Jeden díl novinařiny, tři díly rumu. Americký novinář Hunter S. Thompson (1937–2005) byl významnou postavou kontrakultury šedesátých let a představitelem tzv. gonzo žurnalismu, vyznačujícího se extrémně subjektivním pohledem na zobrazované události. Dvě z jeho autobiografických knih se staly předmětem filmového zpracování a u obou byl iniciátorem a hlavním představitelem novinářův blízký přítel Johnny Depp. V režii Terryho Gilliama vznikl snímek Strach a hnus v Las Vegas (1998), účtující s hnutím hippies, protesty proti vietnamské válce a všeobecným psychedelickým šílením šedesátých let, v němž s Deppem hrál Benicio Del Toro. S dvanáctiletým odstupem byl pak zfilmován jeho Rumový deník (2010), líčící zážitky svérázného novináře, který v roce 1960 nastupuje do krachujícího deníku v portorickém San Juanu. Většinu času tráví v alkoholovém či jiném opojení a snaží se psát o potenciální korupci amerických financí, jež na ostrov začínají proudit. Barvotisková krása turistické destinace se tu střetává s bídou místních obyvatel, kteří Američany nemají rádi, ač k nim v podstatě sami patří. Film režíroval anglický herec Bruce Robinson (*1946), který se uvedl jako režisér pozoruhodným autobiografickým příběhem dvou nezaměstnaných herců Withnail a já (1986) a psychothrillerem o stíhání sériového vraha Jennifer 8 (1992). Deppovou hereckou partnerkou ve snímku je Amber Heardová, která pak byla dva roky jeho manželkou (rozvedli se v lednu 2017). (Česká televize)

Brumlak

Naprosto pohodová záležitost. Hezky vás to přenese do Portorika. Hudbou, výpravou, kamerou. A pak už jen se kochat. Nic extra, ale taková letní jednohubka v prosinci, to se sní. Viděno s rumem a tak to má být. Ono to pak i rychle uteče. ()

Angel30

Film byl natočen v krásném prostředí, rozhodně bych se nebránila se tam osobně podívat. Nebránila jsem se ani tomu jít na Rumový deník do kina. Popravdě to byla docela nuda, přítel usnul a já skoro taky. Průměr. Johnny má i lepší filmy! ()

jafuska

Na tom že zde hrál herec Johnny Depp, tak to byla jedna velká tragédie, nuda, film, ve kterém se vůbec nic nedělo, zbytečně strávený čas u tohoto filmu, že zde hraje takový velikán jako je Johnny jsem očekávala kvalitní film, ne tady toto, tomuto se nedá ani říkat dobrý film, a recenze k tom plně odpovídají ()

Cashville

Jeden z najnudnejších filmov, aké som za poslednú dobu videl. Síce som sa pár krát pousmial, ale pri takej prehnanej dĺžke to je málo. Bohužiaľ, Johnny to z biedy nevytrhol. ()

Eilem

Atmosfera tropickeho raja , alkohol ,dobry erci vsetko je v poriadku . Ale co k tomu dodat Johny Depp si v poslednom obdobi vybera filmy ktore sa cloveku pod kozu nedostanu. 6/10 ()

bakulator

Pro příznivce H.S.Thompsona je to povinnost. Popravdě se mi toho ani nechtělo, když jsem viděl otřesné hodnocení na čsfd, ale překvapivě jsem se dobře pobavil, mix všech možných žánrů zamíchaných v sobě jako by se někdo vyzvracel fungoval nad očekávání dobře. 75% ()

SilentMemory

Oscar Wilde - Nowadays people know the price of everything and the value of nothing. Sledujeme žurnalistu ktorý sa vo voľnom čase snaží písať, no keď prichádza do Portorika zisťuje, že nedokáže písať autenticky - preto jeho diela nemajú úspech. Navyše na tomto mieste sú noviny používané pre manipuláciu obyvateľstva. Sledujeme jeho pobývanie v tomto raji, vtipné výtržnosti s kolegom a jeho zaľúbenie. Natočené je to síce príjemne no nemá to nejakú závratnú zápletku. Na jedno pozretie stačilo ani by mi to nechýbalo k životu. Dobre vystihli danú dobu a čo treba podotknúť je to, že Johnny tu napriek jeho osobnosti hraje obyčajného muža veľmi dôveryhodne, aj celý film je taký obyčajný, čo je možno aj silnou stránkou filmu, je realistický. ()

ostravak30

Nejvíc na mě působí fakt, že ani po dvou hodinách sledování vlastně netuším, na co jsem se to díval. Většinu času se Johnny Depp poflakoval po ostrově, nalíval se se svými kumpány rumem a když zrovna vystřízlivěl, tak se ještě stačil pohádat s šéfem o článku do novin, které asi vlastně nikdo nečte. Těch pár chvil, kdy se konečně něco dělo jsem se probral z polospánku a zrovna přeci jen probíhalo jisté drama. Jinak se můžeme něco dozvědět o tehdejším Portoriku a jeho sociální situaci. Podstatnou částí je též krása této země a samozřejmě dlouho nevyřčené sexuální napětí mezi J. D. a Amber Heard. ()

toomm

Na začátek musím říci, že Karibik je místo které bych chtěl jednou určitě navštívit a k tomu mám rád u nás dostupný karibský rum (Havana Club, Captain Morgan apod.) Také kultura mě vždycky zajímala. To vše skombiováno s 60tými lety má hodně do sebe a už samotné prostředí filmu dává příjemnou atmosféru,která baví. Takže jisté sympatie k tomuto filmu mám už z podstaty. Dvojce boháčů a jejich život v luxusu, který se střetává s bídou běžných lidí, tomu dodává ten pravý šmrnc. Jenže to je asi tak všechno co si z filmu zapamatuju. Pár světlých momentů to mělo ne že ne, ale celkově jsem byl spíše zklamán. Knižní předohu neznám, ale ta filmová mi to přišla příliš nemastná, neslaná. Škoda. 60% ()

jack_scott

Herecké výkony všech a Deppa super - Amber Heard nejvíc super...Ale ta režie! Chtělo by to míň rumu, rejža musel být ten Mosberg nebo jak se jmenoval ten švédskej norek. Nevtipné pokusy o vtip divné, jako příběh zajimavé....až třeba na to že Deppova novinářská kariéra je ve filmu spíš jakoby mimochodem. Typicky nedotažený film. Prostředí ale fajn, člověk si říká jak by asi skončil mít tolik kvalitního a levného rumu a být na takovém super místě! :-) *** a 60%. ()

madame.Hi

Film, ktery mel byt asi hodne zabavny a ukazovat drsnou realitu. Tvz. vtipne sceny mi prijdou spise trapne a ty drsnacke zase neverohodne. Cely dej se bud jenom chlasta, fetuje a sem tam se resi tezka situace na Portoriku, asi aby nebyl film tak povrchni. Nic moc se mi na tomhle nelibilo a jedine co me na tomhle filmu zaujalo byl Deppuv klobouk. ()

CrazymanM

Nic převratného,trochu chlastu,pěkné prostředí,pár slušných herců,žádnej velkej příběh.Bůh ví,jestli jsem to s těma 3 hvězdama nepřehnal,ale Johnnyho můžu,tak snad za něj?! ()

megajalec

Fakt neviem, čo mi autor tohto filmu chcel povedať. Ak bolo cieľom predstaviť mi Amber Heard, tak to jediné beriem, to sa podarilo :) ()