Jeden díl novinařiny, tři díly rumu. Americký novinář Hunter S. Thompson (1937–2005) byl významnou postavou kontrakultury šedesátých let a představitelem tzv. gonzo žurnalismu, vyznačujícího se extrémně subjektivním pohledem na zobrazované události. Dvě z jeho autobiografických knih se staly předmětem filmového zpracování a u obou byl iniciátorem a hlavním představitelem novinářův blízký přítel Johnny Depp. V režii Terryho Gilliama vznikl snímek Strach a hnus v Las Vegas (1998), účtující s hnutím hippies, protesty proti vietnamské válce a všeobecným psychedelickým šílením šedesátých let, v němž s Deppem hrál Benicio Del Toro. S dvanáctiletým odstupem byl pak zfilmován jeho Rumový deník (2010), líčící zážitky svérázného novináře, který v roce 1960 nastupuje do krachujícího deníku v portorickém San Juanu. Většinu času tráví v alkoholovém či jiném opojení a snaží se psát o potenciální korupci amerických financí, jež na ostrov začínají proudit. Barvotisková krása turistické destinace se tu střetává s bídou místních obyvatel, kteří Američany nemají rádi, ač k nim v podstatě sami patří. Film režíroval anglický herec Bruce Robinson (*1946), který se uvedl jako režisér pozoruhodným autobiografickým příběhem dvou nezaměstnaných herců Withnail a já (1986) a psychothrillerem o stíhání sériového vraha Jennifer 8 (1992). Deppovou hereckou partnerkou ve snímku je Amber Heardová, která pak byla dva roky jeho manželkou (rozvedli se v lednu 2017). (Česká televize)

cyberMythius

110 minut a já se modlil už cca po 20, aby to co nejdřív skončilo. Jedna, možná dvě scény, které pobavily. Hlubší poselství ten film mít ani moc nemůže, vzhledem k tomu, že Depp si nechal nasazený svůj "Jack Sparrow" výraz ala "já o ničem, nevím ... kde je sakra rum...". Body sbírá, alespoň u chlapů, především Amber Heard, jinak bych to sestříhal na 30 minut a udělal z toho dokument o natáčecí lokaci. Ambice na to, aby film hrál na nějakou vážnější strunu, to možná má... jen by divák tou dobou už nesměl spát. ()

Max40

Tak trochu nuda.dvě hodiny,které mně zrovna nijak moc neutíkaly.Byly tu momenty u kterých jsem se oprvdu nahlas smál,ale celkový dojem filmu je tak na 65%.No možná na 70% za skvělého Ribisiho,ten se tu za celej film neobjevil ani na vteřinu střizlivý.Nejlepší scéna z filmu je ,když si Ribisi pustí svou gramofónovou desku. ()

TOPmoovie

dobra kamera, kvalita farieb. ale ani po polhodne neviete ci sa rozbehne niaky pribeh..alebo nieoc aspon. oddychovka v karibiku ()

joker211

film od ktoreho som cakal ovela viac. zasmial som sa do kopy asi 2 krat. dej bol celkom dobry ale scenar mohol byt lepsie prepracovany. co som necakal bolo to ze johny sa mi absolutne nehodil do tejto ulohy. najvsvetlejsi moment vo filme bola Amber Heard. podla mna pozeranie tohoto filmu je strata casu ale mozno je to len moj nazor ()

Peenugirl

Zdĺhavý a ťažký príbeh na lačný žalúdok... Občas chceme aby sa niečo naozaj stalo, ale tento príbeh je o tom ako sa nič nestane, ale mohlo by sa. Scenár je plochý a nenadchnú ani hlavné postavy, vedľajšie sú farebnejšie ako sám Johnny Depp. Väčšinu filmu som sa badala pri tom, že sa nudím a nedokážem sústrediť. Škoda, ale realita je nudná a tento príbeh bol reálny... 60% ()

chingy

Už názov a výber esteticky ušľachtilej trojice hercov evokuje pocit "tento film si musím pozrieť". Zapol som, pozrel som, vypol som a potom som dostal strašné NERVY ! Takúto bezduchú hlúposť som už dlho nevidel a môj pocit sklamania stupňuje to, že od toho filmu som čakal mnoho ale mnoho krát viac. V podstate sa v tom filme nič neudialo. Skrachovaný spisovateľ ide skúsiť šťastie do ešte skrachovanejšieho denníka v uliciach protestmi zmáhaného Portorika. Stretne ženu, ktorá sa kvôli tancu na karnevale rozíde so snúbencom ( už dlho som nevidel takto alibisticky sa vyhnúť, pre film dôležitej zápletke). Tá potom zdrhne a jeho plán niečo zmeniť stroskotá na pomste, ktorá sa dala očakávať už niekde v polovici snímku. Knižnú predlohu som nečítal ( a teraz už ani nemám v pláne ), ale nebyť Amber, ktorá fungovala ako kyslíková bomba v nudou zaplavenom sude, asi by som sa utopil. U mňa totálne fiasko. ()

RXP

Dobre, uznávam, že 4 hviezdy po prvom vzhliadnutí boli možno moc, ale to len preto, že som sa na to neskutočne tešil. Po druhom premietaní, ale môžem povedať, že tie tri hviezdy sú zaslúžené. Je síce pravda, že to pôsobilo dosť nekonzistentne a miestami to malo nudné pasáže, ale napriek tomu tam bolo aj viacero podarených vtipov a chvíľam to bolo celkom akčné. Krásne prostredie a zaujímavý tím novinárov a k tomu množstvo rumu ... Nejak si neviem pomôcť, ale fakt, že som to videl už druhý krát a niekedy si to možno ešte ráz pozriem mi nedovoluje klesúť pod hranicu troch hviezd, čo znamená, že film bol dobrý a pozeratelný...Počkám, kým mi príde kniha a možno to potom prehodnotím. Neni to síce nové Fear and Loathing in LV, ale to by sa dalo očakávať, snaď len keby sa réžie opäť chytil Gilliam. A navyše som aj ja podľahol kúzlu Amber Heard, aj keď zo začiatku som mal z nej pocit, že vyzerá ako Sharon Stone za mlada- teda nič moc- ale postupne ma dostala so svojím blonďavým šarmom a kúzelnými očami. ()

pitbull96

Viděno v originálním anglickém znění, které zároveň chválím. Ale jinak jsem se celkem nudil. Nic mě nějak nevyvedlo z míry. Taková oddechovka pro fanoušky Johny Deppa. ()

Barcica

Najlepšia bola úvodná scéna,všetko ostatné jedna obrovská nuda. Pár úsmevných momentov ale vlastne dokopy nič,čo by stálo za to.. ()

montel

Novinář Paul Kemp (Johnny Depp) začíná psát pro krachující noviny kdesi v Karibiku. Zde se seznámí s milionářem Sandersonem (Aaron Eckhart) a jeho nádhernou přítelkyní Chenault (Amber Heard). Sanderson jej seznámí se svým plánem vybudouvat na blízkém opuštěném ostrově řadu hotelů aumělý ráj pro turisty. Kemp vycítí šanci napsat o tom skvělý článek a zachránit tak krachující noviny. Na to ale pije příliš mnoho rumu a kamarádí s nepravýma lidma, čímž je stále jednou nohou v kriminále...Oddychující a občas trošku nudné drama, jehož velkou devízou je nádherná Amber Heard, která se řadí mezi největší sexbomby současného Hollywoodu. 45% ()

cajda77

Co jsem očekával? Karibik, rum a dobrý soundtrack. Toho se mi také dostalo, teplo Portorika v těch to mrazech také nebylo nepříjemné. To hlavní filmu - román Huntera Thompsona, nuda. Nuda. Možná zkrátit na polovinu ... ()

Sathine

Zase jedna zbytečnost, na kterou jsem se dívala. Po celou dobu jsem si kladla poměrně zásadní otázku - jaký je vlastně hlavní příběh tohoto filmu?! Novinář přišel do alkoholové země, kde se neustále opíjí, dělá nějaké vylomeniny, zamiluje se (samozřejmě naprosto nečekaně) do jediné ženské ve filmu, má dohodnutý nějaké kšeft, pak ho nějak podělá...tak teoreticky, nějaká linie tam je, ale její naplnění je absolutně žádné. Johnny, Johnny, už se ti moc nedaří. ()

cipokomon

WTF? Jedna * za Honzíka Depku páč ho mám rád a jedna * za tu smilnou slečnu. Jinak je to o ničem, stórka tak na večerníček a ne celovečerák. ()

flouny8

Upřímně, nějak mi unikl smysl tohohle díla. Celé je to tak trochu o ničem a nezachrání to ani věčně opilej Depp. Žádný děj, nudné dialogy a monology o úplnejch kravinách a hodně pomalé uspávací tempo... ()