O devítileté dívence, která má zázračnou moc - zapalovat vše svýma očima. Používá je však pouze tehdy, pokud je k tomu donucena. Státní moc se snaží jejího zázračného umění využít pro své účely. Dítě i její chudý otec se brání. Opakovaně se obávají, že státní agenti nad ní získají kontrolu, zneužijí ji a nakonec zničí. (Golden Crown)

matestlust

Moc pěkný počin od mistra akčních béček Marka L.Lestera.Přepis Kingovi knihy,kterou jsem bohužel nečetl,takže nemužu porovnat.Malá Drew Barrymore je k sežrání a už od tak útlého věku vážně šikovná.Od začátku filmu až do konce je atmosfera příjemně mrazivá.Škoda několika hluchých míst hlavně v druhé polovině filmu.Závěrečná čtvrthodinka je pastva pro oči .3.5* ()

Morholt

Je to vlastně taková Carrie v light verzi. Vlastní děj spočívá v tom, že taťka s dcerkou utíkají před ultrasupertajnou společností, která je vyšlechtila. Občas někoho spálí, sem tam si zamanipulují s mozkem, ale většinu děje pořád utíkají. V patách mají čističe v podání hlavní hvězdy filmu George C. Scotta, kterého řídí i neřídí Martin Sheen. Žádná hitparáda, ale koukat se na to dalo. 55% ()

corpsy

Na filme je najlepší jeho spektakulárny ohnivý záver, no pokiaľ sa k nemu dostaneme musíme vydržať dosť nudný a málo napínavý zvyšok. ()

Astaroth12

K tomuto filmu som sa dostal iba náhodou a vobec nebanujem. Podobne filmy mám veľmi rad i tie, ktoré napísal S. King. Hneď od začiatku ma prekvapila bravúrna akcia i to, že film vo svojej intenzite vobec nepoľavuje, práve naopak, na konci to ešte viac roztočí až do extrému. Je tu veľa znamych hercov i mladučká D. Barrymore, ktorá hrala ukážkovo, ale i zaporaci sú tu vynikajúci. Film ma bavil od začiatku do konca. Samé výbuchy, ľudia v plameňoch a všade prítomný oheň a naháňačky. Ja som nadmieru spokojný, silne 4*. ()

runner85

Kniha ktorú som včera dočítal bola skvelá, tie skvelo vykreslené postavy tomu dodávali skvelé čaro, no tu som žiaľ narazil na použité vrecúško od čaju, nechápem ako mohli tak skvelú predlohu takto pokaziť, do tých 2 hodín sa dalo natlačiť aj viacej z tej knihy, nech nevravia že nie, akurát roztomilá Drew Barrymore ma potešila ... ()

ilemas

Kingova díla zvlášť ty nadpřirozená nejsou moje parketa, ale vidět tohle v době vzniku dal bych plný počet. Drew Barrymore projevila své skvělé dětské herecké schopnosti už v E.T. mimozemšťanovi, kde jsem ji viděl poprvé a Žhářka mě kvůli pozměněnemu názvu po přečtení knihy ve slovenštině hned v době vydání unikla. Stále jsem si říkal že by to měli zfilmovat a film jsem viděl až dnes po shlédnutí zprasené verze z roku 2022. Nechápu jak v dnešní době mohou natočit horší film. Kdybych nečetl knihu tak bych obě verze neviděl a pokud jo i u této bych dal velmi nízké hodnocení pro svou nadpřirozenost. ()

balba

Firestarter - v překladu Žhářka 1: Rodiče se zúčasnili pokusu jedné Společnosti,která jim aplikovala séra po kterých získají telepatické schopnosti.Narodila se jim holčička jménem Charlie , který je osm let a umí myšlenkami zapalovat předměty.Maminku daná Společnost zabije a otec musí s dcerou před Společností utéct.Nakonec Charlii dostanou,ale ta svou myšlenkou zapálí celou Společnost.Její otec je smrtelně zraněn a umírá.Charlie je jediná ,která přežije. Na VHS to vyšlo jako Ohnivé oči. ()

Martin741

Ako tak pozeram, reziser Mark L. Lester pred Commandom so Schwarzeneggerom stihol natocit aj tento hororik. je to ale iba priemerny horor s trochou strasidelnej atmosfery a zaujimavymi dialogmi. 60 % ()

deepend

Tak jo, Ohnivé oči jsou o malé holčičce, která když se naštve tak podpaluje myslí vše kolem sebe. Námět trochu připomíná Carrie, ale jenom trochu. Určitě to není ta nejlepší adaptace Kingovy knížky, za vidění ale určitě stojí, už kvůli George C.Scotta v roli likvidátora(a taky pěkného úchyla). ()

cariada

Slušný scifi horor, pěkně od začátku máme vše vysvětleno co a jak a pak už se jen můžeme dívat jak malá Charlen řádí a likviduje silou vůle každýho kdo se jí postaví do cesty. Ano dějově je to stále stejné opět na shopnostech někoho jiného chce někdo vydělat a je to důležitější než cokoliv jinýho. ()

Streeper

Asi jsem to odsoudila už na začátku, protože jsem si říkala, že to bude blbost. Moje myšlenka se potvrdila. Scénář je děravý jak sýr a jediné, co mě na filmu tak nějak bavilo byla ta spousta ohně. Musím uznat, že závěrečná scéna s malou Drew a s ohněm byla vážně působivá. Jinak film stojí za nic. ()

cubajz

povedená Kingovská adaptace, která knihu kopíruje skoro slovo od slova. Když překousnete takový ten osmdesátkový look (trvalá až ke stropu a "šíleně akční" disco soundtrack), tak se jedná o napínavý sci-fi thriller s prťavou Drew Barrymore v hlavní roli - doporučuji shlédnou už jen kvůli tomu, že buclatou holčičku metající firebally a zapalující záporáky pouhým pohledem v mnoha dalších filmech neuvidíte:) ()

Juto

Dobrý sci-fi horor, kde Drew Barrymore hrá malé dievčatko Charlie, ktorú si obľúbite, držíte jej prsty a tak trocha tušíte, že na záver príde (poriadne horúca) katarzia. 6/10 ()

majo25

Tento scifi thriller je zaujímavý aj z dnešného pohladu, už len 8-ročnou Barrymorovou, či Martinom Sheenom v zápornej roli. Takisto George C. Scott exceluje v zápornej roli. Prvá polka je dost nezáživná a možno niekoho aj odradí. Druhá, ked ich chytia a väznia je už o niečom inom, pripudnú pyroefekty na fakt vysokej úrovni, experimenty, intrigy a tiež zaujímavý koniec. Škoda prvej polky filmu. Hodnotenie: 55% ()

Fox Mulder

Ve Firestarter se pro mě hlavně stala nezapomenutelná scéna, kdy malá Charlie v podání začínající Drew Barrymore, hází na tajné agenty ohnivé koule. ()

Kubaso

Ačkoliv nemám možnost srovnávat s knižní předlohou, musím souhlasit, že film má k dokonalosti daleko. Hlavně první polovina trpí přinejlepším průměrnou režií a nijak zvlášť záživným dějem. Ta druhá už je zajímavější. O žádný spektákl se rozhodně nejedná, nicméně malá Drew Barrymore táhne film neskutečným způsobem a když ne zrovna ona, tak George C. Scott určitě. Snímkům (a hororům zvlášť) s dětmi v hlavních rolích se obvykle vyhýbám, ale Drew je tady naprosto skvělá a dokáže film přenést i přes některé slabší momenty. A finále, v němž s nepřítomným výrazem ve tváři mění sídlo Společnosti na jeden obří táborák, prostě bere dech. Jenom škoda toho zbytečného epilogu. Určitě to není kdovíjak zásadní film, ale svůj půvab má a za vidění stojí. ()

Režisér Odnikud si bude hrát s ohněm

Režisér Odnikud si bude hrát s ohněm

29.06.2018

S adaptacemi Stephena Kinga se v poslední době roztrhl pytel. Dalším chystaným projektem se stává remake hororu Ohnivé oči, o který se postará německý režisér Fatih Akin (Odnikud, Goodbye Berlin).… (více)