Od chvíle, kdy Štěpán Šafránek nastoupil do ústavu pro mentálně postižené děti, uplynulo deset let. Ústav byl zrušen a Štěpán se vrací do nemocnice jako lékař u záchranky. Stále žije s pragmatickou lékárnicí Ute. Navíc mu zemřela maminka a musí se postarat o pohřeb i pozůstalost. V dispečinku záchranky slyší sestru Toničku vyprávět o řediteli Sahulákovi, který chtěl skočit z okna, a doma ho vyhledá Kendy, kterého vyhodila manželka. Když se zastaví za Ute, narazí na zrzku Annu a nabídne jí svezení. Majitel prosperujícího autosalonu Karas ho přemlouvá, aby se přihlásil do konkurzu na nového ředitele nemocnice, ale on o tom nechce ani slyšet. Pohádá se s Ute a poté opět narazí na Annu. Napíše pro ni básničku a další den Karasovi řekne, že se rozhodl kandidovat. Dál se schází s Annou. V konkurzu vyhraje a stane se novým ředitelem nemocnice. Začátky nejsou snadné. Navíc přijde o svou novou lásku Aničku, která zahlédla Ute, jak přichází ke Štěpánovi domů s kufrem. Marně ji hledá, v nemocnici se pouze dozví, že otěhotněla a odstěhovala se. Štěpán se odmítne zaplést do podvodných machinací a vrátí se k záchrance. O sedm měsíců později je nahlášen akutní porod... (TV Nova)

Movie Gourmet

Tohle má s původní sérií o básnících společného jen pramálo. Hlavně tomu chybí vtip a je to celé jakési smutné a zádumčivé. Prostě už to není ono a na úspěšnou sérii se nepodařilo s úspěchem navázat. Verdikt: 2* a 50 %. ()

Oxymoron

Po absolutním propadáku v podobě čtvrtého dílů básníků, přichází pětka, která vrací Štěpána i Kendyho zase zpět do hry. Jasně, že prvním třem dílům to nesahá ani po kotníky, ale i básnici jsou jenom lidi a stárnou - srovnávat tedy nemá smysl. Film "Jak básníci neztrácejí naději" je sympatická komedie, která rozhodně napravila pošramocenou pověst celé básnické pentalogii. PS - A navíc nám objevila sympatickou Michaelu Badinkovou ()

Emzet

Nejen že se opravdu dobrý humor skoro vytratil (díkybohu aspoň za Matáska), ale sledovat, jak Kříž stárne a stále víc propadá sentimentu je opravdu spíš pro silné povahy. Badinková není nic moc a celý tenhle film je takový nemastný neslaný. Doufám, že Klein už s Básníky i Křížem nadobro skončil. Nerad bych viděl důchodce Štepánka balit vilné penzistky za pomoci něčeho jako "Ač máš vrásky, máš i styl, čas tě ještě nezabil" nebo tak něco... ()

Tigran

Tohle se nemělo stát, pane Kleine. On už předchozí díl nestál za nic, tak proč to nastavat ještě něčím takovým? Pane Kleine, no ták... Vždyť jste místo toho mohl natočit minutovou reklamu na Starobrno. Nestálo by vás to tolik sil. ()

bolan odpad!

Bez hlavy a paty. Absolutní absence typického "básnického" humoru . . . ehm . . . . no vlastně absence jakéhokoli humoru. Pokud ohodnocení odpad! znamená, že by bylo lepší, aby daný film raději nevznikl, pak jsem s tímto hodnocením naprosto spokojená. ()

Caine

O čem to vlastně jako bylo nebo mělo být? A jako správnýho Brňáka mě dost sral ten příšerný product placement Starobrna, bo hodně lidí tady ho taky není schopno pít! :-) ()

Hepy13

Po shlédnutí pátého dílu mohu konstatovat že čtvrtý díl je jednoznačně nejhorší, pátí básníci jsou o fous lepší. Zrzečka Michaela Badinková aleposň trochu vrátila ztracený lesk Štěpánových osudových holek. A co do vtipnosti to taky nebyla taková katastrofa. Mašli si kvůli pátým Básníkům házet nepůjdu, tak jak by nejspíš někteří zde hodnotící nejraději udělali. ()

Jaroslaf

Film, který se zastavil v čase! Téměř všechno tu působí stále jak z období hluboké totality, ale děj se odehrává v roce 2003 :D Mistr Šafránek sám je přiznaný dinosaurus. Pohrdá dokonce i mobily. Opět příšerná hudba, opět příšerná femme fatale. Do roku 1993 měl mistr Šafránek ty nejhezčí blondýnky, po roce 93 už jen nemastné neslané brunety a zrzky. Toto podobenství je vskutku vševypovídající! Zrzka zpívá naprosto strašně a casting Leoše Mareše je hluboký omyl. ()

Block odpad!

To co si dovolili tvůrci tohoto filmu je napováženou. Opravdu si myslí, že český filmový divák je natolik primitivní, že nepozná, jak je tento "film" odfláknutý od začátku do konce. Nesmyslné na sebe nenavazující scény, reklamy, herecké výkonu horší jak moje na vánoční besídce v páté třídě ZŠ :-) (pan Matásek by se měl zamyslet nad svoji budoucí kariérou nebo mu někdo měl říci, že Básníci nejsou Redakce), scénář hrůzostrašný bez jakéhokoliv smyslu pro humor. To, z čeho těžily předchozí snímky (lidský nadhled hlavního představitele a některých dalších postav) bylo nahrazeno nesmyslnými glosami. Postavy ve filmu mezi sebou vůbec nemluví, pouze glosují třetí osoby nebo věc, kterou vidí! Za vše hovoří věta pronesená paní Hlaváčovou, že jí postava Leoše Mareše připomíná Šafránka za mlada! Z hrůzou jsem si uvědomil, že kdyby pan Klein začínal točit básniky (první díl) až dnes, tak by hlavní postavou byl floutek typu Mareš (osobně proti panu Marešovi nic nemám). ()

RadimFišer

Dokonalé rozuzlení s nádhernou paní z kadeřnictví. Láska a sex na každém kroku. Dojetí. Žena vedle ženy, vztahy a problémy dnešních dnů. Nepotkal jsem film, kde by to bylo lépe zpracované. I moje maminka byla z toho dojatá. ()

gonga odpad!

Upocené jak ruka v horkém červencovém dni před bouřkou. Opravdu moc špatné, trpící přebujelým product placementem, nevtipné. Je mi líto, ale kvalitám prvních dvou dílů se to neblíží ani omylem. ()

Luqi

Tak do piateho dielu vôbec nemali púšťať. Už ten štvrtý nestál za veľa.............. Bohužiaľ, scenár je slabý, v porovnaní s prvými dielmi a to isté platí aj o príbehu (ak sa teda dá vôbec hovoriť o príbehu). Ono v takomto poetickom filme nutne nemusí byť výrazný príbeh, no keď tá poetika je taká nevýrazná, tak by mala byť nahradená buď zaujímavým príbehom alebo humorom (keďže je to komédia), ale ani jedno z toho to nemá........... ()

Bozvav

Za mne asi nejslabší díl. Kýčovitý, prvoplánový humor, nelogické situace. prostě to nabylo ono. Nebýt Matáska, tak to ani nedokoukám. Za mne 25%. ()

zdeny99

Hořkosladká komedie o básnících, kteří sice neztrácejí naději, ale ztratili veškeré kouzlo. Humoru už jen po skromnu, Šafránek více řeší nemocnici než ženský. Brodská už sice nevypadá jako chlap z předchozího dílu, ale zase ji nahradí Badinková a ta mě fakt nebere. Aspoň tam dali tu Hrubešovou, která coby sekretářka je rajcovní milfka, stejně jako Vendulka utěšitelka v těch upnutých černých propínacích šatech. Ale stejně mě nejvíc dostal Matásek s tou naušnicí... To je fakt děs! [16431. hodnocení, 347. komentář, 49%] ()