Karlík a továrna na čokoládu

• USA Charlie and the Chocolate Factory (více)

Karlík Bucket žije se svými rodiči a prarodiči v polorozpadlém domku. Jsou chudí, ale milují se a nedali by jeden na druhého dopustit. Nedaleko se nachází obří továrna na čokoládu, kde kdysi Karlíkův děda pracoval a poznal osobně samotného majitele Willyho Wonku. Karlík, který miluje čokoládu má sen se do továrny jednou podívat, ale to se zdá celkem nemožné až do té doby, kdy Willy Wonka vyhlásí soutěž, jejíž pět dětských vítězů z celého světa bude moct strávit jeden den v továrně. Stačí jen v jedné z čokolád najít zlatý kupon... (TV Nova)

wOOzIe

Takovej trochu nesmysl, který dobře zabaví. Výborný Depp, ae jinak nwm co bych k tomu napsal kladnýho, protože už na tom moc nevidim. Něják mi tohle prostě nesedlo. Stupidní pohádka , kterou děti ocení. ()

e(l)a

Burton - Depp, dokonalá dvojka na "výrobu" dokonalých filmů:-) Film stojí na Johnnym Deppovi, který mlčením mnohdy řekne víc než slovy, což mě osobně u něj vždycky nadchne. Burton vymyslel úžasný pohádkový svět! Herci navíc budí dojem skutečných postav dané společenské třídy a země, což též mile potěšilo stejně jako velmi dobré dětské herecké výkony. Nebýt drobné chybičky s výherním kuponem (který je do čokolád balen jinak, než jak je z nich vybalován), neměla bych tomuto fimu co vytknout! Snad jen, že u tohoto filmu jsem zásadně proti českému dabingu!!! V nejhorším připouštím české titulky!:-) ()

Edit13

Johnny Depp ve své další skvělé roli ve filmu plného barev, kouzel a fantazie. Tuhle čokoládu si nechám líbit. ;-) ()

Haller

Od tohoto filmu jsem si mnoho sliboval, a nakonec si taky hodně odnesl. Příběh pana Wonky byl zpracován přesně v tónu, jaký si zasluhuje. Temnější atmosféra skvěle ladí s tajemným dějem a osobitě "střeleným" Johnny Deppem, který opět září v roli sobě nejvlastnější. Excentriky on prostě hraje na výbornou. Chvílemi jsem se nemohl zbavit pocitu, jaký jsem zažíval u Střihorukého Edwarda. Bylo to jen díky shodnému představiteli hlavní role? ()

Ogrb

Nevím no, nepřišlo mi to nějak extra dobrý. Jako Depp výbornej, Timík za kamerou se taky snaží, ale než něco takovýho bych od něj radši znova viděl něco na způsob dokonalé Ospalé díry. 6/10 ()

hero_bk

Nemám rád Deppa a nemám rád Burtona. Přesto by to mohlo fungovat, kdyby ... nebyl Karlík tak strašně nesympatický a mentálně zaostalý, scénář se nenávážel lidí inteligentnějších než sám Vonka, a beztak i Depp s Burtonem dohromady. Já osobně bych to dědictví přál raději Telekukovi, který ale nakonec chudák dopadl nejhůř. Za druhé: Nedokážu si představit, aby se nějaký zlatý kupón na exkurzi do čokoládovny dostal na první stránku novin, do televize atd. Tenhle film se snaží o jedno: Morálně napravovat děti, že není správné být rozmazlený (Souhlas), nenažraný (Souhlas, ale neplním), ctižádostivý (Nesouhlas) a chytrý (Naprostý nesouhlas). Když budeme věřit Burtonovým blábolům, můžeme si myslet, že to týpek stylu Karlíka někam dotáhne. Nedotáhne. Tenhle film je absurdní ve všech směrech. Ale za umpalumpy musím pochválit. ()

Tiiso

Převést lidovou pohádku na stříbrné plátno, chce trochu té odvahy a také štěstí. Obojí svým způsobem Tim měl a tak jsem se díky němu mohl nechat unést fantaskní vizuální podívanou s dobrou hudbou a výchovnými aspekty. Já jsem nic víc od snímku nečekal. Jsem už zvyklí na režisérovi představy, jeho filmy mě v hodně případech potěšili a takto to dopadlo i zde. Stejně se to má i s hlavní dospělou postavou Williho Wonky, kterou Deep ztvárnil přesně tak jak jsem předpokládal. Měl jsem velké štěstí, že jsem vlastně nic světaborného od filmu nečekal, protože z toho důvodů nemám v sobě nijaké zklamání, ale také tím pádem nemohu říci, že by se snímek skvěl nějakou výbornou a nepřekonatelnou pointou či nezapomenutelným zážitkem. ()

RajCZitko

Moc hezký příběh o pochoutce, která opravdu doslova dostala svět. Když příběh spojíte ještě s výbornou organizací v čele s Timem Burtonem a skvělým hereckým výkonem v podání Johnyho Deepa, tak s jistotou vznikne skvělý film. Celá tato pohádka mě velice okouzlila. A ještě vtipné songy trpajzlíků, mno prostě pecka .) ()

Rodin

Na tohle jsem se strašně těšil a nezklamalo mě vůbec nic. Pomiňme Deppa, ovšem zpracování Umpalumpů a vůbec celá výprava a grafická stránky věci - to bylo kouzol, které na mě nedýchlo, nýbrž mě praštilo přes celou tlamu jako mokrý hadr. Excelentní. Doufejme, že Alenka bude nejméně stejně skvělá. Pro Burtona mám prostě slabost. ()

rottik-cb

Tak citlivě zpracovanou předlohu jsem už dlouho neviděla, troufám si odhadnout, že Roald Dahl by měl radost. Nerada to říkám, ale vážně nevím, co filmu vytknout. Opakovat, že Johnny byl geniální, je klišé. Christopher Lee v roli lehce sadistického tatíka pobaví. Karlíka úchvatně zahrál Freddie Higmore- věřila jsem mu i scénu, kdy se rozdělí o svoji jedinou čokoládu za rok se všemi příbuznými. Dědouškové a babičky v jedné posteli byli dojemní, rodiče rovněž. Helen je skvělá. Jako protiklad nenaleštěné skromnosti rodinné chatrče se jeví čokoládovna excentrického Willyho Wonky. Všechno je v ní ohromující, přehnaně barevné, přeplácané a kýčovité. Člověku, který tak nezbožňuje sladké jako já, by se mohlo udělat špatně od žaludku. Já jsem ale měla nesnesitelnou chuť napít se z čokoládové řeky! Výstupy Umpalumpů jsou rovněž dech beroucí. Takhle si představuji už tradičně vynikající spolupráci Burton- Depp. Nevtíravé morální poselství je příjemným bonusem. Zpívejte se mnou: Willy Wonka, Willy Wonka, tvůrce dobrých čokoláááád, Willy Wonka, Willy Wonka, jemu poctu chceme vzdááát :):) ()

Mysho

Typická Burtnovka , Johny Depp , rozprávkové prostredie , Burtnovský humor a dej ktorý len tak rýchlo nevyprchá v skratke 5* . ()

Judy24

Když mi bylo šest let, přečetla jsem svou první knížku celou sama. Byl to Dahlův Karlík a továrna na čokoládu a tahle knížka se tak pro mě stala určitou modlou, něčím, čemu se sentimentálně přezdívá "kniha mého srdce". Takže když jsem se dozvěděla, že se chystá filmové zpracování začala jsem se těšit i bát. Ústřední postavou toho příběhu je určitě Willy Wonka. V knížce je to postarší, prošedivělý a lehce podivínský pán. Nosí legrační klobouk, chodí shrbeně a má hůlku, o kterou se opírá. Rozhodně to ale není cca čtyřicátník, který má komplex ze svého otce, podivné hnědé mikádo a fialový obličej. Nic proti Johnnymu nebo Timovi, oba jsou dobří, ale tohle mě prostě hrozně zklamalo. Co to mělo být ty pohledy do minulosti?! A ten začátek?! Takhle to být nemělo! Jinak se ale nedá Timovi upřít pečlivost. Čokoládový vodopád, řeka, jednotlivé sály, umpalumpové, jedlá tráva, jednotliví dětští představitelé, lítající výtah i Bucketovic chaloupka byli jako vystřižení z Dahlovy knihy. Všechno tohle mě nadchlo, takže ač zklamaná z Willyho Wonky (vždyť by ho mohl hrát Johnny Depp i-kdyby vypadal jako Willy Wonka, ne?) nedokážu klesnout pod 3 hvězdičky. ()

No Remorse

Hudba,režie,postavy,příběh,kostýmy,kulisy a v neposlední řadě herecký výkon johny deppa mě naprosto okouzlili a alespoň na chvíli jsem se vrátil do dětských let.Nezapomenutelný zážitek!!!Děkuji Time Burtone. ()

KirstenN

Trhlé, zábavné, kouzelné, originální a k tomu všemu Johnny Depp. Zajímavý scénář, který dělá z filmu jedinečnou záležitost. Pro mě to byl skvělý zážitek. ()

zElina

Ta banda spartakiadistů mě vždy dostane. Pokaždé co Wonka třese Karlíkovi rukou, odtrhne jej a následně se zboří ve dveřích výtahu se řehtám jak závodní kůň. Je to prostě dokonalé. Jen nechápu jakým způsobem se děje to, že Wonka má v záběrech různé make-upy to deppa malovala pokaždé jiná maskérka nebo co.? a když už jsme u těch chybiček. Všichni víme, že Depp má oči hnědé, ale aby ty čočky šly při detajlním záběru vidět je trošku mimi onen kouzelný svět. Každopádně tenhle film Miluju..!!! ()

Margerie

Tenhle film se spolu se Střihorukým Edwardem postaral o to, abych se do Burton naprosto zbláznila. Karlík a továrna na čokoládu je jeden z mála filmů, které jsem viděla, aniž bych předtím četla knižní předlohu. Přesto mám pocit, že její atmosféru ztvárnil Burton dokonale a snad ji ještě umocnil. Vynikající požitek pro všechny smysly, jakoby si to užívaly dokonce i mé chuťové buňky... ;-) Co ve mně zůstává, je trvalý pocit vypadnout ze šedi velkoměsta a dostat se do tohoto barevného ráje. ()

Chalamet bude Willy Wonka

Chalamet bude Willy Wonka

25.05.2021

Hvězda filmů Dej mi své jméno a Duna Timothée Chalamet získal po předchozích spekulacích hlavní roli v nadcházejícím prequelovém filmu o Willy Wonkovi. Snímek od studia Warner Bros. pojmenovaný… (více)

Willy Wonka se dočká prequelu

Willy Wonka se dočká prequelu

20.01.2021

Studio Warner Bros. oznámilo chystaný prequel Karlíka a továrny na čokoládu jednoduše pojmenovaný Wonka na 17. března roku 2023. Bude se tak jednat o prequel vyprávějící origin postavy Willyho Wonky,… (více)

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

06.03.2020

Režisér Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor: Ragnarok) napíše a natočí dva nové chystané animované seriály pro Netflix. Ty pak budou vycházet ze známého dětského díla spisovatele Roalda Dahla Karlík a… (více)

Willy Wonka shání obsazení

Willy Wonka shání obsazení

06.06.2018

Studio Warner Bros. by rádo další miliardový úspěch a jedním z projektů, který by této mety mohl potenciálně dosáhnout, je remake oblíbené muzikálové klasiky Pan Wonka a jeho čokoládovna. Ten se… (více)