Jerry Welbach (Brad Pitt) dostane dvě ultimáta. Šéf gangu chce, aby odjel do Mexika a dovezl vzácnou starou pistoli nazývanou Mexičan, nebo ponese následky. Další podmínku mu dá jeho přítelkyně Samantha (Julia Robertsová), která si nepřeje, aby jeho spojení s gangem dál pokračovalo. Zůstat naživu i přes problémy se svou dívkou je lepší než být mrtvý, a tak se Jerry vydává k hranicím. Najít pistoli je jednoduché, ale dostat ji domů je jiná záležitost. Zbraň totiž údajně nese prokletí, kterému Jerry stále více věří, zvlášť když se Samantha stane rukojmím chladnokrevného zabijáka Leroye (James Gandolfini), jehož si najal Jerryho nervózní boss (Bob Balaban). (HBO Europe)

Enzo555

Ak potrebujete vysterilizovať ranu na zlomenom srdci, táto "romantická" komédia je na to ako stvorená. Sterilné, málo zábavne a Julia vyzerá ako zbrklá anorektická metla ()

MorraEddie

Těžko se k tomu filmu jakkoliv vyjádřit. Nudil jsem po celou dobu a to se mi moc často nestává. Brad je opět nadprůměrem,ale k čemu to vše,když scénář stojí za starou bačkoru. ()

Ornaldinho

Od tohoto filmu nečekám srdceryvný či jakkoli závratný příběh a tak jsem pokaždé zcela spokojen s dojmem. Řadím ho do komedií desperadovského stylu. A ať už můj oblíbený Brad Pitt či perfektní linie dialogů Julie Roberts se svým homosexuálním únoscem přispívají k tomu, že dávám 4 hvězdy. ()

v.indruchova

Není všechno zlato, co se třpití, ikdyž obsadí světoznámé herce. Takové Bé, oddechové. Momichodem koukla jsem, jako z jara když jsem viděla Pitta v roli trouby, Robertsovou jako hysterickou kravičku a drsného zabijáka, jako romantického geje. Neříkám, že je to, ale špatně. (Jak pro koho.) Za měsíc nevím o čem ten film byl, i když zas tak nenudil. Shrnuto:) Rýhy na mé duši však nezanechá.=U nás v rodině by se řeklo, byla to pěkná pytlovina. ()

meda2016

Ze zkušenosti hodnocení na CSFD vím, že pod 64% jsou většinou filmy pro mne špatné. Proč je tento uvedený jako komedie a krimi? Příběh je téměř bez nápadu a Pitt chvílemi působí, že vypnul mozek. Nejlepší je gradace neboli vývoj legendy o vzácné pistoli, který se chytře obmněňuje podle okolností, kde se vypráví. Bohužel to ostatní, co se scénář snaží okolo toho vystavět, stojí za starou bačkoru. A to je vše, co o filmu chci napsat. ()

Franki69

Viděno kdysi v kině a když chytnu v telce reprízu, nevynechám. Pro mě je to vydařená komediální mexická gangsterka se sympaticky praštěným Bradem Pittem a Julii Roberts. Očekávejte situační vtípky, nečekané zvraty, řadu mexických hombres, toulavého psa, omlácený auta, zaprášený silnice a osudovou lásku. Blockbusterová oddychovka, která pobavila už opakovaně. Dávám 80% a neuberu ani bod. ()

brasek

Romantická komédia, ktorá ničí nervy divákovi od začiatku až po záverečné titulky. Film pre obdivovateľov Brada Pitta. ()

The Rasmus

1.hvězička:Prostřihy na staré mexiko ve vyprávění o Mexičanovi 2.* Pittův účes 3.* hudba 4.* Linie s Bradem Pittem -*Julie Robertsová...takže *** ()

Canniosh

Jak tak sleduji ostatní hodnocení, tak si nejsem jistý, jestli jsme všichni sledovali jeden a ten samý film. Osobně si myslím, že se jedná o velmi zdařilý film, který humornou formou předkládá docela akční příběh s několika vedlejšími ději, doplněný o vážné, humorné i akční scény, navíc podbarvený výbornou, k tématu se hodící, hudbou. Výkony hlavních postav (Pitt, Roberts, Gandolfini) jsou sice někdy přehrávané (Pitt), ovšem většinou velmi dobré, kdy pouhými pohyby těla a grimasami dokáží pobavit i naznačit, co se v nich odehrává. Pro mně jednoznačně jeden z filmů, na které se vždy rád podívám. ()

Africanus1

Tenhle Mexikánec je spíchnutej hodně horkou jehlou. Několik úsměvných momentů nemůže zachránit nedotažený scénář plný hluchých míst. A přitom se z toho dalo vytřískat mnohem víc. ()

Spike86

Film s mafiány braný s velkou nadsázkou, spíš jako parodie. Trochu mi to stylem přípomínalo Tarantina akorát bez akce a krve. Je zde střídána přítomnost se střípky z pohnuté historie zbraně, o kterou se tam jedná. Film je částečně i road movie. Pitt nadprůměrný, Roberts spíš trochu hysterická. Občas úsměvné ale celkově to není nějaká komedie. 65% ()

Apofis28

Slabé, bez nápadu, nudné, k tomu dost otravná Julia Roberts a Brat Pitt, tenhle film jim prostě nesedl, ale ono se slabým scénářem se těžko dělají filmařské skvosty... ()

zoze

Mexičan není zas až tak špatný, nemusel by mít tedy dvou hodinovou stopáž. Dle popisu by to mělo být akční-romantická-krimi-komedie. Na všechny tyto žánry se film snaží hrát ale bohužel se to tam nějak tak tříská, že nakonec žádný z těchto žánrů pořádně nefunguje. Brad Pitt hraje takového ňoumu a hraje ho docela povedeně a podle mě ta jeho postava film tak trochu zachraňuje. No což, dokáži si představit hůř strávené dvě hodiny, něž koukáním na Mexičana… ()