V roce 1996 spustila armáda projekt Adam, jehož cílem bylo vycvičit z vybraných novorozenců dokonalé vojáky. Během sedmnácti let byli naučeni bojovému umění a slepé poslušnosti. Jednotka, v níž je také seržant Todd, úspěšně prošla řadou bojů na Zemi i na jiných planetách. O čtyřicet let později, tedy v roce 2036, však sebevědomý plukovník Mekum hodlá nahradit stárnoucí veterány novými, zdokonalenými modely bojovníků. Brutální test, který za veterány podstoupí právě Todd, ukáže převahu mladých borců. Na Makumův příkaz je Todd vyhozen do odpadu, a když ho popelářská kosmická loď vysype na skládkové planetě Arcadia 234, tak se probere. Žijí zde vyhnanci ze Země, jejichž loď tu kdysi ztroskotala. Je mezi nimi také Sandra s manželem Macem, kteří se o vojáka postarají. Jen velmi těžce začíná nový život. Nechápe ho a neumí rozhodovat sám za sebe. Lidé v komunitě se ho bojí a časem prosadí, aby ji opustil a usadil se jinde. Mace s tím však nesouhlasí a rozhodne se Todda přivést zpět. Právě v tom okamžiku na planetě přistává bojová loď. Na její palubě je Mekum, který má provést namátkovou kontrolu. Akce, která je pojata jako manévry, nabere nečekaný obrat, když se ukáže, že planeta je navzdory předpokladům obydlena. Mekum se rozhodne v rámci výcviku všechny živé zabít. (TV Nova)

B!shop

Fakt nechapu to nizky hodnoceni, takovyhle ma vetsina Andersonovo filmu a me se pritom zatim kazdej jeho film dost libil a ani tohle neni vyjimkou. Pribeh je sice jednoduchej a v podstate by se dal rozdelit na tri casti, kdy v prvni je ukazanej Russell v akci a jeho nahrazeni, v druhy se zabydluje mezi "vesnicanama" a v treti si to vyridi s neprateli, ale staci to. Jen za tu na akci chudou prostredni cast musim dat o hvezdicku mit. Jinak film je fakt kurevsky zabavny a misty docela drsny becko s paradni atmosferou, paradnima kulisama a hodne dobrejma trikama a navic Russell v hlavni roli, ackoliv za celej film nezmeni vyraz v obliceji a rekne dohromady tak pet vet, tak je jako zoldak velmi presvedcivej a navic je namakanej jak hovado. Fakt jsem se skvele bavil. ()

tron

Sú chvíle, kedy už ani najväčší frajeri nestíhajú a keď sa hláška stáva trápnou. „Môj otec bol údržbár a vravel: neopravuj, čo netreba,“ hovorí tlstý Gary Busey, dávna hviezda Smrtonosnej zbrane, Predátora 2 a Prepadnutia v Pacifiku. Paul W.S. Anderson nakrútil najhorší film svojej kariéry a čo je najhoršie, OBJEKTÍVNE zlý film, nevydarený a nechcene smiešny. Z ambiciózneho a drahého projektu (ktorý mal pôvodne byť rip-offom Blade Runnera a na ktorý Kurt Russell mesiace tvrdo trénoval za tučný honorár 15 miliónov) sa stala fraška, ktorá nie je smiešna snáď už ani pre najzvrhlejších fanúšikov béčok. Akcia, špeciálne efekty, kostýmy, výprava, herci, dialógy... všetko zle. Ach jaj. 20% nedávam len preto, že Costnerov relatívne podobný Posol budúcnosti bol EŠTE horší. ()

Djkoma

Příjemně béčkové, ozvučené i zahrané. Kurt Russell se do takového filmu velmi hodí a Paul W. S. Anderson předvádí své "kvality". Je dobře, že se takový film nesnaží tvářit jako áčkové akční maso a sympaticky přijímá úlohu obyčejného nenáročného akčního filmu. Právě proto slouží svému účelu velmi dobře. ()

RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Velmi solidní sci-fi atmosféra, něco jako mix Terminátora a VALL-I, ta planeta odpadků je docela povedená a vysoký rozpočet je na výpravě znát. Scénáristicky to je ale taková conanie - někde mezi temnou sci-fi pohádkou, Barbarem Conanem a Komandem a s tím, že málomluvného plukovníka Arnieho nahradil téměř nemluvný Kurt Russell v roli seržanta Todda. Jeden z filmů, na které se s napětím díváte, abyste si ke konci řekli, proboha, proč jsem na to čučel? Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=c6PPmyzIBNI ()

monolog

Podle mě nejlepší film režiséra Andersona, přestože děj není nijak moc hluboce propracován a logika taky zaostává. Ale zachraňuje to samozřejmě Kurt Russell a jeho postava. Elitní voják s vymytým mozkem, v jehož útrobách přesto dřímají poslední kouštíčky lidských citů. Člověk mimo společnost, který vlastně ani neví, jak by se k ní vrátil, přestože hluboko uvnitř tuší, že je to to jediné, o co skutečně jde. Navíc se tady výjimečně tvůrcům povedlo ukázat odpadovou planetu a boj o život na ní a společnost tam vůbec realisticky. Bez nějakých mocichtivých klik uvnitř společenství, ale jako jednotnou kooperující skupinku lidí, kteří se snaží přežít. Navíc je celkem zajímavý pomyšlení, že na odpadní planetě jsou vlastně trosečníci mnohem svobodnější, než kdekoliv ve zbytku lidmi obývaného vesmírného systému. Ještě jsem si říkal, být to tak natočený v osmdesátejch letech, hádejte, kdo by hrál Todda? ()

• Letadlová lod', která je na planětě, kde se většina příběhu odehrává, mezi ostatním 'smetím', je USS Franklin Delano Roosevelt upravená pro potřeby filmu. (jarjarbinx)
  • Ke konci filmu, při přestřelce v hořících lagunách na vodě, se seržant Todd (Kurt Russell) vynořuje z vody a střílí z kulometu na vojáky. Hořící plameny okolo něj nestoupají, ale klesají. Tudíž scéna byla natáčena opačně - Russel střílel a ponořoval se a ve filmu pak je přehrána opačně. (fcapab)
  • Film s nejvyšším ropočtem, který v Anglii vyšel rovnou na videokazetách. (Chatterer)