Žoldák: Legie zkázy

Žoldnier: Légia skazy

Sci-Fi / Akční / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 95 min

• Martin741

Reziser Paul W. S. Anderson musi tiez nejako sa naucit, ako tocit filmy, a ze vznikne pri toceni kadejaky odpad, je vec druha. Ale podla mna si tento film tolko odpadov nezasluzi. Jasne, ma to trapne dialogy, scenar je deravy ako emental, a akcia pofiderna, ale Kurt Russell ma miestami nieco do seba. A je to o cosi lepsi herec nez hroza typu Mickey Rourke. Horko-tazko vydalo na 35 %(9.4.2013)

• Rex Mundi

Predvádzačka Kurta Russella s kamenným výrazom tváre, ktorá mohla byť lepšia, keby mala lepší scenár. Ak to prirovnám ku knihám, tak film takéhoto typu má byť ako román, viacvrstvový so širším obzorom, pretože ak má jednoduchú kostru ako poviedka, tak by to musela byť pekelne dobrá poviedka, aby uspela a zaujala aj staršieho diváka. Tento film kričí, že hlavný motív niekto vymyslel za 10 sekúnd na porade producentov a kostra scenára s nalepenými kilami klišé vznikla za ďalšie 3 minúty. Potom to len dali naškriabať scenáristovi s lepším menom, ktorý to odflákol a hotovo. Navyše niektoré scény boli až trápne primitívne (pocikaný Jason Isaacs? - WTF?) a burácajúca hudba otravná. Chozemu díky za upozornenie na IMDb triviu - zábavnejšia ako celý film :-)(5.6.2007)

• Gilmour93

Kurtův vojenský sestřih, na kterém by odnesl roční úrodu s průměrně vzrostlé jabloně, vyděšení protivníci vypouštící moč nohavicemi, dítě s psíma očima způsobující citové pohnutí jinak kamenné tváře, Plazoun 1 volá Plazoun 2.. Tichými slovy Panny Marie se ptám:„Andersone, proč?“ Vysoký rozpočet není moc vidět, možná taky proto, že si z něho docela dost ukousl Russell na rekonstrukci zahradní pergole. Distribuční název Žoldák: Legie zkázy tak zcela nabyl opodstatnění..(29.6.2009)

• Tommassi3

"Ale jeden voják proti sedmnácti ?? Co jen hodláte dělat ??" - "Mám v plánu je všechny zabít, pane !!" ;) A ten stroj na zabíjení jménem Todd v podání nestárnoucího Kurta Russella, s nímž nakonec celý film stojí a padá - No, dobře !! On spíš padá, než by stál (za to).. - který tu vypadá opravdu skvěle, ostatně taky několik týdnů poctivě dřel jako hovado, platí za to nejzajímavější co tenhle biják mistra předražených bejkáren, Paula W.S. Andersona, nabízí..(29.1.2014)

• RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Velmi solidní sci-fi atmosféra, něco jako mix Terminátora a VALL-I, ta planeta odpadků je docela povedená a vysoký rozpočet je na výpravě znát. Scénáristicky to je ale taková conanie - někde mezi temnou sci-fi pohádkou, Barbarem Conanem a Komandem a s tím, že málomluvného plukovníka Arnieho nahradil téměř nemluvný Kurt Russell v roli seržanta Todda. Jeden z filmů, na které se s napětím díváte, abyste si ke konci řekli, proboha, proč jsem na to čučel? Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=c6PPmyzIBNI(8.2.2013)

• - Lidé mešího vzrůstu byli použiti v některých scénách, aby vojenské vozidla vypadaly větší. (Chatterer)

• - Letadlová lod', která je na planětě, kde se většina příběhu odehrává, mezi ostatním 'smetím', je USS Franklin Delano Roosevelt upravená pro potřeby filmu. (jarjarbinx)

• - Během čtení Toddových (Kurt Russell) vojenských záznamů je zmíněna bitva u Tannhauserovy brány. O stejné lokaci mluví i replikant Roy Batty (Rutger Hauer) ve filmu Blade Runner (1982). (Ampi)