O devítileté dívence, která má zázračnou moc - zapalovat vše svýma očima. Používá je však pouze tehdy, pokud je k tomu donucena. Státní moc se snaží jejího zázračného umění využít pro své účely. Dítě i její chudý otec se brání. Opakovaně se obávají, že státní agenti nad ní získají kontrolu, zneužijí ji a nakonec zničí. (Golden Crown)

helraiser

Opravdu slušný sci-fi horror o malý holce se speciálními schopnostmi a o boji s vládní skupinou, která chce její schopnosti zneužit a dopadne to dle očekávání velkým finalovým pyro masakrem. Má to atmosféru, příjemné obsazení a děj při kterém se nenudíte. Určitě jeden z těch lepších filmů o lidech se super schopnostmi. ()

Durgas

Film sa až pozoruhodne drží knižnej predlohy. Bohužiaľ, to, čo v knihe funguje skvele je tu akési plané, nemastné-neslané, Napriek mojim očakávaniam som sa dosť nudil. Škoda. ()

danny_21

Lehce nadprůměrná předloha tentokrát překvapivě dala vzniknout kvalitativně podobně solidnímu filmovému zpracování. Nemám co bych vytknul, casting v pořádku, efekty na dobu velmi slušné, bez ostychu dávám 65 % ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Zaujímavý príbeh so zaujímavým koncom. Kingovú predlohu bohužiaľ nepoznám. Film má veľmi dobrú detskú herečku. Dospeláci to hrajú priemerne až podpriemerne. Film sa snaží hrať na atmosféru ale nie vždy sa mu to podarí. Pri dĺžke 114 min sa podarilo dobre vykresliť až dve charaktery postáv a to našej malej hrdinky a jej otca. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

Psycho.R

Primární inspirace pro Stranger things, které jsou něco mezi čistou vykrádačkou a pastišem. Ohnivé oči jsou dobrý film, jen v druhé polovině začne značně pokulhávat tempo a tím mu hodně ubírá. ()

Likan7

Vůbec ničím zajímavý sci-fi horor, který je možná zajímavý jen tím, že tu je Drew Barrymore, kterou všichni známe. Jinak je to opravdu to jediné, co se dá k tomu říct. ()

GameboyNES

Xmen začíná- Ohnívačka zvracé úder. Celej film jespíš rodinkové drámo. Ale finále je mňamka spousta pčených koní a lidí 43% ()

J.Cobra

I když se film do značné míry drží knižní předlohy, chybí v něm některé prvky, které ubírají snímku na plasticitě a celkové uvěřitelnosti. Film tak působí primitivně, místy až groteskně a jednání postav se může zdát nelogické. Nepřidá ani fakt, že se jedná o film, který vznikl před 30-ti lety a sehnal jsem ho pouze s českým dabingem. Nicméně jako čtení určitě doporučuji. ()

megajalec

Už viem, čo je to byť sklamaný z filmovej adaptácie dobrej knižky. Slabé efekty (asi nízky rozpočet), béčkovitosť, film hodiaci sa presne do TV. Slabá psychológia postáv (kto čítal knihu, vie o čom). Nepáčil sa mi ani John v roli záporáka. ) Je mi jasno, že tento námet a kniha sa ťažko filmuje, ale dalo sa to určite lepšie a nie takto odfláknuť a nedotiahnuť. ()

blondboss

Typická "osemdesiatka" - ani nie horor, ani nie thriller, skôr taká klasická vyvražďovačka, ktorá oplýva neduhami onej doby, ale zároveň prináša neopakovateľnú atmosféru za tónov osemdesiatkovej hudby, ktorú ja môžem. Paradoxne najviac relaxačná hudba sa objaví v najviac exponovanom závere filmu. A vidieť mladučkú Drew Barrymore tiež stojí za to, ale nie až natoľko, aby to bolo na štyri hviezdy. Ako nostalgická jednohubka to ale funguje perfektne. 65 % ()

satyrycon

Další Kingovka a proto je třeba brát film s rezervou. Točit podle Kinga je dosti obtížné, at jde o jakýkoli počin. Za mě slušné zpracování s pomalu gradující atmosférou. Drew Berrymore je opravdu okouzlující a role se zhostila perfektně. Kam se na ní hrabe remake 2015. 4 hvězdy jsou samozřejmostí. ()

Hellbilly

Zlatučká Drew Barrymore ťahá toto béčko-ale stále je to len béčko. Okrem absencie akýchkoľvek hereckých výkonov mi vadí hlavne, že film na mňa pôsobí ako televízny projekt, a nezachráni to ani pyrotechnická pomsta v závere. ()

Jeliik

Najhoršie spracovaný King. Hudba s filmom nesedí, je skôr otravná. Výkon malej Drew bol slabučký v porovnaní s E.T. King sa netočí ľahko ale mohlo o skončiť v rukách iného režiséra. Materíalu by bolo dosť aj na menší seriál. ()

AmunRa

Jak mám rád knihu, tak se nelíbí tento film. Kam se poděly emoce a vnitřní svět hrdinů, který byl základem v knize? Zbyl jen povrchní thriller a pyromanské finále. Na druhé straně si vůbec nejsem jistý, jestli by se v dnešní americe posedlé politickou korektností někdo odvážil natočit film o malé blonďaté holčičce upalující zaživa ve velkém vládní agenty. Drew Barrymore krátce po E.T. nijak neoslnila, David Keith a Martin Sheen se možná snaží, ale nějaké hlubší herectví ze sebe nevykřešou. Potěší rolička Heather Locklear - nostalgické vzpomínky na béčka jako Návrat muže z bažin nebo T.J.Hooker. Režisér, jehož jediným solidním počinem do dnešních dnů je kultovní Commando, herce zjevně nezvládl a nedokázal je přimět projevit trochu hloubky nebo alespoň dodat filmu napětí. Triky jsou průměrné i na 80. roky. Dvě hvězdy asi jen za předlohu a Drew Barrymore, ze které vyroste dobrá herečka. Na Kinga to chce daleko lepšího režiséra, jinak vyjde paskvil jako většina adaptací jeho románů. ()

Režisér Odnikud si bude hrát s ohněm

Režisér Odnikud si bude hrát s ohněm

29.06.2018

S adaptacemi Stephena Kinga se v poslední době roztrhl pytel. Dalším chystaným projektem se stává remake hororu Ohnivé oči, o který se postará německý režisér Fatih Akin (Odnikud, Goodbye Berlin).… (více)