Karlík a továrna na čokoládu

• USA Charlie and the Chocolate Factory (více)

Karlík Bucket žije se svými rodiči a prarodiči v polorozpadlém domku. Jsou chudí, ale milují se a nedali by jeden na druhého dopustit. Nedaleko se nachází obří továrna na čokoládu, kde kdysi Karlíkův děda pracoval a poznal osobně samotného majitele Willyho Wonku. Karlík, který miluje čokoládu má sen se do továrny jednou podívat, ale to se zdá celkem nemožné až do té doby, kdy Willy Wonka vyhlásí soutěž, jejíž pět dětských vítězů z celého světa bude moct strávit jeden den v továrně. Stačí jen v jedné z čokolád najít zlatý kupon... (TV Nova)

Natabar

Klasický rodinný film, který ovšem s chutí dokáže shlédnout i dospělý. - A ty filmové odkazy (2001: Vesmírná odysea; Psycho) jsou roztomilými bonusy. ()

sskrblik

Johnnyho Deppa mám velmi rád ať už hraje kteroukoliv ze svých rolí. Zde hraje poměrně netradiční postavu a zvládá ji na výbornou. Krom toho je film přímo k nakousnutí, díky fantastickému světu Wonkovi továrny. ()

Trustme

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Geniální obrazotvornost, styl, design, kostýmy. Úchylné nápady, excentrické herecké výkony. Tohle vše můžu. Burtoňácký rukopis - padající snížek, šklebící se Depp, morbidita, černobílé pasáže střídající se s krásně odpudivě pastelovými hrátky s okem diváka. Vytříbený casting všech čokoládových spratků, animační herectví a dělání ksichtů na kameru. Vypiplaná výprava s obrovskou fantazií tvůrců. Jeden z mála filmů útočící i na chuťové smysly, zde však natolik sladko-čoko- chladnokrevně, že doporučuji u filmu mít po ruce kus bůčku či plátek sýru na obranu... Varování diabetikům - film obsahuje scény neslučitelné s jejich stravováním. Výběru hereckých postav vévodí postava zcela malá, výškou menší než tu mají dětští představitelé, ale nepřehlédnutelností projevu zcela zastiňující i samotného Wonku - jedineční Umpa Lumpaové v klonovaném podání herce Deep Roye, který jim propůjčil svou kuriozní vizáž. Und...ich habe auch viel Schokolade schmecken! ()

venalce

Tim Burton dětem...i tak by se dal film shrnout. Je to praštěné, kýčovitě barevné a neuvěřitelně vtipné. Takový film nelze nemilovat. P.S. Taky vám tu Johnny Depp připomínal Michaela Jacksona? ()

dANo

Váhal som medzi 4 a 5*, takže to nie sú také jasné štyri... Film je totiž krásny (nie len vizuálne), príbeh je rozprávkový, poučný a hlavne inteligentne vtipný a jediné, čo nie je až také výrazné, sú herecké výkony. Nie že by boli zlé, ale miestami boli dosť "plytké"... Asi to je ten dôvod, prečo to nakoniec nie je u mňa plne hodnotené. Tim Burton ma však opäť raz nesklamal a ja ho aj vďaka takýmto filmom považujem za majstra svojho žánru! ()

LEGACY

Páni já jsem okouzlen, jsem okouzlen říší Tima Burtona, jsem okouzlen pohádkovou továrnou, která odhalila své tajemství, jsem okouzlen, jsem okouzlen a takhle bych mohl popsat celý diář. Můj první výběr z hudební skřínky nemohl dopadnout lépe. O možnosti dát jiný počet hvězdiček než maximum jsem se rozmýšlel možná v úvodních minutách, ale jinak jsem byl plně přesvědčen o tom, že o jiném hodnocení nemůžu uvažovat. Jediný co se pokazilo byla muzika, která se stala jedinou věcí, která se mi na filmu moc nelíbila. Jinak si, ale myslím, že se Tim Burton za toto dílo stydět v žádném případě nemusí, ba naopak. Ještě drobnost pro mě - díky Mikeovi se snažím nejíst čokoládu, ale pořád mi to nejde. Hodnotím 91% ()

pravdovravny

Bohužiaľ tento snímok ok Tima ma nechytil. Čo ma veľmi mrzí, kedže jeho tvorbu zbožňujem!. Musím dať tomuto dielu ešte jednu šancu v budúcnosti:) ()

hroubek

Viděl jsem Karlíka a továrnu na čokoládu několikrát a pokaždé jsem se pobavil. Tohle je ten typ filmu, kde je výběr režiséra rozhodující a Tim Burton si tenhle film neskutečně vychutnává s Johnny Deppem. Je tu tajemná atmosféra továrny, spoustu barviček, různorodé postavy, morální ponaučení, láska, hravost, muzikálová čísla, veverky a řeka čokolády. Burton popustil uzdu své fantazie a servíruje nám kouzelnou pohádku, která sice má potřebu neustále ukazovat jak moc je hravá, ale nikdy nezapomene na hlavní myšlenku toho co chce říci. Depp je tady fantastický, jelikož bravurně ztvárňuje excentrické výstředníka , který okouzlující a zároveň dětinský. Depp to všechno prodává s grácií sobě vlastní. Freddie Highmore je tady perfektní, protože hraje upřímně a jako divák se sním dokáži sžít a fandit mu. Dost potěší Helena Bonham Carter, Noah Taylor, Deep Roy nebo v maličké roli Christopher Lee. Krásná pohádka, která umí dojmout, rozesmát a pobaví jak dítě, tak i dospělého. ()

JohnSmith

Další Burtonovská podivnost. Je to sice hezky natočené, vizuálnost je fakt pěkná a nevím, jestli by to měl točit jiný režisér, ale prostě nic pro mě. ()

Sany33

Príbeh: Willy Wonka a jeho derniéra ako vedúceho v továrni na dokonalú čokoládu. Pohľad na mravnú degeneráciu adolescentnej spoločnosti, ktorej sa Wonka rozhodol dať príučku so svojimi Umpalumpami. Herecké obsadenie: O Johnnym nebudem ani hovoriť. Dokonalý herec, schopný zahrať naozaj čokoľvek. Ale do popredia by som posunul hlavného detského hrdinu, ktorý konečne nie je nesympatický debilko, pri pohľade na ktorého sa mi chce zvracať. Dokonalé. Tie ostatné deti mali byť hnusné tak aj boli. Prevedenie: Hra s farbami a s ľudskou mysľou je Burtonovi veľmi blízka a dostáva sa k mravnému ponaučeniu po dosť kľukatej ceste ale vo finále prichádza precitnutie a to je ozaj bravúrne. Tie feedbacky do Willyho minulosti pôsobia presne na tú strunu na ktorú majú. Pocity: Ide v podstate o rozprávku pre nie úplne najmenších divákov. Ale na druhú stranu si tak každý nájde to svoje. Mojím deťom sa to páčilo aj keď verím, že to docenia až v neskoršom veku, keď pochopia o čo išlo autorovi. Pridaná hodnota: Jeden z najlepších Burtonových remaqov. Možno by mu slušalo menej spievania ale prežil som to. 93% ()

VanTom

Burton, Elfman i Depp ve vrcholné formě. Svébytný pokřivený vizuál (sešikmený domeček Karlíkovy rodiny bych chtěl mít na zahrádce!), výrazná hudba i parodické písničky, povedený humor jak od mimózního exota Willyho Wonky a jeho Umpa-Lumpů, tak od groteskně zkarikovaných dětí či roztomile ironických/senilních prarodičů. Akorát po delší době v zacykleném ději se tyto cukrovinky lehce přejí a (vzpomínková) linka s Wonkovým přísným odcizeným otcem-zubařem se zdá jaksi naroubovaná. ()

davidek

Neuvěřitelně fascinující Johnny Depp. Nádherné veverky, které dokážou bezvadně vyloupnout oříšek ze slupky, čokoládový vodopád, který je důležity, aby byla čokoláda nadýchaná, žvýkačka o třech chodech. . . . . Je to sice pohádka, ale tak krásná, že musím dát plný počet. ()

cross

Nechci se neustále opakovat, ale opět musím poukázat na vytříbenost, s jakou si Tim Burton poradil s vizuální složkou svého filmového projektu. Ale nejen to - Karlík je ve všech směrech úchvatný film, který zahřeje na duši, vyloudí vám úsměv na rtech a ještě naprosto odzbrojí skvělou hudbou a písničkami.. Mám pocit, jako by Burton v poslední době konečně dospěl do své dětinské podstaty a jeho filmy začaly být uceleně geniální záležitostí (ve skutečnosti tomu tak bylo vždycky, ale v posledních letech jsou jeho filmy mnohem přístupnější nejširšímu publiku...). Karlíkovi holt prostě v rámci žánru není moc co vytknout - ba naopak, superlativy bych mohl zaplnit půl ČSFD a třebaže se to možná nezdá (i já jsem přistupoval k filmu poměrně obezřetně), tahle podívaná se vám jednoduše líbit bude... ()

R´Hell

Tim Burton má rád bizarní věci. Když se jeho filmy nevlečou v potemnělém hávu, jsou natolik rozmařilé až z toho přechází zrak. Jako by pro něj střed mezi těmito dvěma stavy neexistoval. A to je dobře, Karlík a továrna na čokoládu tak příjemně vyčnívá. A když se do toho barevného šílenství přimíchá výborný humor a excelentní herci v čele s Johnnym Deppem vznikne z toho jeden z nejlepších filmů o čokoládě. ()

smolicek04

Tak tu je ďalšia typická Burtonovka z Johnnym Deppom v ktorej spoznáte nádherný svet čokolády ako ho vydí Tim Burtom. Priznám sa že som neveril ako môže Burtom na niečom takom smiešnom a primitívne ľahkom ako je čokoláda vytvoriť taký fantasy film s prostredím ako jedná veľká báseň. Nikto by to nedokázal lepšie ako Burton nho napriek tomu musím dať len 4 hviezdičky lebo mi tam nesedelo to že od samého začiatku som tšil že posledným členom sa stane on! A to ma štvalo pomislenie na to že je to len rozprávka pre deti :) Nho čo už aj 4 je veľa ;) ()

Spock

Pohádka, fantasy rodinný film nebo ještě něco víc? Všechny tyto prvky se podle mě dají najít v tomto filmu, který diváka díky svým podmanivým barvám a mnohdy bizardním záběrům vtahuje do sebe. Nechat se unášet na vlně vtipu a a lehké nadsázky, která na divákových tvářích občas vykouzlí úsměv. Prostě si celý film užít, to je nejjednodušší a zároveň nejúčinnější recept na to jak si film užít. Velmi vysoko jej hodnotím i díky morálnímu poselství, které se za všemi těmi zvuky a barvami skrývá. Poselství o tom jaký být a jak dojít ke svému štěstí.. Náš malý hrdina je zosobněná dobrota a správnost, která může inspirovat. V kontrastu k panoptiku ostatních dětských hrdinů a jejich vlastností. ()

Chalamet bude Willy Wonka

Chalamet bude Willy Wonka

25.05.2021

Hvězda filmů Dej mi své jméno a Duna Timothée Chalamet získal po předchozích spekulacích hlavní roli v nadcházejícím prequelovém filmu o Willy Wonkovi. Snímek od studia Warner Bros. pojmenovaný… (více)

Willy Wonka se dočká prequelu

Willy Wonka se dočká prequelu

20.01.2021

Studio Warner Bros. oznámilo chystaný prequel Karlíka a továrny na čokoládu jednoduše pojmenovaný Wonka na 17. března roku 2023. Bude se tak jednat o prequel vyprávějící origin postavy Willyho Wonky,… (více)

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

06.03.2020

Režisér Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor: Ragnarok) napíše a natočí dva nové chystané animované seriály pro Netflix. Ty pak budou vycházet ze známého dětského díla spisovatele Roalda Dahla Karlík a… (více)

Willy Wonka shání obsazení

Willy Wonka shání obsazení

06.06.2018

Studio Warner Bros. by rádo další miliardový úspěch a jedním z projektů, který by této mety mohl potenciálně dosáhnout, je remake oblíbené muzikálové klasiky Pan Wonka a jeho čokoládovna. Ten se… (více)