Vedlejší produkt

• Slovensko Vedľajší produkt

Epizody(3)

Může být s pomocí nelegálních metod odhalený vrah stíhán? A jsme si před spravedlností skutečně všichni rovni? Hlavní postavou je detektiv Josef (Tomáš Maštalír) z ostravského oddělení vražd, který je za použití nelegálních metod při dopadení brutálního vraha potrestán každoroční rutinní prověrkou nevyřešených vražd. Díky tomu objeví případ osmnáctileté Evy. Tu před dvaceti lety někdo uškrtil v jejím bytě. Do promlčení vraždy zbývá šestnáct dnů a Josef se je rozhodne využít. Jeho touha najít vraha mu nebrání použít metody, které jsou opět na hraně zákona. (Česká televize)

bourec

Co se týče rukopisu Bebjaka, je poznat na sto honů. Kvalitní režie, kamera, styl vyprávění. I příklon k realnýmu stylu kriminální práce má Bebjak už v malíčku. Já s tím prvním dílem byl jednoznačně mezi 4 až 5 hvězdicema. Bohužel ten druhej díl byl plnej vaty a pomalýho vyprávění. Takže mě napadlo, že to bude v poslední části jízda. Nakonec ale Bebjak. Dál nic, vzhledem k tomu, že je to moderní, tak..................?????????????!!!!!!!!!!!!! 50%. Mrzkejch. ()

dubinak

Bebjakovo jméno slibovalo kvalitní kriminálku, ale výsledkem je v podstatě průměrné až nadprůměrné standartní ČT krimi drama, které disponuje plusovými body hlavně díky větším hercům, ze kterých Bebjak dokáže vytěžit ve svých dílech maximum. Ten scénář mě tentokrát až tolik neuchvátil, přestože Bebjak ukazuje vyšetřování z poměrně svěží perspektivy a ukazuje strasti veřejných činitelů upřímně a bez korektních příkras. Zklamal mě ale trochu ten závěr, který dost vyšuměl a postrádal jakýsi šmrnc. No, snad příště to bude lepší. ()

zette

Uz je to takove serialove klise, kdy policajt resi situace jinak nez podle nejake policejni prirucky a postupu... Ale na me to porad funguje. Vyborna atmosfera, dobre herecke obsazeni a vykony, zajimave pripady. ()

Krustyburg

Bohužel mám trochu ponětí o tom, jak policie postupuje..  A opravdu to nejsou kaskadéři, kteří ti dopoledne při silniční kontrole odeberou DNA, odpoledne napíchnou telefon a večer zatknou pachatele. Na tyhle nesmysly mě rozčiluje koukat. ()

fabecc1222

ČT na nás každoročně sype jednu kriminálku za druhou, a už se to v tom člověk začíná trochu ztrácet. Tohle je Místí zločinu s Beretovou, nebo jsme u kolegů v Odznaku Vysočina s Hofmannem? Možná by bylo fajn začít spíše myslet na kvalitu, než na kvantitu. Tady to stejně nakonec táhne hlavně Maštalír, ačkoliv plakát se tváří trochu jinak. Líp by to jako celek vyniklo asi ve filmu, tady jsou ty tři části jak stylem, tak i kvalitou dost odlišné, a víc jak průměr z toho prostě neni. Plus závěr bohužel nedává moc smysl. ()

Autogram

Nadštandardne kvalitná česká kriminálka, a trochu aj slovenská, ktorú som zhltol naraz, a to pri troch hodinách je čo povedať, keďže som ju videl ako film, bez akýchkoľvek predelov medzi epizódami. Spravodlivosť na česko-slovenský spôsob je vystihnutá dokonale, Maštalír filmu vládne a jeho spôsoby vyšetrovania za hranou nielen zákona, ale aj zdravého myslenia, vo filme zaujmú. Vedľajším produktom nespravodlivosti v systéme býva to, že ľudia chcú zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. –––– Ač se tehdy stalo cokoliv, ještě je čas to napravit. ()

Kovaja

No doprdele práce. Smekám. Konečně zase povedený kousek na ČT. Maštalír je jeden z TOP herců ze Slovenska. Jemu tyhle role drsných poldů jsou šité na míru. Tam kde si nebere servítky, jedná z první dobré a jde přes čáru mu prostě sedí i s přibývajícím věkem. Trošku slabší je výkon Hofmanna kde na mně občas působí jako pupkatý polda. Ale zase to zvrátí při výslechu baníkovce kde mu solidně rupnou nervy a ukáže, že zdání klame. Jen škoda konce, ten mohl být ještě o 10 min. delší a mohlo se to líp dořešit. jak pomsta vdovce tak zametení se státním zástupcem tak zasranou šéfovou. Jinak ale paráda.-))) ()

mira007

Bebjak je záruka, že každá kriminálka  bude mít solidní level technické kvality a hereckých výkonů, ale přesto tahle minisérie nijak zvlášť nevybočuje z průměru, kvalitního průměru. První díl moc nechytne, třetí dosahuje maxima, ústřední duo Maštalír Hofmann funguje dobře, námět zajímavý, ale i tak si na to za dva měsíce nevzpomenu. ()

Mlle

Seriál má zvláštní název, ale všechno v něm funguje perfektně. Kéž by takhle policisté pracovali i v reálu… ()

Rebeca

Pravdou je, že velice přitažlivá osobnost herce, (jeho způsob hraní, mužný charismatický zjev i hlas) Tomáše Maštalíra funguje i tady. Je výborný a musím napsat, že jsem neviděla, aby  "někde" hrál špatně; či už to byl vynikající slovenský snímek Jozef Mak , nebo podhodnocený film Čára , velice lidský seriál Chlap , všechny série kriminálky Za sklem, anebo (jako vypravěč) v dokumentárním seriálu Najväčšie kriminálne prípady Slovenska. Samozřejmě, jsou tady i další mí oblíbenci: Bebjak, Žiaran, Dobrakov. Nicméně, ač je to inspirováno reálnymi příběhy a konzultováno s profesionálem-vyšetřovatelem (který se podílel na scénáři), vnímala jsem tam některé nelogické vsuvky plus testy a odposlechy "na tajňačku", no... nevím, ale pokud se to zakládá na skutečnosti, stejně jsou v konečném důsledku v rámci trestního řízení nepoužitelné. Tak ano, budu laskavá  :) - 4*. ()

DAPDO

Já vůl jsem se po druhé epizodě podíval na obsazení celé mini série a protože jsem tam uviděl velice známýho herce, kterej ještě nebyl v záběru, tak mi bylo jasný, kdo bude vrahem. Nestalo se mi to poprvý, budu si na to muset dávat pozor. Jinak na naše poměry zdařílá věc, je znát, že Bebjak má už s natáčením kriminálek bohatý zkušenosti a dokázal to prodat i tady. Když pominu tu tiskovku skoro na konci, tak to bylo všechno strašně uvěřitelný. Obsazení parádní, zápletka taky. Na to, co dokáží naše TV vyprodukovat, je tohle nadprůměr. ()

bearmeedek

Docela překvapení. Vyšetřování detektivem u nás ne moc obvyklé. Hlavně z časových důvodů obchází předpisy, ale naráží nejen na pochopení nadřízených, ale nečekaně i na krytí zločinu na vyšších místech. A tady spousta lidí nechápe "otevřený konec". Konec je jasně naznačený hned ve dvou směrech. Novináři a ozbrojený a nasraný důchodce. Co se týče nějakého požadavku na dořešení chování policistů ve vedoucí funkci, tak nic. A tak to přece funguje. Takže normální konec - ne otevřený. A za minisérii velká spokojenost. ()