O devítileté dívence, která má zázračnou moc - zapalovat vše svýma očima. Používá je však pouze tehdy, pokud je k tomu donucena. Státní moc se snaží jejího zázračného umění využít pro své účely. Dítě i její chudý otec se brání. Opakovaně se obávají, že státní agenti nad ní získají kontrolu, zneužijí ji a nakonec zničí. (Golden Crown)

Mishqo

noo tak dialógy otrasné a herci tiež neboli bohvieako presvedčivý a miestami to bolo nudné ale keď sa Charlie pustila do práce hneď bolo na čo pozerať, najmä vo finále... ()

VanTom

Není to nic víc než "osmdesátkové" béčko, nijak zvlásť natočené, ale zajímavý, byť jednoduchý příběh (jak moc scénář zplošťuje Kingovu předlohu nevím, nečetl jsem, ale je to nevyhnutelné) ho v pohodě utáhne, přestože v prostřední třetině se postup v něm výrazně zpomalí. ()

Ravi

Mám z toho rozpačité pocity, protože na jednu stranu je to slušně dějově natočený film, ale na druhou je tam spousta seků. Například dlouhé střihy tam, kde bych spíše čekal krátké (umírání) nebo hudba nebo herecké výkony v některých momentech. Celkově vzato nemůžu víc, než 45% = 2/5 ()

Gerret

I když je film z větší části natočen podle knihy, nesahá jí ani po kolena. Chybí tomu atmosféra, postavám chybí ten správný šmrnc. Plno scén co se mi v knize nejvíce líbily jsou buď upravené nebo chybí :(. A ten závěr byl až moc přehnaný, to tam prostě vůbec nesedělo, King nejlíp věděl co a jak a většinu prostě zkazili. Hodnocení 55%. ()

JohnSmith

Nečetl jsem Kingovu předlohu, ale s takovým námětem se dalo dělat víc.Místy je to dost nuda a herci nemají co by předvedli. Nejlepší je tak mlaďoučká Barrymore a nejhorším vyloženě Scott. ()

BlackTom

Typické béčko podľa Kinga. Minimum ozajstných emócii, priemerní alebo podpriemerní herci (s výnimkou Georga C. Scotta), veľké zmeny oproti predlohe, ale tiež pár milých detailov. Film, ktorý nikoho neurazí, ale ani nenadchne. Rutinné spracovanie jednej z najnapínavejších kníh Stephena Kinga. A pritom to malo tak krásny potenciál - sľubný námet, kopu hviezd... ()

Han22

Tuhle Kingovku jsem kdysi viděl v rámci shánění jeho adaptací a jediné co jsem si pamatoval bylo finále. A to ohnivé peklo, které ve finále titulní "Firestarter" hrdinka rozpoutá je skutečně působivé a skoro mě přimělo zvednou průměrné hodnocení. Ale jen skoro. Jakkoliv je námět o pyrokinezi skvělý a příběh zajímavý, Lester to celé točí tak nějak nezáživně. Navíc ani béčkař David Keith v roli otce ani Drew Barrymore v titulní roli mě herecky nijak neuchvátili. O mnoho lepší je dvojice záporáků Martin Sheen a především psychopatický George C. Scott. Navíc s vyznění filmu mám problém, protože holčička, která silou vůle zakládá požáry a vraždí lidi po desítkách být opravdu v nějakém ústavu a ne na svobodě. Nicméně celkově je to samozřejmě dobrý film, jen s jinými tvůrci by mohl být mnohem lepší. ()

Scytale

Lehce podprůměrné zpracování jedné klasické kingovky, ale závěrečná "grillovací párty" nejen pro zvané s hostitelkou Charlie pekelně zahřeje u srdce ;-) ()

dopita

Román jsem četl a patří ke slabším Mistrovým kouskům. Film je jen slabej průměr. Všechny ty závěrečný pyrotechnický orgie působí matným dojmem, stejně jako celej film. Berme to tak, že si na tomhle filmu Mark L. Lester vyzkoušel jak udělat akci a ač se mu to moc nepovedlo, poučil se z nezdaru a v následujícím filmu se vyšvihl k životnímu výkonu. ()

Paldiny

Lester je starý pyroman a nebojí sa vyhodiť do povetria kdečo, trebárs aj vládnych agentov. Lenže zatiaľ sa o popáleniny nestará Arnie, ale sotva deväťročná Drew Barrymore. Sekunduje jej pri tom o čosi menej nadaný dvojník Kurta Russella, ktorý robí kúzla ako zo škatuľky a pritom mu stále kvapká z nosa a z druhej strany barikády ich stopujú elegán Sheen st. a manipulátor George C. Scott, čoby upratovač John. Beriem to síce odľahčene, ale zostava bola schopná a mohla z toho byť ďalšia napínavá Scannarovka, preto je škoda, že si film, možno až na začiatok, ide stále na pol plynu. Spomínaný úvod ešte v sebe skrýval aké také tajomno a nechýbal v nej drajv, ten sa ale s ďalšími flashbackami a nakoniec zakotvením pod jednou strechou možno až moc spomalí a vo finále už nedokáže natoľko nakopnúť vrtuľu, aby som ho nevidel iba ako jednohubku. ()

fisus

Rozhodně jedna z vydařených adaptací díla S.Kinga.Věrné zpracování,žádné velké odklony od předlohy a přiznám se,že i herci odpovídali mým představám při četbě.Hlavně Rainbird (George C.Scott). ()

PanTumnus

Do půlky docela zábavná sci-fi hororová jednohubka s Drew a jejím pohledným taťkou. Zábavná ve smyslu, že to není dobré ale pacing je natolik rychlý, že vás to nezačne nudit. Jakmile se ale děj přesune do ústavu a do děje se začne míchat podivná ''pedofilní'' linka, vše se zpomalí a veškeré kouzlo jde do háje. Samotná akční finále díky tomu odzíváte. ()

Fujara777

ÁNO: Vidieť sfilmovanú knižku, ktorú ste práve dočítali, je pôsobivé snáď vždy. To čo mal človek len v hlave a na stránkach papiera je zrazu konkrétne, akoby hmatateľné. Malá Drew je v celku chutná, podobne ako v E.T. Prvá polovica filmu je lepšia. Viac naháňačky, viac baví. NIE: Nedobre pretavené do filmu. Predloha stavala na vzťahu lásky (či už otec dcéra, alebo to so strýkom Johnom) a to ostatné sa kedmoducho prihodilo. Naopak adaptácia stavia najmä na zobrazovaní paranormálnych javov a nejaké vzťahy sú len pomimo. A potom veľa drobností. Uvážte len, ako by vyzerala Charlie, keby sa pritom chladne usmievala a nie sústredila... ()

helloween93

“Throwback Thursday #35” - Režisér Mark L. Lester natočil rok před jeho vrcholem kariéry - Komandem zapomenutou adaptaci Kingova hororu Firestarter. V ní zazářila mladičká Drew Barrymore jako dívka obdařená pyrokinezí, kterou nahání tajná vládní společnost The Shop, aby ji mohla zkoumat. Film je béčková záležitost, kde se tvůrci s logikou moc hlavu nelámali. Větší část budgetu zřejmě padla na efektivní pyro finále, kde dívenka zastavuje kulky, metá firebally a zlikviduje desítky agentů. David Keith mi v hlavní roli otce nepřesvědčil, Heather Locklear se tu mihne ve dvou scénách, Martin Sheen hraje úlisného šéfa agentů a pravým záporákem je nájemný vrah s tváří George C. Scotta. S předlohou nenohu film porovnat, neboť jsem ji nečetl. Film v kinech zklamal a nedokázal se v nabité konkurenci prosadit. Shlédnuto na MGM. 3* ()

MickeyStuma

Stephen King a další jeho zfilmovaný román, dnes již s nostalgickou příchutí. Jeho styl je znát a vlastně se dá říct, že je dějovou šablonou hodně podobný staršímu snímku Briana De Palmy „Carrie“ (1976). Poklidně se vypráví příběh s pomalejším vývojem, aby ve finále nastalo peklo. Takže vzniká otázka, proč se tento snímek jednoduše nejmenuje „Charlie“. Společného mají oba snímky skutečně hodně. Tento nepřekvapujíc na růžích ustláno také zrovna neměl, ale nedá se říct, že byl zase až tak hrozný. Nakonec, o tzv. psychokinetické horory byly, vedle paranormálních jevů, poměrně zájem, a tak byl tímto filmový trh v osmdesátkách nabitý. Což znamenalo, že k porovnávání toho bylo dost, a tak to dopadlo, jak to dopadlo. Začátek příběhu je urychlen formou retrospektivy k vysvětlení, co se vlastně stalo, a potom už se vypráví jednoduchý děj, ve finále končící hodně dramaticky. V tom je ale asi to největší jádro problému, neboť se tak jedná o dějovou linku téměř vyvolávající dojem tvůrčího umělého natahování. Na nějaké retrospektivy se mělo vykašlat a dané obeznámení normálně zakomponovat do děje. Příběh by tak mohl být daleko plnohodnotnější a dramaticky snad i zajímavější. Drew Barrymore, v hlavní roli, měla za sebou úspěšný Spielbergův snímek „E. T. - Mimozemšťan“ (1982), kde výtečně zazářila a neoddiskutovatelně září i v tomto snímku. Její holčičí přirozenost je uvěřitelná, a to i v takovéto, už o něco, náročnější roli. I ten vzájemný vztah dcery s otcem je bez chybičky a tak nelze na samém konci Charlie, právě s tváří Drew, nefandit. Ano, filmová nostalgie, jak vyšitá, ale své kouzlo to i tak má. I během sledování může být někomu poměrně horko. ()

Rockerman

Všechny filmy natočené podle knih S.Kinga jsou zvláštní.Některé lepší( The Shinning,Pet cementery atd.),jiné jsou horší.Tento si myslím patří ,podle mého názoru, k těm lepším.Velmi jsem se bavil a obdivoval Drew Barrymore.Na tu dobu byly i triky velmi dobré,takže jsem spokojen. ()

Kadas97

Škoda, že práve tento kultovný román od Kinga nedostal lepšiu filmovú podobu. Počas knihy som sedel / ležal napätý ako guma v gatiach, ale počas filmu som každých 10 minút jazdil myšou po obrazovke, aby som zistil koľko ostáva do konca. Atmosféra nijaká a bez atmosféry nie je dojem. Jednoznačne najlepší herecký výkon spomedzi všetkých hercov podala malá Drew Barrymore. Efekty celkom obstojné na to, že bol rok 1984. Hlavne vybuchujúce nábojnice sa mi páčili, na tie som bol veľmi zvedavý po dočítaní knihy. S bolavým srdcom len 6 z 10. ()

pumpkinqueen

Za mě je to rozhodně jedna z mála skvělých a zároveň velmi věrných adaptací Kingových knih, která má navíc i bezvadné herecké obsazení a dokázala atmosféru z knihy přesunou na plátno. Malá Drew je jako Charlie skvělá, George C. Scott jako John Rainbird excelentní - vážně si nedovedu představit nikoho jiného, kdo by se do té role hodil víc. Některé scény byly naprosto totožné, jiné velmi podobné. Žádná zásadní a zbytečná změna se nekonala a tak to mám u adaptací nejradši. Zachovalo si to napětí i velké ohnivé finále - já jsem byla spokojená. ()

Režisér Odnikud si bude hrát s ohněm

Režisér Odnikud si bude hrát s ohněm

29.06.2018

S adaptacemi Stephena Kinga se v poslední době roztrhl pytel. Dalším chystaným projektem se stává remake hororu Ohnivé oči, o který se postará německý režisér Fatih Akin (Odnikud, Goodbye Berlin).… (více)