Řekne-li se Jean Paul Belmondo, vybaví se většině filmových diváků postava sympatického dareby. Jeden z nejslavnějších francouzských herců jich vytvořil desítky a ať už stály na straně zákona nebo na té druhé, vždycky byl tím, komu se u televizní obrazovky držely palce. Komisař Jordan, hlavní hrdina kriminálního snímku Dobrodruh, také patří mezi ně. Mezi svými kolegy i mezi zločinci je znám svými obratnými a značně svéráznými metodami. Tentokrát je vyslán do Marseille, aby vyřídil velký případ s narkotiky. Přestože se stane obětí pečlivě nastražené léčky a je odvolán, rozhodne se zůstat a pokračovat v pátrání na vlastní pěst. Profesionálně natočenému snímku nechybí napínavý děj ani nenucený humor. Jordan je klasickou belmondovskou postavou a stejně jako třeba jeho Borowitz z filmu Policajt nebo rošťák, oslňuje elegantní nenuceností, šarmem a neortodoxními metodami, s nimiž likviduje zločinecké gangy. (oficiální text distributora)

tomtomtoma

Akční kriminálka o superpoldovi komisaři Philippovi Jordanovi (Jean-Paul Belmondo). Nebál se žádné akce, a protože je spravedlnost slepá, neváhal ji brát do vlastních rukou. A likvidoval jednoho padoucha po druhém. Má to svoji logiku, oni by ho také zabili, ale občas se vyžíval ve své sadistické krutosti. A nakonec se mu podaří zastřelit toho nejhlavnějšího padoucha Meccacciho (Henry Silva), samozřejmě cizí pistolí a s rukavicí na ruce. Na ženy byl hodný, což poznala i prostitutka Livia Maria Dolores (Carlos Sotto Mayor). A jeden dobrý polda, který držel s Jordanem basu, inspektor Rojinski (Pierre Vernier). Akce, honičky, rvačky, střílečky, akrobatické kousky a kruté dobro poráží kruté zlo. ()

pakobylka

Klasika - role svérázného poldy se svéráznými metodami, typická pro Jean-Paul Belmonda ... Jistěže děj nelze brát vážně, ale je to skvostná zábava - taková úderná. ()

mortak

Scénář v podstatě žádný, herecké výkony nulové, protože jde o kaskadérskou exhibici Belmonda se známými trademarky - seskok s helikoptéry, honičky autem, rvačky, vhledem do "obyčejného" života flicka a krásnými ženami podléhajícími už při Belmondově prvním pohledu. Nepřekvapí, ale neurazí a poteší. ()

c.tucker

Drný policista v podání J.P.B. a hudba Ennia Morricona jsou dvě věci, které jsou na tom filmu úžasné. Děj je plynulý a má šťávu. Závěr typický a velmi si ho oceňuji. ()

MJMilan

Ne, že by tento snímek nebyl koukatelný, ono když je někde kombinace Belmondo + Morricone tak to ani nemůže být zlé, ale něco tomuto filmu prostě chybělo, avšak Bebel tu byl suverénní frajer, tak jak ho máme rádi. ()

zombkiler

Klasická kriminálka s úžasným Belmondem, který se snaží dostat drogového bosse.Je zde spousta hlášek, honiček a stříleček no prostě poctivá francouzská kriminálka. ()

vesper001

Film jsem viděla kdysi v televizi a uchvátil mě soundtrack. Později jsem si film sehnala, abych ho viděla znovu, a zalíbil se mi i příběh. Belmonda mám ráda v komediích i v drsnějších polohách a Dobrodruh je vyvážená porce akce, napětí, hlášek... a Belmonda. ()

tomeek

Béčko jako prase se supercool Jean-Paulem, který bez újmy likviduje nepřátele a řeže zatáčky stopadesátkou. Skvělá hudba! ()

andrii

V cool bundě, riflích a teniskách startuje. Marseille, ale kdeže, ta mu za chvíli malá je. Pařížané, vykonávající svou činnost nelegálně, zarezervujte si místo s předstihem, v lepším případě v nemocnici, v horším na hřbitově. Za/h/ranaří, zaboxuje, zaglosuje. Sex-appeal a razantní pěst zaručuje. Město nad Seinou se jeho zásluhou zotavuje. ()

Jizni Tlapa

"Dámy mají přednost" Jedna z rolí, ktera dokazuje, že J.P.B. umí nejen komedii,ale i drama. On víc nepotřebuje, stačí mu koženej vohoz, devítka v pouzdře (jemu stačí pěsti) a spousta hlášek, kterými protivníka nejdřiv rozdělá, aby ho v zápětí pofackoval. Dechberoucí hudební doprovod E.Morriconeho a záporák s proklatě ostrými rysy H. Silva! ()

DonHUS

Tuctová kriminálka s cool Belmondem, který se se zločinci nepáře a likviduje jednoho za druhým. Přesto je ale Dobrodruh na belmondovky až příliš vážný a není to úplně ono. Profesionál mu sedí znatelně víc. ()

noriaki

Slušná kriminálka, která na ty největší perly dost ztrácí, přesto je to pořád zábava. Osmdesátky Belmondovi nesvědčí. Zatímco jeho dost možná nejlepší thriller Profesionál je pouze o dva roky starší, tak pořád se nese v duchu drsných sedmdesátek. V Dobrodruhovi už probleskují nadcházející časy plytkých béčkových akčních filmů. Zmizel důraz na psychologii, zmizela tísnivá atmosféra a pryč je i snaha zobrazit protagonistu jako obyčejného člověka, který schytává rány osudu. Komisař Jordan kráčí svým revírem jako král a všechno mu prochází. Bohužel v kombinaci s výše uvedeným působí spíše jako plukovník Matrix z Komanda, než jako Drsný Harry ze San Franciska. Alespoň konec je správně ze staré školy. Atmosféru trochu vylepšuje skvělý motiv Ennia Morriconeho, ale i ten poznamenala nadcházející doba disca. ()

lykan9

Kriminálky jednoznačně Bebelovi sluší víc než komedie a Dobrodruh je toho jasným důkazem. Bebel je opět přirozený a charismatický. Jeho kaskadérské kousky jsou úžasné a je velice zábavné pozorovat detailní záběry, aby bylo poznat, že je dělá sám. Prostě skvělá francouzská kriminálka. ()

JohnSmith

Zase Belmondo jak ho máme nejradši,drsnej policajt s ftipnejma hláškama.Taková malá perlička,teda aspň pro mě, byl opancéřovanej Mustang ()

J-o-k-e-r

Další klasika z Belmonovy sbírky. Výborná kriminálka vlastně typická francouzská kriminálka z 80. let s typicky neohroženým Jean-Paulem. Já tyhle filmy prostě žeru, navíc hudba Ennia Morriconeho! Na Profesionála to sice nemá, ale já mám pro podobné žánrovky zkrátka slabost. Dokonce zde byl i skvělý dabing. ()

Autogram

Belmondo ako tvrdý nekompromisný policajt s netradičnými metôdami, na také role je určený. Francúzske problémy s imigrantami sú vo francúzskych filmoch časté a tu sú v plnej kráse od začiatku až do konca. Hlavný padouch dostane svoje nečakaným štýlom. Livia Maria Dolores je najkrajšia prostitútka vo filme, akú som doteraz videl a tiež scéna z gay-baru stála za to. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva