jako komedie nic moc. Vůbec jsem se nesmál a některé radobyvtípky a situace mi přišly hodně trapné a neoriginální. První půlka filmu je dost slabá, ve druhé už to začne být zajímavější, ale celkově ve mě film nějaký silnější dojem nezanechal. ()

departed

Moje oblíbená, vtipně podaná krimi-komedie, dalo by se říct taková francouzsko-americká srdcovka. Všechny gagy dokonale sedí k hercům, z nichž jsem většinu sice neznal a přesto se mi všichni zalíbili. ()

eredin

Trochu ve stylu Guye Ritchieho i když ne tak dobré a navíc předvídatelné, ale má to spád. Na dlouhé zimní večery jistě postačující zábava. ()

x_silver

Další do série VELMI VELMI povedených krimikomedií.Dostatek vtipu aby to byla komedie, dostatek akce aby to byl "akčňák".Vlastně by mi mohlo stačit jen jedno slovo: !PERFEKTNÍ! ()

tombarider

Přijde mi že jsou tady na tuhle komedii poněkud přísní, mě moc bavila, fakt psina..:D franzouskej gangter vs nigga z gheta vs latino gang vs old school mafia? Ahoj, já jsem nula..:D ()

mac000

Film má pár výborných momentů opravdu na zasmátí, ale jako celek působí trochu nevýrazně. Navíc skoro pořád má divák u sledování zápletky doje .."toto už tady bylo ... to už jsem někde viděl" . Ale Harvey Keitel jako Frank Zanetti je výborný, Gerard Depardieu trochu slabší ()

dolb!

skvela akcna komedia ktora je o parte francuzov ktory su ako inak trosku blbnuto zabavny a tak si pomylia dom so samotnym bossom chicagskej mafie a ten mu ide potom po krku.. ()

srdce78

nechápu,že to má tak málo a takové negativní komentáře..je to skvělá hravá komedie,prima hlášky a momenty kdy se fakt od srdce zasmějete...luxusní moc mě to pobavilo :-))) ()

esmoke

4, ale s odrenyma usima. Zacat se rozjizdi jako velice povedena komedie, ale potom se dej presune do zamori a zacne to zavanet gangsterkou i dramatem, ale nakonec z toho preci jen neni dort od pejska a kocicky :-) ()

Evbad

Ani vtipné, ani akční. Podle obsazení jsem si říkal, že by to nemuselo být špatné, výsledek mě ale dost zklamal. Prostě jednou a dost. ()

JeffScylla

Musím říct že mne po shlédnutí zdejších komentářů film mile překvapil. Bylo milé i to že Gérard nehrál zase nějakého pitomce. Docela mi to sedlo. Tarantino s tím opravdu nemá nic společného ale myslím že to ani nebyl záměr. A mimoto Tarantina moc nemusím. :) ()

wray

ok, je tam Harvey Keitel a - je dobry. A to je asi tak vsetko nadpriemerne na tejto neamerickej krimi komedii. Je to komedia, ale mohlo byt aj vtipnejsie. Je to krimi ale - vela originalneho tu nie je. Par momentov ktore stoja za to, jeden fajn song v soundtracku a inak veru iba priemer. Stale vsak v podstate nevadi, a da sa pozriet. ()