Jeden díl novinařiny, tři díly rumu. Americký novinář Hunter S. Thompson (1937–2005) byl významnou postavou kontrakultury šedesátých let a představitelem tzv. gonzo žurnalismu, vyznačujícího se extrémně subjektivním pohledem na zobrazované události. Dvě z jeho autobiografických knih se staly předmětem filmového zpracování a u obou byl iniciátorem a hlavním představitelem novinářův blízký přítel Johnny Depp. V režii Terryho Gilliama vznikl snímek Strach a hnus v Las Vegas (1998), účtující s hnutím hippies, protesty proti vietnamské válce a všeobecným psychedelickým šílením šedesátých let, v němž s Deppem hrál Benicio Del Toro. S dvanáctiletým odstupem byl pak zfilmován jeho Rumový deník (2010), líčící zážitky svérázného novináře, který v roce 1960 nastupuje do krachujícího deníku v portorickém San Juanu. Většinu času tráví v alkoholovém či jiném opojení a snaží se psát o potenciální korupci amerických financí, jež na ostrov začínají proudit. Barvotisková krása turistické destinace se tu střetává s bídou místních obyvatel, kteří Američany nemají rádi, ač k nim v podstatě sami patří. Film režíroval anglický herec Bruce Robinson (*1946), který se uvedl jako režisér pozoruhodným autobiografickým příběhem dvou nezaměstnaných herců Withnail a já (1986) a psychothrillerem o stíhání sériového vraha Jennifer 8 (1992). Deppovou hereckou partnerkou ve snímku je Amber Heardová, která pak byla dva roky jeho manželkou (rozvedli se v lednu 2017). (Česká televize)

Rapollo

Kdo jiný by měl hrát gonzo žurnalistu Thompsona než Johny Depp, který se už ve stejné roli stejného autora jednou osvědčil, a to tak že nezapomenutelně - ve filmu Strach a hnus v Las Vegas. Úvodní scéna je naprosto úchvatná: hned po úvodním slaďáku Cantare a poletujícím červeným letadélkem se přesuneme do kocoviny, za kterou by se nemusel stydět ani Bradley Cooper (Hangover, Hangover II). Pak už následuje sled divokých momentů, rozplizlých v rumovém odéru. Michael Rispoli je Deppovi zdatným sekundantem (Hele to je ten policajt, kterýho jsme včera zapálili. - Hm, zkus se tvářit normálně.). Nutno podotknout, že Thompson zde čerpal ze svých zkušeností - poté, co byl z New Yorku vyhozen z redakce jednoho plátku, poněvadž vzteky rozflákal automat na bonbony, přesídlil do Portorika. Jinak je ovšem příběh fiktivní (jinak by asi těžko končil happy endem). I když film nemá ty grády, které jeho předchozímu bráškovi vytunil Muž mnoha imaginací Terry Gilliam, přesto je skvělou podívanou. Snad akorát ta nutkavá chuť na třtinový rum kdyby zmizela... ()

matisek19

Film ako taký nič moc, ale skúste pri tom piť rum a budete na tom tak, že sa aj nasmejete v celku a aj opijete, inak to nejde asi. Pekné je na tom filme to prostredie 60-tych rokov a je to asi všetko čo sa mi páčilo... a ešte tie jeho ranné stavy boli super ()

Hnedoocka1

Tak tento snímek se moc nezdařil, je hrozně zdlouhavej a nudnej. Ve filmu je tolik témat a ani jedno není dotaženo do konce, člověk pak neví, co je hlavní myšlenka filmu. To je ale docela škoda. Kdyby raději ubrali to méně podstatné a zaměřili se více na hlavní myšlenku, hned by se na to lépe koukalo. Pár zábavných momentů tam bylo, proto ta jedna*. ()

crazyflow

To snad neee...Tady ani profik Johnny a neokoukana kraska Amber Heard nepomohou... sem tam jsem se uprimne zasmala, ale jinak? Prubehem filmu jsem si nedokazala rozhodnout, jestli je Paul krachujici protivny alkac, nebo nadejny investigativni novinar.. snaha spojit oboje vyznela do prazdna a neverohodne.. Kladne hodnotim vtipne momenty, zabery z krasne prirody a vykon hlavniho hrdiny, ktery i kdyz posledni dobou kritizovan, hrat nezapomnel. Znovu videt nemusim.. ()

wewe odpad!

Naozaj nuda, z ktorej si zapamätáte akurát to, že Johny Depp pil rum. To je asi fakt všetko. Tomu filmu som nedala ani polhodinu, tento sa Johnnymu nevydaril. ()

rhodos

Nuda od začátku až do konce a pro mne obrovské filmové zklamání. Skvostný, ostatně jako vždy, je jen báječně potrhlý Johnny Depp v hlavní roli žurnalisty Kempa. Ve filmu se pouze chlastá anebo o chlastu mluví. Tento film je absolutní propadák. ()

SHERLOCK5443

Výborne sa na to pozeralo. Malo to skoro všetko čo som chcel aby to malo. Príbeh sa trošičku strácal a bolo to trošku predvídateľné no zážitok mi to nepokazilo. + jedna hviezdička za Johnnyho Deppa a jeho humor. ()

Sejkorka

60% čili 3* je tak akorát. Mimo jiné pro to, že jsem neznal spisovatele Thompsona a herečku Amber Heard (byť jsem jí asi viděl v "Jejím případu", ale tam jsem měl oči jen pro Charlize). Docela dobrý je i Giovanni Ribisi. Hlavní hrdina, řekl bych, standard. Jinak souhlasím s některými komentáři v tom smyslu, že to pití rumu mohlo být procítěnější. ()

horskejvlk

Tenhle film je pouze pro americké publikum, jen jim s jejich mentalitou kteří jsou zvyklí na prvotřídní zboží, zázemí, demokracii a nekonečně silný dolar může připadat zajímavé až bizardní duální svět plný kontrastů jako je Kostarika 60tých let. Pro oko našinec jen nezáživný místopis s rumovým nádechem a ledovou kráskou reprezentující znuděnou americkou ledovou královnu na pláži užívající si flirt s pisálkem. Jediné co je na filmu cool je autenticita postav a Jonny Depp. ()