Muži v černém 2

• USA Men in Black II (více)

Od událostí prvního dílu uplynulo už několik let, kdy K a J, agenti tajné neoficiální organizace MiB, dohlížející na utajené mimozemské imigranty na Zemi, odvrátili velkou intergalaktickou katastrofu. Tehdy se čerstvě zaškolený agent J v organizaci dobře zavedl, zatímco jeho starší, zkušený kolega K se vrátil k pohodlnému civilnímu životu a pracuje na poště. Během rutinního vyšetřování však J odhalí spiknutí řízené zlou kytothianskou stvůrou Serleenou, vystupující v podobě sexy modelky luxusního spodního prádla. Obsadí budovu organizace MiB a jako rukojmí si vezme její zaměstnance. J nezbývá než požádat jediného muže, který mu s řešením situace může pomoci - zpohodlnělého K. Vyzbrojí se v tajné zbrojnici a proniknou do centrály. Čeká je rozhodující boj o záchranu lidstva i Zarthanů… (TV Nova)

eLeR

Určite o kus slabšie ako jednotka, príbeh už tak nebaví, vtipy trápnejšie, ale mimozemšťania stále skvelí. ()

Tommy987

Všetko, čo bolo na jedničke také vtipné a zaujímavé, tu vyznieva vrcholne trápne. Jedna * je za toho nenormálne coolového psa (Who let the dogs out? hu hu hu :-) a ešte pol 0,5* za cameo Michaela Jacksona. Dokopy 3/10 ()

SeBig

Jednička je sice mnohem lepší ale tohle je taky docela na urovni. Will Smith hláškuje i stim malým mluvícím čoklem Tommy se vrací taky.. záporák ušel. Jedna z hodně dobrých sci-fi komedií. ()

LaciLC

Pre mňa obrovské sklamanie, až som neveril, že to točil režisér prvého dielu. Jasné, že triky ostali výbornými, vrátili sa aj sympaťáci v hlavných úlohách, ale ja som sa nudil. Vtipu v tom bolo dosť málo aj na 20-minútový sitcom. Ale s tým obrovským sklamaním to neberte až tak vážne, ja milujem jednotku, už som ju videl najmenej dvanásťkrát, dokonca mám pocit, že sa bavím stále viacej. Ten kto nevidel jednotku, alebo aspoň neporovnáva, by sa mohol baviť. ()

heyda

Slabší pokračování veleúspěšné jedničky. Co naplat, přesto pořád slušná komedie a perfektní herecké výkony obou hlavních představitelů. ()

MM11

Jednoznačně zklamaní. Snímek nemá téměř žádnou vnější kostru a na jeden povedený gag čekáte vzhledem k stopáži neúměrně dlouho. Sonnenfielda bych přímo neobviňoval - může za to stupidní scénář a pár vedlejších postav (Rosario Dawson je totálně nevýrazná). Spousta hloupostí rovněž dokazuje, že inteligence prvního dílu byla asi jen statistická odchylka. Po všech stránkách kalkul a zbytečná snaha jinak kvalitních herců. ()

Pítrs85

Sice horší než předchozí díl, ale ten nastavil laťku natolik vysoko, že se jí jeho následovníkovi zkrátka překonat nepodařilo. Ale i tak je to efektní podívaná, s fajn hláškama (vede mimozemskej čokl) a s asi nejrozkošnější mimozemšťankou ever. Dalším plusem je Johnny "Jackass" Knoxville, zde dokonce v dvojitý dávce. Skvělá oddychovka, kde se doporučení vypnout mozek mění v příkaz ;-) ()

eraserhead666

Tohle je hrozně zoufalé. Veškerý vtip jedničky je pryč a ať se dvojka snažila sebevíc, nedokázala z něj rozfoukat ani jednou něco úsměvnějšího. Veškeré pokusy totiž vyzněly veskrze trapně. Prakticky jediné, co v tomhle filmu za něco stojí, je Lara Flynn Boyle a to vlastně ani ona zrovna nějak dvakrát moc nepředvádí. Přesně takhle jsou trestány pokusy vytřepat z úspěšného filmu ještě nějaký ten grošík. ()

SOLOM.

Jestliže mě jednička nikterak neokouzlila, tak o tomhle se to dá říci dvojnásob a ještě to pořádně podtrhnout. Našlo by se tu sice několik zajímavých scén a párkrát jsem se i zasmál, ale tady už zvítězila spíš trapnost nad kvalitou na plné čáře. Mám až obavy jít do dalších dílů, protože tohle jsem vydržel jen s vypětím všech sil. Dokonce mi přišlo, že už ani ústřední dvojici Jones, Smith to moc nebavilo… ()

JASON_X

S prvním dílem má druhý díl společné to, že je opět výborně udělaný. Ale zatímco první díl byl ideální pro starší děti i dospělé, tenhle už je vyloženě pro děti. A scénář mi připadá trochu bezradný, po pětileté pauze bych čekal lepší zápletku i víc lepších nápadů. Zaznamenal jsem zkrátka znatelný pokles zábavnosti a vzestup nudnosti - ta úporná snaha o nabubřelou akci a o stylové hláškování hned od začátku je dle mého soudu kontraproduktivní. Třeba scéna s červem Jeffem mi přišla hodně blbá a pes Frank i červouni trapní. Samozřejmě chápu, že je to film v první řadě pro děti, ale čekal jsem prostě trochu něco jiného... Lara Flynn Boyle je sice minimálně stejně sexy jako Linda Fiorentino, ale to k mému vyššímu než průměrnému hodnocení opravdu nestačí. ()

Bauer

Mhohem zábavnější a mnohem akčnější než předchozí díl.Tommy Lee Jones a Will Smith jsou taky lepší než v jedničce. ()

luka4615

Úspěch prvního dílu se zde bohužel nekoná. Akce již není tolik nápaditá, příběh postrádá nějakou originálnější jiskru a vtipy jsou zde tlačeny až moc "na dřeň". Škoda. „Why did you join MiB?“ ()

Sawy

Nechápu,co proti tomuhle filmu všichni máte.Vždyť je to skoro stejně dobrý jako jednička.Jasně,už to není tak originální,scénář je dost podprůměrný a děj tak prakticky neexistuje.Ale co je na tom,když je to tak skvělá zábava!A to je u filmů nejdůležitější.Will Smith a Tommy Lee Jones jsou skvělá dvojka,parádně je doplnilo boží psisko Frank,skvělí červouni dostali víc prostoru a Rosario Dawson je krásná.Naprostá většina hlášek mě pobavila a můžu se na to kouknout i víckrát.Jo a začátek s Jeffem je fakt úlet.75 % ()

Lucasion

MiB jsou zpět. Agent J (Will Smith) řádí na scéně a maže všem svým dosavadním partnerům paměť. Vše jde dobře do doby, než na Zemi zavítá zlá potvora Serleena, která chce zničit planetu. Klíč k záchraně lidstva drží jediný člověk - Agent K v důchodu (Tommy Lee Jones). Film postrádá to kouzlo, co měl první díl. Ve filmu jsou chyby a spoustu nelogičností. (Např. bijící do očí - lopata v pokoji majitele videopůjčovny) Ze super sci-fi komedie se stala absurdní komedie se vším všudy. To v čem jednička vynikala - a to v tunách hlášek a vtipných scén tak dvojka je propadák. Film zkrátka není vtipný vůbec. Dvojka je přehnaná nastavovaná kaše, která se svezla na úspěchu jedničky. (62 procent) ()

ScarPoul

Ako keby sa vytratilo niečo dôležité. Masky, efekty aj humor je stále rovnaký, ale príbeh je tak veľmi ťažkopádny až to jedného zabolí. Je super vidieť Tommy Lee Jonesa a Willa Smitha v úlohách, ktoré ich očividne bavia, ale to čo bolo na jednotke také fajn sa tu zrazu vytratilo. Stále mám taký pocit, že keď je film postavený na nejakom ultimáte môže fungovať ako výborná žánrovka, alebo ako nudná zlátanina. Muži v čiernom 2 sú tou zlátaninou. Nevyužité postavy, charaktery sa neposunuli nikam ďalej a skôr ako samostatný film to pripomína pilot k nejakemu seriálu s tým rozdielom, že tento nesie označenie 2. Neoriginálne, nevkusné a hlavne priživujúce sa presne na tých veciach, ktoré sú na jednotke také výborné. V rámci akejkoľvek série je toto najhorší možný variant. Je úplne logické že si Sonnenfeld dal po tomto od Mužov v čiernom 10 ročnú pauzu. ()

Manuál na záchranu světa

Manuál na záchranu světa

21.12.2008

Nabízí nám ho studio Metro-Goldwyn-Mayer, kterému BenDavid Grabinski prodal scénář nazvaný The How-To Guide for Saving the World. Pro námět akční sci-fi komedie se nadchl Barry Sonnenfeld, kterého… (více)