Žoldák: Legie zkázy

Žoldnier: Légia skazy

Sci-Fi / Akční / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 95 min

• Shakers

Zaujímavých 30 min. ale zvyšok som sa nudil.Anderson proste nevie dotiahnuť film do konca. 35% - 2*(18.10.2009)

• Chrustyn

Takový Rambo nové doby. Je to sice blbost ale alespoň se na konci hodně střílí a Kurt Russel je jako neohrožený ranař cool.(27.2.2007)

Béčko jako sviň, ale zároveň mě to desně bavilo. Já mam tyhle filmy hrozně rád a když se k tomu ještě přidá fakt super Kurt Russell, kterej je drsnej jak nikdy předtim a slušnej scifi příběh na motiv univerzálního vojáka, tak neni co řešit. Nicméně musim uznat, že scénář zřejmě nebyl nikdy ani napsanej, těch pár holých vět vymysleli herci sami a hraní tady taky moc velkou roli nehraje , Kurtovi stačilo asi 5 vět na celej film, ale koho to sere, když se dá u toho skvěle bavit a Anderson rozhodně akcí nešetří(28.4.2007)

• Dudek

Paul W. S. Anderson patří mezi režiséry, kteří mě ještě nikdy nezklamali, tedy až do této chvíle. Žoldák: Legie zkázy není vůbec zábavné béčko. Plochý scénář nedává hercům žádný prostor k realizaci, a ti tak jen tupě zírají a výslednému dojmu příliš nepřidávají. Za jistý vrchol filmu se tak dá označit scéna hned na začátku, kdy se koná boj na zavěšených řetězech, i když ani ten za moc nestojí. Hloupé a nudné. [TOP 19/9 40%](29.4.2007)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $14,594,226Tržby Celosvetovo $14,750,000║ Tak béčkovo blbé až to je roztomilé. /30%/(20.7.2005)

• - Když se Todd dostane na planetu, tak můžete mezi odpadky vidět Liberty Bell. (Chatterer)

• - Hlavní postava filmu Todd je v záběru plných 85% filmu, avšak řekne jen 104 slov. (Chatterer)

• - Lidé mešího vzrůstu byli použiti v některých scénách, aby vojenské vozidla vypadaly větší. (Chatterer)