Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tentokrát je to osobní. Chladná tvář Jamese Bonda prahne po pomstě. Timothy Dalton v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Britský tajný agent James Bond, který dosud oddaně sloužil zájmům vlasti a Jejího Veličenstva, se poprvé dostane do situace, kdy jedná pouze na základě své osobní motivace. Stane se tak poté, co kolumbijský drogový magnát Franz Sanchez uprchne ze zajetí CIA a pomstí se Bondovu dlouholetému příteli Felixovi Leiterovi. V den své svatby tak Leiter navždy ztratí manželku a sám přijde o nohu poté, co jej Sanchez nechá předhodit hladovému žralokovi. Protože britská tajná služba MI6 nechce mít s americkým případem nic společného, dá Bond výpověď a pustí se do pátrání po Sanchezovi na vlastní pěst. Spojí se s půvabnou pilotkou amerického letectva Pam Bouvierovou. Před Sanchezem se vydává za zabijáka na volné noze. Nabídne mu své služby a zaseje v něm nedůvěru v některé jeho spolupracovníky. Avšak rozložit dobře fungující drogový kartel může být nad Bondovy síly... (Česká televize)

(více)

Zajímavosti (38)

  • Při honičce Bonda (Timothy Dalton) s cisternami dojde ke rvačce mezi Bondem a Sanchézem (Robert Davi). Při tom Sanchéz přesekne mačetou brzdové hadice cisterny – návěsu. V důsledku toho se kamion s cisternou rozjede a nelze jej zabrzdit. Toto je však absolutní nesmysl, protože brzdová soustava soupravy pracuje přesně naopak, tedy pokud unikne z návěsu vzduch, jako v tomto případě, návěs se automaticky zabrzdí. (pjotri)
  • Spoiler: Když Bonda (Timothy Dalton) unesou Číňani po nezdařeném atentátu na Sanchéze (Robert Davi), jsou hned poté přepadeni v úkrytu armádou. Při této akci je Bond zraněn na hlavě v oblasti levého spánku. Když je Bond opět v Sanchézově moci, probouzí se v posteli ve vile a po zranění hlavy ani památka. (pjotri)
  • Spoiler: Scéna s přetlakovou komorou je z fyziologického hlediska naprostý nesmysl. Ani při šokovém ukončení velmi velkého přetlaku by v žádném případě nedošlo k výbuchu tkání těla, tak jak je „efektně“ předvedeno ve filmu (takto se tělo nezachová dokonce ani při nulovém tlaku, např. ve vesmíru). Maximálně by při delším působení podtlaku mohlo dojít k dekompresní nemoci, popř. při úmyslném zadržování dechu by vlivem náhlé expanze rovněž mohlo dojít k vnitřnímu krvácení tkáně plicních sklípků. Navíc, během rychlého zvyšování tlaku v komoře by kdokoliv, kdo neovládá patřičné techniky pro zamezení tohoto jevu, by se ihned chytal za hlavu, a to kvůli nesnesitelné bolesti v uších, způsobené tlakovými změnami v Eustachově trubici/středoušní dutině v důsledku dysbarismu. Další „nezanedbatelnou“ chybou je, že během zvyšování tlaku se též vůbec nijak neměnil tón hlasu zloducha žadonícího o milost. (Lasskoun)

Reklama

Reklama