V galaktických válkách blízké budoucnosti bojují vojáci vycvičení jako nemilosrdní a poslušní zabijáci. Časy se však rychle mění. Noví bojovníci, uměle vytvoření bioinženýry, činí zbytečnými staré veterány, jako je seržant Todd (Kurt Russell). Nečekejte však, že se Todd nechá jen tak bez boje vyhodit na smetiště dějin... (Warner Home Video CZ)

RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Velmi solidní sci-fi atmosféra, něco jako mix Terminátora a VALL-I, ta planeta odpadků je docela povedená a vysoký rozpočet je na výpravě znát. Scénáristicky to je ale taková conanie - někde mezi temnou sci-fi pohádkou, Barbarem Conanem a Komandem a s tím, že málomluvného plukovníka Arnieho nahradil téměř nemluvný Kurt Russell v roli seržanta Todda. Jeden z filmů, na které se s napětím díváte, abyste si ke konci řekli, proboha, proč jsem na to čučel? Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=c6PPmyzIBNI ()

monolog

Podle mě nejlepší film režiséra Andersona, přestože děj není nijak moc hluboce propracován a logika taky zaostává. Ale zachraňuje to samozřejmě Kurt Russell a jeho postava. Elitní voják s vymytým mozkem, v jehož útrobách přesto dřímají poslední kouštíčky lidských citů. Člověk mimo společnost, který vlastně ani neví, jak by se k ní vrátil, přestože hluboko uvnitř tuší, že je to to jediné, o co skutečně jde. Navíc se tady výjimečně tvůrcům povedlo ukázat odpadovou planetu a boj o život na ní a společnost tam vůbec realisticky. Bez nějakých mocichtivých klik uvnitř společenství, ale jako jednotnou kooperující skupinku lidí, kteří se snaží přežít. Navíc je celkem zajímavý pomyšlení, že na odpadní planetě jsou vlastně trosečníci mnohem svobodnější, než kdekoliv ve zbytku lidmi obývaného vesmírného systému. Ještě jsem si říkal, být to tak natočený v osmdesátejch letech, hádejte, kdo by hrál Todda? ()

Djkoma

Příjemně béčkové, ozvučené i zahrané. Kurt Russell se do takového filmu velmi hodí a Paul W. S. Anderson předvádí své "kvality". Je dobře, že se takový film nesnaží tvářit jako áčkové akční maso a sympaticky přijímá úlohu obyčejného nenáročného akčního filmu. Právě proto slouží svému účelu velmi dobře. ()

tron

Sú chvíle, kedy už ani najväčší frajeri nestíhajú a keď sa hláška stáva trápnou. „Môj otec bol údržbár a vravel: neopravuj, čo netreba,“ hovorí tlstý Gary Busey, dávna hviezda Smrtonosnej zbrane, Predátora 2 a Prepadnutia v Pacifiku. Paul W.S. Anderson nakrútil najhorší film svojej kariéry a čo je najhoršie, OBJEKTÍVNE zlý film, nevydarený a nechcene smiešny. Z ambiciózneho a drahého projektu (ktorý mal pôvodne byť rip-offom Blade Runnera a na ktorý Kurt Russell mesiace tvrdo trénoval za tučný honorár 15 miliónov) sa stala fraška, ktorá nie je smiešna snáď už ani pre najzvrhlejších fanúšikov béčok. Akcia, špeciálne efekty, kostýmy, výprava, herci, dialógy... všetko zle. Ach jaj. 20% nedávam len preto, že Costnerov relatívne podobný Posol budúcnosti bol EŠTE horší. ()

B!shop

Fakt nechapu to nizky hodnoceni, takovyhle ma vetsina Andersonovo filmu a me se pritom zatim kazdej jeho film dost libil a ani tohle neni vyjimkou. Pribeh je sice jednoduchej a v podstate by se dal rozdelit na tri casti, kdy v prvni je ukazanej Russell v akci a jeho nahrazeni, v druhy se zabydluje mezi "vesnicanama" a v treti si to vyridi s neprateli, ale staci to. Jen za tu na akci chudou prostredni cast musim dat o hvezdicku mit. Jinak film je fakt kurevsky zabavny a misty docela drsny becko s paradni atmosferou, paradnima kulisama a hodne dobrejma trikama a navic Russell v hlavni roli, ackoliv za celej film nezmeni vyraz v obliceji a rekne dohromady tak pet vet, tak je jako zoldak velmi presvedcivej a navic je namakanej jak hovado. Fakt jsem se skvele bavil. ()

• Během čtení Toddových (Kurt Russell) vojenských záznamů je zmíněna bitva u Tannhauserovy brány. O stejné lokaci mluví i replikant Roy Batty (Rutger Hauer) ve filmu Blade Runner (1982). (Ampi)
  • Seržant Todd (Kurt Russell) získal počas svojej kariéry vojaka tieto ocenenia: Cash Medal of Bravery, Plissken Patch, O'neil Ring Award a MacCready Cross. (Lukoh)
  • Čtvrtý den natáčení si Kurt Russell zlomil levý kotník a desátý den pravý nárt. Sám říká, že z filmu neodošel jen proto, že dostal dobře zaplaceno. (dezert)