Každý člověk prý má tři životy: veřejný, soukromý a tajný. Tajný život Dana Mahownyho, spořádaného a skromného úředníka jedné torontské banky, vyšel najevo počátkem osmdesátých let minulého století, kdy byl zatčen a obviněn z defraudace. Za celou dobu jeho profesní kariéry nepojal nikdo nejmenší podezření. Jeho pozice v bance byla natolik pevná, jeho chování tak bezúhonné, že jen pomyšlení na něco takového musel každý okamžitě zahnat jako absolutní nesmysl. A přece částka, o kterou nakonec banka přišla, vyrazila každému dech. Stejně šokující bylo ovšem zjištění, že všechny ty peníze, do posledního dolaru, pohltil hazard. Protože Danu Mahownymu nešlo o bohatství. On nehrál pro peníze. On, jako pravý gambler, hrál jen pro vzrušení, které při hře zažíval. A které u něj na pomyslné stupnici od jedné do sta zaujímalo bezkonkurenčních sto bodů. (oficiální text distributora)

mala_kea

Film mi přišel děsně křečovitý a osobitý. Nevím, jestli je to Hoffmanem, nebo zvláštní nádechem Las Vegas, či za to může prostá kamera.Nečekal jsem, že se vydržím dívat na film, kde se jenom a pouze sází. Něco mě však vtáhlo nějakým kouzlem do děje. Na Mahownyho kanaďané nikdy nezapomenou. Bohužel, já už si o něm moc nepamatuji. ()

strikeman

Příběh je natolik zajímavý, že by snesl určitě atraktivnější zpracování. Hoffman OK, scénář ujde, režie slabší...75% ()

Petrushka5

Vidíme muže v rozkladu, šedivého úředníka pohřbeného za hromadou papíru. Jeho vášní se stala hra nebo-li to největší vzrušení, které kdy poznal a pozná (vždy jsem věděla, že být úředníkem je pro psychické zdraví značně nebezpečné a tento film mě v tom utvrdil). Hazard, hrozící odhalení, pomalá destrukce vztahu. Dobře. A co dál? Zůstala jsem až přespříliš chladná, nic mě nedokázalo vytrhnout z otupělosti. Sledovala jsem, ale nedotýkalo se mě to. Když u filmu přemýšlím nad hodnocením, tak s ním mám opravdu zásadní problém. ()

Barak

Philip Seymour Hoffman dokazuje, že vzhled není to nejdůležitější a předvádí opravdový herecký koncert, přičemž si celý film bere pod svá křídla - těžko říct, jak by to zvládli jiní. Jinak hodně vypjaté drama z prostředí hazardu, které mi však přišlo až moc natažené, o ničem a - fakt si nemůžu pomoct - možná i v některých pasážích trochu zmatené.... 6.5/10 ()

FOCKE_WULF

Bankovní úředník Mahowny nedokáže prožívat žádné vzrušení, jen rauš ze sázek. Výborně bezemoční Philip Seymour Hoffman. ()

E lan

Vynikající příběh podle skutečné události, správně a vhodně vybraní herci, nenásilné podání, které rozhodně nenudí. Člověk se za hodinu a půl plně vžije do problémů a bezmoci hlavního "hrdiny". Příjemné překvapení... ()

Kvasekus

Skvěle zahranej ledově klidnej gambler. Zvlášt poslední půlhodinka se mi moc líbila. Hoffman je prostě herecká extratřída ()

mira.l

Je mi líto. Hoffman to sice možná zahrál geniálně, ale protože já o hazardních hrách, stejně jako o americkém bankovnictví vím kulový, tak to pro mě bylo na hranici koukatelnosti. Jedna * za M. Driver, ale radši nad tím dál moc přemýšlet nebudu, protože její věta na konci, že ho stejně miluje, taky nesvědčila o nejbystřejším úsudku. To všichni ti, kdo pálili čtyř a pětihvězdičková hodnocení, jsou bankéři nebo gambleři?? Protože pro normálního člověka to bylo krajně nudné. ()

masata

Poutavý, velmi dobře udělaný film. Jak herci, jak i prostředí nemá takřka žánou chybu. Smutný příběh o závislosti na hazardních hrách, který teče jako voda. ()

HarveyDent

Zajímavý "nehollywoodský" filmeček o gamblerovi, kterému šlo jen a jen o vzrušení a prachy, ty nic neznamenaj. Výborný herecký výkon Hoffmana a role Johna Hurta jako majitele casina, který chce za každou cenu Mahownyho přivléct do svého hazardérského doupěte jsou z celého filmu nejlepší. Jinak se to tu vleče neúprosně pomalým tempem, které vám sice líp dovolí vidět Mahowny trápení z bankovních machinací, ale někdy není daleko od nudy. 70% ()

jafuska

jak je škodlivé hrát hazard to je v tomto filmu dost jasné a jak to může zničit životy a vše kolem toho, docela poučné, takže zajímavý film, i když herci neznámý, ale to neva ()

4k7

"Víš proč chce vyhrát? ... Aby měl peníze na další prohru" A je tomu skutečně tak, protože to přesně vystihuje chování Dana Mahownyho, kterého excelentně zastoupil Philip Seymour Hoffman. Příběh podle skutečné události působí neuvěřitelně. Neuvěřitelné, jak může zkušený a uznávaný pracovník banky zpronevěřit hromadu peněz pro něco tak nejistého, jako je hazard. Co se ze začátku může zdát jen jako pokus vysekat se z dluhů, přerůstá časem v posedlost bez ohledu na to, jestli peníze potřebuje nebo ne. Drama na úrovni, které nabízí oboustranný pohled, kde je nejenom vidět nepochopitelná závislost sázkaře "Howmanyho", ale také zákulisní dění, jak dokážou kasína prosperovat a parazitovat právě na takových volech ()

quasar

Skvělý film hlavně díky výkonu P.S. Hoffmana, kterému toho ulítlého bankéře prostě musíte věřit. Pět hvězdiček ale nemůžu dát prostě proto, že za celý film mě nic ani jednou nevyvedlo z klidu - žádné napětí, nečekaný zvrat, brnkání na emoce... Možná je to tím, že byl natočen podle skutečného příběhu a pevně se ho držel. ()

bonovox

Perfektný film so skvelým Hoffmanom. Nenápadný no napriek tomu zaujímavý a dostatočne kvalitný, preto sa čudujem, že sa vôbec nedostal do distribúcie. ()

ElKamil

Mahowny byl nemocný člověk. Nejdřív jsem si myslel, že hraje, protože chce něco vyhrát, ale mu na penězích vůbec nezáleží, což tento film perfektně ukazuje. Samotné vzrušení ze hry bylo takové, že si prostě nemohl pomoci. A když má takový člověk k dispozici takový zdroj financí, nemůže to skončit jinak... Skvělý P.S.Hoffman => 80%. ()

lehkoživka

Mahowny je od začátku ztracený případ - celý film je jen od oddalování průseru, do kterého se řítí. Philip Hoffman je výborný jako vždy a člověk má tendenci mu strašně fandit, i když ví, že to nemá cenu. Dala bych plný počet, ale trochu mi tam vadila jednoduchá, klišovitá a nepravděpodobná postava ředitele casina - jakoby byl vystřižený z nějakého mnohem horšího filmu, než je tento. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014