Epizody(10)

Poté co přežila útok Godzilly na San Francisco Cate šokuje další skandální tajemství. Obklopená řadou hrozeb se vydává na dobrodružné pátrání po celém světě za pravdou o své rodině a tajuplné organizaci zvané Monarch. (Apple TV+)

Trailer 2

TeeAge

Odvaha, ktorú mali tvorcovia vzľadom k tomu, ako veľká je Godzilla na plagáte v pomeru minút strávených na obrazovke, je neuveriteľne drzá. Najviac ma trápi, že som dostal niečo úplne iné, než načo som bol navnadený, a v kombinácií s divne rozloženým rozprávaním príbehu, kde sa motivácie hlavných postáv dozvieme až v neskorých epizódach, robí z Monarch: LoM ďalší nenaplnený sľub pre fanúšikov Godzilly. ()

Morholt

Čekal jsem blbnutí v podání rozličných monster, která budou šlapat po světových metropolích a mydlit se mezi sebou. Jenže chyba lávky. Tady se tomu všemu naopak snaží zabránit, což je samozřejmě dobré pro svět, ale ne pro diváka.  A tak se tu hlavní hrdinové pohybují celkem zbytečně odněkud někam, řeší něco, co mi bylo vlastně úplně jedno a ústředním motivem je rodinné drámo, které se pan zvrhne do -SPOILER- Cesty do středu Země.  A to mě zrovna dvakrát nebavilo. Co se monster týče, tak tu nejvíc prostoru dostala obligátní a pak ještě dvě mrchy, které se tu ale jen mihly. Za mě zklamání, které  se v pohodě dalo vtěsnat do devadesátiminutového večeráku. Pak by se na to dalo v klidu koukat. 40% ()

M.i.k.e

Ze začátku to vypadá, že Monarch pojede ve dvou časových rovinách, kdy ta první bude přímo navazovat na Skull Island a ta druhá bude zasazená mezi první a druhou Godzillu. Postupem času nicméně přebere otěže novější linka a i když mi vůbec nevadilo že se příběh zaměřuje na postavy a monstra tu slouží jen jako velkolepá, avšak chvilková atrakce (probuzení Godzilly je tady asi nejpůsobivější scéna), tak nakonec té vaty je strašně moc. Hlavně ve druhé polovině, která má velké problémy s tempem a často přešlapuje na místě je to strašně znát. Vyloženě průšvih to není, ale jak už tu padlo, kdyby se celá série sestříhala do dvou hodin, vůbec nic by se nestalo…60% ()

Kothy

Tak už i na Apple TV dorazila tato monstra. Je to trochu jiné, než jsem čekal, ale i tak mě to baví. Víc než samotnou organizací, se to zabývá skupinkou mladistvých, kteří před ní utíkají spolu s Kurtem Russelem. Podíváme se ke kořenům organizace až do 50. let. Tato linka se prolíná se současností. Monstra se tu ale objevují jen okrajově. Dost pozornosti se věnuje spíš našim mladým hrdinům a jejich problémům. To může člověka začít po čase štvát. Postupně cestujeme po světě a odhalujeme historii Monarchu. Místy je to dost nuda. Finále to dost zachraňuje, ale některé díly bych vypustil. Nakonec se o říši monster dozvíme i pár zajímavých věci. "Mám dobré geny." ()

Chrustyn

Očekávaný Monarch: Odkaz monster je takové načančané, velké nic. Seriál sliboval spoustu monster a jedním z lákadel byla i samotná Godzilla. Bohužel slibované a nepřichází a přestože jsem tvůrcům to neustálé napínání "teď něco přijde" tak první tři díly žral, zjistil jsem, že nepřijde nic. Monarch je předražené a hnusně vypadající putování, několika nesympatických lidí, v různých časových rovinách, které nedokáže zaujmout tak, jak by mohlo a v první půlce se řeší rodinné vztahy a to, koho má raději táta a když už přijde nějaká akce, je až překvapivě bídná a na úrovni těch horších Marvelovek. ()

• V epizodě vidíme události z filmu Godzilla (2014), tentokrát však z perspektivy hlavní postavy Cate Rand (Anna Sawai). (NiWi)
  • Frost Vark se jakožto obří podzemní stvoření žijící v zamrzlé tundře podobá krtkoidním monstrům z animovaného seriálu Godzilla: The Series (od r. 1998). (NiWi)