Jeden díl novinařiny, tři díly rumu. Americký novinář Hunter S. Thompson (1937–2005) byl významnou postavou kontrakultury šedesátých let a představitelem tzv. gonzo žurnalismu, vyznačujícího se extrémně subjektivním pohledem na zobrazované události. Dvě z jeho autobiografických knih se staly předmětem filmového zpracování a u obou byl iniciátorem a hlavním představitelem novinářův blízký přítel Johnny Depp. V režii Terryho Gilliama vznikl snímek Strach a hnus v Las Vegas (1998), účtující s hnutím hippies, protesty proti vietnamské válce a všeobecným psychedelickým šílením šedesátých let, v němž s Deppem hrál Benicio Del Toro. S dvanáctiletým odstupem byl pak zfilmován jeho Rumový deník (2010), líčící zážitky svérázného novináře, který v roce 1960 nastupuje do krachujícího deníku v portorickém San Juanu. Většinu času tráví v alkoholovém či jiném opojení a snaží se psát o potenciální korupci amerických financí, jež na ostrov začínají proudit. Barvotisková krása turistické destinace se tu střetává s bídou místních obyvatel, kteří Američany nemají rádi, ač k nim v podstatě sami patří. Film režíroval anglický herec Bruce Robinson (*1946), který se uvedl jako režisér pozoruhodným autobiografickým příběhem dvou nezaměstnaných herců Withnail a já (1986) a psychothrillerem o stíhání sériového vraha Jennifer 8 (1992). Deppovou hereckou partnerkou ve snímku je Amber Heardová, která pak byla dva roky jeho manželkou (rozvedli se v lednu 2017). (Česká televize)

rigby

Popis jednoho místa v jednom čase. Na to by stačilo tak 20 minut, zbytek bohužel skončil na zcela nezajímavém scénáři, kdy ani Depp nemá co hrát. A i jeho postava je papírově plochá a nezajímavá. Možná to chtělo trochu rumu navíc... ()

MUNRO

Velmi milý výlet do novinařiny na přelomu 60.a 70.let v Portoriku.Bruce Robinson je neobyčejně talentovaný režisér a je veliká škoda,že točí tak zoufale málo.Rumový deník je nádhernou sondou do tehdejších poměrů v karibském souostroví a Robinson ho podává tak dokonale,až má člověk chuť vykrást poštu a vyrazit tím směrem na půlroční dovolenou.Filmu jednoznačně dominují kulisy.Blankytné pláže,neuvěřitelně exotické pobřeží lemované kokosovými palmami i nádherné ošuntělé karibské kavárny,či uličky jsou naprosto úchvatné!Děj Rumového deníku je jednoduchý.Johnny Depp v roli novináře nastupuje do místní redakce,které velí zbabělý a jako vždy výjimečný Richard Jenkins.Záhy se velmi blízce spřátelí s poněkud volnomyšlenkářským zaměstnancem redakce(rovněž vynikající Michael Rispoli),se kterým poté projde všemi možnými patáliemi,od útoku místních povalečů až po samotný krach redakce.Dalším do party se stává alkoholik, feťák a zároveň rovněž novinář onoho plátku(Giovanni Ribisi),jehož vliv ve filmu ovšem není nijak zásadní.Jejich poflakování s bání rumu významně naruší milionář Sanderson(trefný a také skvělý Aaron Eckhart),který nabídne ambicióznímu novináři zlatý kšeft.Díky článkům v novinách oblbnout místní komunitu a postavit na blízkém,dosud nedotčeném ostrůvku hotelový komplex.Vše komplikuje novinářova nedůvěra v podobné aktivity,i Sandersonova přítelkyně v podání Amber Heard,do které se od první chvíle zamiluje.Příběh je jednoduchý a pro někoho dost možná nudný a zdlouhavý.Pro mne je to krásné dobrodružné drama se skvělým hereckým obsazením a voňavou exotikou.Za zmínku stojí ještě výkon Johnnyho Deppa.Nejspíš mu prospělo popíjení piva a jiných destilátů s režisérem Robinsonem v místních tavernách,o kterém se sám po natáčení zmiňoval,protože ve srovnání s Cizincem je jeho herecký výkon jako nebe a dudy. ()

Ondrew

Od prvych zaberov na zaciatku, kedy sa na scene objavi Johnny Depp zhruba tak, ako je pri jeho ulohach zvykom ;), mi bolo jasne, ze toto bude slusna jazda. A nemylil som sa. Vyborne herecke vykony, litre rumu, obcas nejaky ten drogovy ulet, plaze, palmy a hlavne Depp v ulohe Kempa. Do toho celeho ukazka neskutocneho lobingu, chudoby, nicenia karibskeho raja len za ucelom nahrabania si co najviac penazi. Knihu som necital, ale filmove spracovanie je rozhodne putave. Nuz, a v neposlednom rade, Depp si opat raz zobral na paskal H. S. Thompsona, co je jedine plus. 80%. ()

terka_v

Pokud je to myšleno vážně, tak je to slabé a jediné, co film zachraňuje, je právě Depp a vtipné hlášky. Pokud se jedná o ironii na americké filmy z 60. let plné dobrých konců, zlých padouchů a sličných krásek, tak bohužel není dotažena do konce. Horší průměr, Depp přidává hvězdičku navíc. ()

petronela86

Ribisi, Depp, Eckhart a spousta rumu. Parádní oddychovka se spoustou vtipných, ale i hluchých míst. A bacha, Hitler může bejt pořádnej kazišuk! ()

Sympy

Otrava docela mě štve že jsem to vydržel celý-pořád jsem čekal kdy se to rozjede a ono nic zasmál sem se jednou no Trihller uměj udělat pěknej !! ** za prostředí a za ten vtípek teda.. ()

Mr_Corny

Ono sa tam toho až toľko nedeje. Ide hlavne o pocit neslobodnej slobody, exotiky naloženej vo flaške rumu, zvláštnych vzťahov a nevydarených obchodov. Film je tak ľahký, že by nevadilo, ani keby ste sa naň pozerali ďalekohľadom. ()

ekzorcist

Pekná kamera, pekné prostredie, pekná Corvetta, pekná Chenault. Pár vizuálne dobrých scén (napríklad trip s dlhým jazykom) a pár vtipných scén (napríklad cesta v rozobratom Fiate 500 či ranné sušáky a pitie z akvária). Inak väčšinou nuda, dva-tri krát som zaspal. Johnnymu už v hlave straší kapitán Jack Sparrow a všetko hrá akosi podobne. Mal som doma krásnu fľašu rumu Kraken a ostala zatvorená... ()

Ironhead

Celý ten příběh ve filmu je bohužel poměrně utahaný a o ničem nebo alespoň tak působí. A je to i málo šílené na to, aby to tímto způsobem bylo zábavné jako třeba daleko lepší Fear and Loathing in Las Vegas. Dovětek filmu vyznívá tady trochu až trapně. Smutné je, že největší a nedovyslovené drama filmu je, jestli parta snědých hochů hromadně oje.. na místní párty Amber Heard nebo ne. ()

StorWik

Jonny Depp je prostě klasik. Opět se vrací do Karibiku, opíjí se rumem a nechává tu jasně viditelný rukopis. Jeho ksichty se pomalu stávájí kultovní. Velké překvapení pro mě bylo skvělé představení v podání Giovanniho Ribisiho u kterého vypadá hygiena jako podružná záležitost. Je to komedie kdy jsem se u pár momentů válel po zemi, ale z toho jsem se třeba 15 minut nudil. Nicméně, podle mého názoru zdařilý kousek. (80%) ()

Keys1

Skvelý film na ktorý by som chodil do KINA neustále . Niet na to sledovať Johnnyho v úlohe alkoholika a s priateľmi sa dobré zabávať. Zo začiatku nudné ale v Portoriku sa všetko rozbehlo. Zábava - akcia - alkohol -pekné ženy. [100%] ()