poster

Žoldák: Legie zkázy

 • Velká Británie

  Soldier

 • Slovensko

  Žoldnier: Légia skazy

Sci-Fi / Akční / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mrkvič
  ****

  Těžké hodnotit, když jsem se na film těšil moc kvůli písničce od Monster magnet. Russell vypadal tupě, ale tak jeho postavataková byla. Fillm byl takovej dost... no bez emocí. A to je přesně to, co tam chybět mělo. Podle mě nešlo o žádný přehmaty, ale o vcelku zručně zfilmovanou myšlenku. Navíc ta akce a efekty byly poctivě odvedený.(24.6.2008)

 • Triple H

  Totálne guilty pleasure. Anderson chcel natočiť akýsi sci-fi western (sám to tvrdí), ale bohužiaľ mu to KRUTO nevyšlo. Kurt Russell tu má byť za ultimátneho mlčanlivého drsňáka, ale nejak to nefunguje. Pri príliš mnoho scénach bolo jasné o čo sa v nich filmári snažia, avšak bez toho, aby to ich snaženie bolo úspešné. Film sa zaraďuje do mojej zbierky šialených volovín, ktoré sú svojou blbosťou zábavné (Van Helsing, Postman, Patriot - ten so Seagalom,...). Buď to sú ****, alebo *. Nič iné nejde. Kým sa nerozhodnem, nedám nič. :-)(3.6.2007)

 • ConanVJ
  *****

  Todd (K. Russell) je od mala vychován jako stroj na zabíjení. Vyhrál nespočet válek, postžílel stovky nepřátel. Jenže jak už to tak v životě bývá, Todd je nahrazen genetidky lepšími a výkonějšími vojáky. Po porovnávání sil, je Todd považován za mrtvého a spolu s mrtvými vojáky a odpadem, vyhozen na zdánlivě opuštěné planetě. Zde se Todda ujmou místní lidé, kteří zde havarovali a vytvořili kolonii. Když se na planetu vrátí vojáci za účelem cvičení (každý civilista bude považován za nepřítele).Todd je postaví na stranu civilistů a setká se tváří v tvář svým bývalým velitelům a jejich novým vojákům. Žoldák: Legie zkázy je čistá akční řežba s prostým příběhem a parádní akcí. Je zde spousta pěkných efektů skvělý soundtrack. Pro mě je tento film jeden z nejlepších K. Russella vůbec a vždy se na něj rád podívám. Za mě 100% :)(8.2.2013)

 • Jino
  ***

  Solidní béčko se vším všudy. Příběh je plochý jak Russellovo jednovýrazové herectví. Ne že by mu tato role nějak nesedla, to rozhodně ne - Kurt se na tuto roli hodí. I když ho vidím raději v jinak napsaných postavách. V postavách co mluví a třeba i hláškují po celý film a ne až v poslední půlhodince, kdy si povedeně vyřizuje staré a otevřené rány se supervojáky nové generace. Ale zase na druhou stranu - od Paula Andersona jsem ani nečekal nějaký hlubokovýznamový snímek s vyššími ambicemi, takže jsem nakonec se Žoldákem i spokojen.(10.4.2010)

 • Shit
  ****

  Béčko jako sviň, ale zároveň mě to desně bavilo. Já mam tyhle filmy hrozně rád a když se k tomu ještě přidá fakt super Kurt Russell, kterej je drsnej jak nikdy předtim a slušnej scifi příběh na motiv univerzálního vojáka, tak neni co řešit. Nicméně musim uznat, že scénář zřejmě nebyl nikdy ani napsanej, těch pár holých vět vymysleli herci sami a hraní tady taky moc velkou roli nehraje , Kurtovi stačilo asi 5 vět na celej film, ale koho to sere, když se dá u toho skvěle bavit a Anderson rozhodně akcí nešetří(28.4.2007)

 • - Letadlová lod', která je na planětě, kde se většina příběhu odehrává, mezi ostatním 'smetím', je USS Franklin Delano Roosevelt upravená pro potřeby filmu. (jarjarbinx)

 • - Hlavní postava filmu Todd je v záběru plných 85% filmu, avšak řekne jen 104 slov. (Chatterer)

 • - Původní název filmu byl "The Base". (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace