V roce 1996 spustila armáda projekt Adam, jehož cílem bylo vycvičit z vybraných novorozenců dokonalé vojáky. Během sedmnácti let byli naučeni bojovému umění a slepé poslušnosti. Jednotka, v níž je také seržant Todd, úspěšně prošla řadou bojů na Zemi i na jiných planetách. O čtyřicet let později, tedy v roce 2036, však sebevědomý plukovník Mekum hodlá nahradit stárnoucí veterány novými, zdokonalenými modely bojovníků. Brutální test, který za veterány podstoupí právě Todd, ukáže převahu mladých borců. Na Makumův příkaz je Todd vyhozen do odpadu, a když ho popelářská kosmická loď vysype na skládkové planetě Arcadia 234, tak se probere. Žijí zde vyhnanci ze Země, jejichž loď tu kdysi ztroskotala. Je mezi nimi také Sandra s manželem Macem, kteří se o vojáka postarají. Jen velmi těžce začíná nový život. Nechápe ho a neumí rozhodovat sám za sebe. Lidé v komunitě se ho bojí a časem prosadí, aby ji opustil a usadil se jinde. Mace s tím však nesouhlasí a rozhodne se Todda přivést zpět. Právě v tom okamžiku na planetě přistává bojová loď. Na její palubě je Mekum, který má provést namátkovou kontrolu. Akce, která je pojata jako manévry, nabere nečekaný obrat, když se ukáže, že planeta je navzdory předpokladům obydlena. Mekum se rozhodne v rámci výcviku všechny živé zabít. (TV Nova)

husokachna

Maje očekávání podhodnocené na nejnižší možnou míru, nemohl jsem v podstatě být zklamán a taky nejsem. Je to teda totální béčko, kazetovka jak vyšitá, vůbec to neřeší nějakou alespoň vnitřní logiku světa, Kurt řekne za film tak 17 slov, celou dobu čumí, jak kdyby se týden nevysral, ale je tam pár fajn wtf momentů, celkově se to tváří víc sebevědomě, než by to mělo být, což mě zmátlo :-D, akce dá se říct OK a v konečným sčítání mě to neurazilo. Dal bych tomu přesně 50 % tedy 2,5 vydloubnutého oka a šel v klidu dál. PS: Mr.Apache to napsal fakt přesně a pěkně ve dvou větách. ()

Tomislav odpad!

Kurt Russell by měl dostat za tuhle roli oskara za přínos kinematografii - vydržet hrát 98 minut s jedním debilním výrazem tváře a ještě za to dostat zaplaceno, to je opravdu nevídaný počin. ()

Heui

Docela vtipný film - klasické scifi béčko, nad jehož přehnanou vážností se člověk akorát baví.. ()

Vilg

Ještě drobné ohlédnutí za hvězdnými časy Kurta Russela, a i když Žoldák není takový kult jako jeho postava Snakea Plisskena v Útěku z LA, pořád je to fajn sci-fi jako řemen. S nejdebilnějším českým dabingem, jaký jsem kdy slyšel, ovšem :D Protože překladatel zjevně neměl ani páru, co to ksakru píše, film neviděl a unikal mu kontext. (Viz dialog - Velitel: vemte si helmu (zvedne se z křesla pilota, na jeho místo usedne někdo jiný). Že "helm" je kromě přilby taky kormidlo, to zjevně překladatel nevěděl) ()

kobliha

Najprv mi to ani neprislo, ale ked som precital zopar komentov a zamyslel sa, tak zistujem ze ten film fakt nemal dej.. :) A tiez mi vadilo ze Kurt cely film len prihluplo zazera, to tam mohli namiesto neho posadit opicu, ucel by splnila a mozna by sem tam hodila dakeho smiesneho ksichta .. ()

sadlokan

Další apokaliptickej Snake Pliskin,tentokrát namaskovanej tak,že kdyby řek víc jak jedno slovo za hodinu,tak mu popraskaj falešný jizvy ,čímž se překročí rozpočet. ()

drankeryth

Nechapem, preco tento film tak osocuju, ved to nebol zly film. Ja by som skor povedal, ze ma az dost bavil sledovat a bol som aj milo prekvapeny, ze to neni sracka. Hned uvod bol dobry, ako ukazovali vycvik malych deti az do dospelosti. Uplne ich cvicili aby nemali ziadne zlutovanie nad vykonom trestu smrti. Aj sci-fi scenerie boli krasne, co sa vesmirnych plavidiel tyka a aj to smetisko na tej planete malo to svoje kuzlo dalekej buducnosti. Ako sa ocitol Todd na tej smetiskovej planete, tak tam sa dej uberal spoznavanim sa zo systemom prezitia ludi v tej smetiskovej osade. V tejto casti filmu ma to aj nudilo, ale zas to nebolo take katastroficke a priletom vojakov na ich planetu sa zacalo to prave peklo, kto z koho. Zaverecna akcia naplnena skvelym adrenalinom a vkusnymi scenami likvidovania nepozvanych hosti vo mne zanechalo dobry pocit z dobre odvedenej prace nad hromadou vystrielanych nabojov. Tato akcia bola dost dlha, co je len dobre pre mna a preto ho aj hodnotim vyssim poctom hviezdiciek, ako nedavaju mnoho inych tu na CSFD. ()

Puol

Ukážkový prepadák a zdôrazňujem že plne zaslúžený. Sympaťák Kurt si aspoň finančne prilepšil, bol to už čas keď išla jeho kariéra dole vodou. ()

tragos

Málo se ví, že Kurt Russell za tuto roli získal Oscara v kategorii Kamenná tvář. Sfinga skončila těsně druhá. TV, březen 2013. ()

Ydrosten

Hmmmm ..... Možná 1 za hudbu ( ale spíše ne ) Račejc se podívám na pravou stranu mé obrazovky, kde výstavní bloncka reklamuje spodní prádlo za devadesát devět káčé, než abych koukl znovu na tento film. ()

MickeyStuma

Výroba speciálních supervojáků tentokrát někde ve vesmíru. Akční sci-fi takové jaké se dá v 90. letech představit. Kurt Russell ve své roli vynikající, ostatně jako vždy. Tyto role mu výtečně sedí a jsou uvěřitelné. Speciální efekty na výbornou. Planeta odpadků je nezapomenutelná. Pro mne je to výborný snímek, ke kterému se rád vrátím. ()

helloween93

Propadák prvního kalibru. Celý film vypadá jako kdyby to bylo to nejvíc béčkovitější béčko s Lundgrenem nebo Van Dammem. Místo toho je to béčko s debilním příběhem, nevýraznou režií Andresona a bez jakéhokoliv náznaku hereckých výkonů. Nepovedená kopie Univerzálního vojáka. ()

Návrat do světa replikantů?

Návrat do světa replikantů?

04.03.2011

Víme to všichni: Blade Runner byl ve své době propadák (nejen komerční – ani první kritiky nebyly moc příznivé), ale postupem času zkultovněl a dnes platí za jednu z nejlepších filmových sci-fi vůbec… (více)