V roce 1996 spustila armáda projekt Adam, jehož cílem bylo vycvičit z vybraných novorozenců dokonalé vojáky. Během sedmnácti let byli naučeni bojovému umění a slepé poslušnosti. Jednotka, v níž je také seržant Todd, úspěšně prošla řadou bojů na Zemi i na jiných planetách. O čtyřicet let později, tedy v roce 2036, však sebevědomý plukovník Mekum hodlá nahradit stárnoucí veterány novými, zdokonalenými modely bojovníků. Brutální test, který za veterány podstoupí právě Todd, ukáže převahu mladých borců. Na Makumův příkaz je Todd vyhozen do odpadu, a když ho popelářská kosmická loď vysype na skládkové planetě Arcadia 234, tak se probere. Žijí zde vyhnanci ze Země, jejichž loď tu kdysi ztroskotala. Je mezi nimi také Sandra s manželem Macem, kteří se o vojáka postarají. Jen velmi těžce začíná nový život. Nechápe ho a neumí rozhodovat sám za sebe. Lidé v komunitě se ho bojí a časem prosadí, aby ji opustil a usadil se jinde. Mace s tím však nesouhlasí a rozhodne se Todda přivést zpět. Právě v tom okamžiku na planetě přistává bojová loď. Na její palubě je Mekum, který má provést namátkovou kontrolu. Akce, která je pojata jako manévry, nabere nečekaný obrat, když se ukáže, že planeta je navzdory předpokladům obydlena. Mekum se rozhodne v rámci výcviku všechny živé zabít. (TV Nova)

HectorHagman

tak u tohoto filmu se nam v 98 tajil dech uzasem dneska uz se z toho ovsem asi nikomu nepostavi......zalezitost ciste pro pametniky nikoliv pro u henriho propra slinatjici usmrkance ()

pekos

Po prečítaní mnohých hodnotení, nielen na tejto web stránke, by si mohol divák pomyslieť, čo za hovadinu ten Anderson natočil. Našťastie tomu nie je tak. Kurt Russel vo svojej životnej hereckej forme stvárnil bezduchého vojaka tak verne, že mu to musel každý uveriť. Jednoduchý príbeh, ktorý tu rozohrali scenáristi, zvládol vtedy mladý režisér Anderson k mojej spokojnosti a po neviemkoľkom vzhliadnutí filmu si myslím, že tento film môže byť vzorom iným sci-fi filmom, nielen po režijnej stránke. "Žoldnier skazy" má v mojej zbierke BD a DVD čestné miesto a určite sa k nemu opakovane vrátim. ()

Slickcz

Kamenný výraz, psychické problémy, blonďatá kráska, vesmírné smetiště, hadi, exploze, životní herecký výkon Garyho Busey, exploze, kulometná palba, hadi, BBQ, banda vesničanů, exploze a super vojáci ze zkumavky v roztomile jednoduchém béčku ()

Rathe

Myšlenka to byla ze začátku poměrně pozoruhodná. Nicméně film se v průběhu děje proměnil v podprůměrný brak. Nejenže Kurt Russell vůbec nepůsobil jako herec (spíše loutková pohádka), ale taky děj postrádá docela logiku. Ze začátku nedokázal sejmout jednoho "supervojáka" a nakonec sejmul všechny? Skvělá logika. Jediné, co mě docela zaujalo, bylo prostředí. ()

Ozz

Kurt je borec a ačkoliv mnoho lidí, ten film hází do braku. Já si to úplně nemyslím. Viděl jsem včera po letech a bavil jsem se. ()

m62

Ja som bol spokojný. Oldschoolové béčko najbéčkovitejšie. Hrdina drsnejší než šmirgeľ, poctivé akčné scény. ()

vanislav

Na film se můžete dívat dvě způsoby, buď jako na totální blbost a nebo jako na jednoduchou akční oddechovku, ve které voják s doslova prázdnou hlavu dělá to jediné, co umí - chrání civilisty. 50% je za mne každopádně málo. Na danou dobu to byl skvělý film, drsňácké hlášky mnohdy odkazují na vojenské tradice, což bohužel mnohdy dnešní zmlsaný divák nevidí. ()

ezop1012

Nejak nechápem to nízke hodnotenie, film by som charakterizoval jednou vetou: nestačí byť rýchly a silný, veľakrát skúsenosť rozhoduje. ()

Návrat do světa replikantů?

Návrat do světa replikantů?

04.03.2011

Víme to všichni: Blade Runner byl ve své době propadák (nejen komerční – ani první kritiky nebyly moc příznivé), ale postupem času zkultovněl a dnes platí za jednu z nejlepších filmových sci-fi vůbec… (více)