Americká občanská válka právě skončila, země je ale stále názorově rozdělena. Bývalý jižanský plukovník James Langdon (Rock Hudson) nechce sloužit vítězným seveřanům, a tak se svojí rodinou a svými nejvěrnějšími vydává do Mexika, kde se chce připojit k jednotkám císaře Maximiliana. Mezitím se seveřanský plukovník Henry Thomas (John Wayne) zabývá odchytem koní, které hodlá prodat americké armádě. Ta ale o ně neukazuje přílišný zájem, a tak je Thomas žene rovněž do Mexika... (Pohrobek)

JohnSmith

Příjemný western se dvěma velkými hvězdami, které si navzájem nestíní a výborně se doplňují. Film má sice svá hluchá místa, ale není to nic hrozného. ()

Šakalík

Jedno z nejmilejších westernových překvapení, jaké jsem kdy zažil. Má počáteční odtažitost vycházela z toho, že jsem si neuměl představit Johna Wayna na jih od mexické hranice, kterak se zaplete do tamní občanské války. Jenomže ona ta jeho angažovanost je více méně okrajová. Že i v tomto westernu bude všechno tak, jak má, lze vypozorovat už při prvním setkání plukovníků Thomase a Langdona, kteří v době občanské války sice stáli každý na jiné straně, ale vzájemný respekt tyto staré rány brzo zahojí. Ona vůbec společná party ex-unionistů s ex-konfederisty vyvrcholí úžasně odlehčenou hromadnou bitkou, které opravdu vůbec nic nechybí. :-) Z hlediska příběhu si tenhle film s věrohodností věru nepotykal, ale vem to čert. To hravě rozdupe třítisícové stádo divokých koní, které Wayne žene do Mexika, aby je prodal tomu, kdo má více peněz, či pádnější argumenty (v majestátnosti se tohle stádo vyrovná i početnějšímu stádu dobytka z Červené řeky). Film jako takový zřetelně odkazuje na slavné westerny Johna Forda, potažmo Howarda Hawkse, kterým tak Andrew V. McLaglen tímto způsobem vzdal holt. A že se mu to sakra povedlo. ()

Jezinka

Celkem nudný film s naprostou nevěrohodnou postavou plukovníka Langdona - na počátku hrdý Jižan, ke konci velmi tolerantní muž, kterému by nevadil ani indián v rodině etc. Za vtipné nepovažuji vzájemné rvačky, tak že jediným světlým okamžikem byl McCarty a jeho kočka Urozená. Všichni táhneme do Mexika, abychom pak táhli zase zpátky a cestou ukážeme, že jsme všichni vlastně slušní lidé, kteří si navzájem pomáhají. Idylické. Nevěrohodné. Zbytečné. ()

Han22

Nu tak tohle byl western podle mého gusta. McLaglen nikdy netočil převratné filmy, ale vždy měl určitou kvalitu. Totéž se dá říct o Waynovi, který byl z 90% jistotou a tady je jako vždy skvělý a překvapivě mu výborně sekunduje Hudson. Je konec občanské války a jižanský plukovník se svoji jednotkou odmítá prohru. Radši zapálí svou plantáž a veme svoji jednotku a rodiny na cestu do Mexika přidat se k císaři Maxmiliánovi. Mezitím severský plukovník se svým oddílem nachytá pro armádu 3 tisíce koní, ale když zjistí že ho chtějí ošidit, vydá se rovněž do Mexika. Cesty obou mužů se střetnou a mění se od nepřátelství, přes opatrné spojenectví, respekt až po kamarádství. A zbytek je výborný a nechybí nic - velkolepá výprava, obrovské stáda koní, prérie, pár výborných bitev, zajímavé vedlejší postavy, trošku romantiky. A vše je svižné, vtipné a nemůže chybět pořádná hromadná bitka i ponaučení na konci (když hrdinové zjišťují, že v Mexiku je v cizí válce nic dobrého nečeká). Nic extra objevného, ale to staré dobré s naprostým přehledem natočené a zahrané. ()

Shakeus

Příjemný starý western s Johnem Waynem, který je sice naivní, ale snad možná se v něm nepřehrává jako v jiných filmech z té doby, navíc mi přišlo, že se i více využívají exteriéry a studia je tu méně než jindy. ()

Paity

Nejsem žádný milovník westernů, přesto říkám, tohle si rozhodně pusťte. Má to rozměr, napětí a cit pro detail, jako ne moc filmů v tomto žánru. ()

Mikino00

Solidní výpravný western jako ze zlatých času tohoto žánru, směřuje k velkému happyendu. Nebýt naivního konce tak bych byl spokojen úplně. ()

Garch

Skvělý a překvapivý western, z období konce války Severu proti Jihu. Ne snad slabší kamerou, ale především námětem a nápaditostí podpříběhů. A také nádherným stádem mustangů. Starý bard v podání takové bývalé hvězdy, jako: John Wayne, také přidalo na espritu. ()

reich

Další kvalitní western s Johnem Waynem, kterému zdatně sekunduje tentokrát Rock Hudson. SPOILER: Příběh je vlastně originální a netypický, jelikož je zasazen právě po válce, kdy část Jižanů a bývalých vojáků Konfederace se vydává za novým životem do Mexika... Ty vede Rock Hudson, který se zhostil role plukovníka Jamese Langdona a doslova hraje roli velice přesvědčivě. Zatímco John Wayne, který hraje plukovníka Johna Henryho Thomase, plukovní armády Unie, odchází z armády, aby hnal stádo koní do Mexika. A tam se proplétají osudy obou plukovníků a vlastně, jak jižanů, tak i seveřanů. Celkově film je plynulý a vlastně je v něm dostatek akce, aby dvě hodiny diváka nenudily... Za mě 5 hvězdiček a slušných 85% ()

Evzeni1

V českém znění: Jiří Plachý - John Wayne (plk. John Henry Thomas)7, Jaromír Meduna - Rock Hudson (plukovník Langdon), Martin Zahálka, Pavel Šrom - Antonio Aguilar (generál Rojas), Josef Nedorost, Ilona Svobodová - Marian McCargo (Ann Langdonová), Milan Slepička, Pavel Vondra - Edward Faulkner (kapitán Anderson), Marek Libert, Bohdan Tůma - Merlin Olsen (kapitán Malý George), Petra Jindrová - Melissa Newman (Charlotte Langdonová), Karel Richter - Dub Taylor (McCartney), Jiří Valšuba, Vojtěch Hájek, Petr Oliva - Big John Hamilton (July Mudlow), Zdeněk Hruška - Roman Gabriel (Modrásek), Bohuslav Kalva - Paul Fix (generál Joe Masters), Daniela Bartáková - Lee Meriwether (Margaret Langdonová) a další Překlad: Cyril Navrátil Zvuk: Tomáš Čisárik Produkce: Zdena Sirotková, Kristýna Pavlíková Šéfproducent: Jaroslav Richtr Vedoucí dramaturg: Lucie Donátová Dialogy: Alena Navrátilová Režie: Jiří Kodeš Vyrobila: ve studiu S Pro Alfa CZ a.s. TV Prima spol. s r.o. 2010 ()

DeDanu

Westernová pohádka o konci americké občanské války. Příjemná, s humorem, krásnými koníčky, láskou, bojem... Pro filmy s Dukem se mi přihodila slabost, s tím se nedá nic dělat, za čtyři * ()

Cascabel odpad!

Bezradný, utahaný western, v jehož polovině je zcela zřejmé, že příběh skončí do ztracena. Tvůrci vsadili na Johna Wayna (jenže s minimem jeho typických hlášek) a hloupého diváka (hromadná rvačka, proti které je mlácení Buda Spencera a Terence Hilla vysoce uměleckým výstupem). Zajímavé jedině pro zájemce o zkoumání proměn recepce americké občanské války. ()

Pythonator

Na to, že Neporažené Andrew V. McLaglen natočil rok po Bandoleru, působí film hodně staře. Svým stylem by zapadl lépe mezi westerny z padesátých let a rozhodně působí o deset let starším dojmem než Bandolero. Je to prostě stará škola Johna Waynea a působí to v mnohém hodně naivně až pohádkově. ()