Žoldák: Legie zkázy

Žoldnier: Légia skazy

Akční / Drama / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 1998, 99 min

• Scratt

Jedná se přesně o ten typ snímku, na který se člověk podívá, když se nudí a v televizi není zrovna nic lepšího (což bohužel není nic divného). Film celkem ničím nezaujme, ale není ani natolik stupidní aby se bez úhony nedalo vydržet až do konce. Myslím, že 2* jsou pro film, na nějž si druhý den ani nevzpomenete, tak akorát. 35%(27.6.2009)

Béčko jako sviň, ale zároveň mě to desně bavilo. Já mam tyhle filmy hrozně rád a když se k tomu ještě přidá fakt super Kurt Russell, kterej je drsnej jak nikdy předtim a slušnej scifi příběh na motiv univerzálního vojáka, tak neni co řešit. Nicméně musim uznat, že scénář zřejmě nebyl nikdy ani napsanej, těch pár holých vět vymysleli herci sami a hraní tady taky moc velkou roli nehraje , Kurtovi stačilo asi 5 vět na celej film, ale koho to sere, když se dá u toho skvěle bavit a Anderson rozhodně akcí nešetří(28.4.2007)

Vzpomínkovej film. A musím říct, že mě potěšil. Ne, nenudila jsem se tenkrát, nenudila jsem se ani teď. Film měl příběh, akci...a Kurtův stejnej výraz po celej film, výbornej. Co jste čekali? Že se tam začne z ničeho nic smát či tak něco? Ale prosim vás, to by se do tohodle filmu fakt nehodilo. Voják, ve kterým potlačili emoce musí mít jeden výraz a nedat na sobě znát cokoliv. Jedinej jinej výraz ve tváři měl Kurt, když mu ukápla slza. A to je v pořádku...když zjistil, že je taky něco jinýho, že se dá žít taky jinak, než jen zabíjet lidi beze zbraní na blbej povel někoho...Já jsem spokojená a fakt jsem tenhle film po letech viděla ráda:-)(28.6.2009)

Ještě drobné ohlédnutí za hvězdnými časy Kurta Russela, a i když Žoldák není takový kult jako jeho postava Snakea Plisskena v Útěku z LA, pořád je to fajn sci-fi jako řemen. S nejdebilnějším českým dabingem, jaký jsem kdy slyšel, ovšem :D Protože překladatel zjevně neměl ani páru, co to ksakru píše, film neviděl a unikal mu kontext. (Viz dialog - Velitel: vemte si helmu (zvedne se z křesla pilota, na jeho místo usedne někdo jiný). Že "helm" je kromě přilby taky kormidlo, to zjevně překladatel nevěděl)(25.11.2010)

• Gilmour93

Kurtův vojenský sestřih, na kterém by odnesl roční úrodu s průměrně vzrostlé jabloně, vyděšení protivníci vypouštící moč nohavicemi, dítě s psíma očima způsobující citové pohnutí jinak kamenné tváře, Plazoun 1 volá Plazoun 2.. Tichými slovy Panny Marie se ptám:„Andersone, proč?“ Vysoký rozpočet není moc vidět, možná taky proto, že si z něho docela dost ukousl Russell na rekonstrukci zahradní pergole. Distribuční název Žoldák: Legie zkázy tak zcela nabyl opodstatnění..(29.6.2009)

• - Spoiler: V rámci scény kdy si Todd (Kurt Russell) připravuje zbraně, co právě ukořistil od první trojice vojáků udává, že je venku ještě sedmnáct vojáků. Tento počet nesouhlasí s počtem zabitých vojáků v dalším ději. V rámci bojových scén na Plazounu 1 zabíjí hned na počátku dva vojáky (jeden na přední části a druhý u reflektoru), třetího hází k hadům, čtvrtého zabíjí nožem ve vodě. Pátého a šestého zastřelí ve vodě. Následně za pomoci dálkově ovládaných zbraní zabíjí dva vojáky stojící u sebe (číslo sedm a osm), devátý je opět zabit dálkově ovládanými zbraněmi. Desátý umírá, když se přibližuje k pasti, následující výbuch odhazuje na zem (bez úmrtí) šest vojáků, kteří následně umírají při větrné bouři (tedy číslo jedenáct až šestnáct). Při útoku na Plazoun 1 zabíjí číslo sedmnáct (tedy plný počet všech vojáků co tam mělo být) u zadního kulometného střeliště, číslo osmnáct a devatenáct u funkčního reflektoru, číslo dvacet je v řidič zabitý granáty. U Plazounu 2 následně zabíjí dva vojáky tím, že na ně srazí autobus (číslo 21 a 22), při nárazu do Plazounu 2 zabíjí střelce u blatníku (číslo 23), střelce na zadním kulometném střelišti (číslo 24) a tři vojáky stojící před Plazounem 2 (číslo 25 - 27). Poslední, kdo zůstal, je Caine (Jason Scott Lee), tedy číslo 28. Vojáků tedy Todd zabil celkem jedenatřicet. (Zadrak)

• - Kurt Russel dostal za roli 20 000 000 dolarů. (Chatterer)

• - Ke konci filmu, při přestřelce v hořících lagunách na vodě, se seržant Todd (Kurt Russell) vynořuje z vody a střílí z kulometu na vojáky. Hořící plameny okolo něj nestoupají, ale klesají. Tudíž scéna byla natáčena opačně - Russel střílel a ponořoval se a ve filmu pak je přehrána opačně. (fcapab)