Poprava

Poprava

Drama / Romantický / Thriller

USA, 1998, 111 min

Joseph Ruben

Wesley Strick, Bruce Robinson, Olivier Schatzky (původní scénář), Pierre Jolivet (původní scénář)

Mark Mancina

Steve Golin

Scénografie:

Bill Groom

Kostýmy:

Juliet Polcsa

Tři mladíci si užívají lehkovážných chvilek na prázdninách v Malajsii. Drogy, ženy, alkohol - prostě správná dovolená. Na konci tohoto období se rozloučí. Dva jedou zpátky do New Yorku, ale ten poslední už nikam neodjede. Zatkne ho policie a je souzen jako pašerák, takže mu hrozí poprava. Pouze v případě, že by se zbylí dva vrátili a uznali vinu, tak si každý odsedí ''pouze'' tři roky. Vrátili by jste se ? Strašlivě silné morální dilema, které vám nenechá vydechnout. Silný film o svědomí, přátelství a lásce. Vynikající Joaquin Phoenix a tíživé finále.(30.12.2014)

Drama o přijmutí zodpovědnosti, které ve mě docela zvedlo emoce a dostat na konci do ruky Jadu Pinkett Smith, tak by to asi neustála a to, že to je jen herečka, by jí asi nepomohlo. Sice mi tam nejprve trošku neseděla ta romantická zápletka, ale to si časem sedlo. Vince Vaughn a Anne Heche odvedli výborné výkony a zejména Vince, zmítající se mezi relativní jistotou své americké existence a nejistým bytím v malajském vězení byl vynikající. Nicméně nikdo z nich nedosáhnul na Joaquina Pohoenixe - byl neskutečný a jeho závěrečná scéna mě totálně vykolejila. Už dlouho se mnou nic takhle nezamávalo. 90%(23.6.2009)

Jednoznačně 4 hvězdičky. Velice zajímavý snímek s opravdu originálním námětem a skvělou trojicí Vaugh Heche Phoenix. Navíc se ve filmu objevily i tehdá začínající hvězdy jako Vera Farmiga nebo Jada Pinkett Smith. To, že Phoenixe nakonec popraví jsem opravdu nečekal. I po 14 letech od natočení je Poprava kvalitním filmem, který při nejmenším zaujme. 80%(1.2.2012)

Ještě že to dopadlo, jak to dopadlo, protože kdyby to dopadlo, jak jsem se obával, že to dopadne, byla by to děsná srágora. Takhle ale vznikl film, který není bůhví jakým zázrakem, nicméně se docela povedl a po herecké stránce je hodně na výši. Sem tam nějaké to morální dilema si někteří diváci v sobě možná budou řešit, ale s úlevným pocitem, že jsou v pohodě doma, takže vlastně zcela bezpředmětně.(7.3.2011)

No áno, film o veľkej morálnej dileme, ale neskutočne nelogický. Mne tie zvraty a rozuzlenie nešli do hlavy. Ja neverím, že takto to v Malajzii funguje, možno hej, ale potom to mali natočiť lepšie, než aby sa sudca rozhodoval na základe článku v novinách. A tá romantická zápletka? To čo bolo! Joaquin ale veľmi slušný výkon!(6.1.2010)