Od chvíle, kdy Štěpán Šafránek nastoupil do ústavu pro mentálně postižené děti, uplynulo deset let. Ústav byl zrušen a Štěpán se vrací do nemocnice jako lékař u záchranky. Stále žije s pragmatickou lékárnicí Ute. Navíc mu zemřela maminka a musí se postarat o pohřeb i pozůstalost. V dispečinku záchranky slyší sestru Toničku vyprávět o řediteli Sahulákovi, který chtěl skočit z okna, a doma ho vyhledá Kendy, kterého vyhodila manželka. Když se zastaví za Ute, narazí na zrzku Annu a nabídne jí svezení. Majitel prosperujícího autosalonu Karas ho přemlouvá, aby se přihlásil do konkurzu na nového ředitele nemocnice, ale on o tom nechce ani slyšet. Pohádá se s Ute a poté opět narazí na Annu. Napíše pro ni básničku a další den Karasovi řekne, že se rozhodl kandidovat. Dál se schází s Annou. V konkurzu vyhraje a stane se novým ředitelem nemocnice. Začátky nejsou snadné. Navíc přijde o svou novou lásku Aničku, která zahlédla Ute, jak přichází ke Štěpánovi domů s kufrem. Marně ji hledá, v nemocnici se pouze dozví, že otěhotněla a odstěhovala se. Štěpán se odmítne zaplést do podvodných machinací a vrátí se k záchrance. O sedm měsíců později je nahlášen akutní porod... (TV Nova)

blondboss

Básniči pokračujú ďalej a pokračovanie zhruba v štýle štvorky - teda nemastné, neslané a po pravde ani som trošku nepochopil, prečo sa to vlastne točí ďalej. Každopádne v rámci českých komédií to určite nie je to najhoršie, ale slávu to už má dávno za sebou. Oceňujem pekný bonus v podobe Michaely Badínkovej a dvojici Kříž-Matásek to sláte šlape, takže čakal som väčšiu biedu. Takto je to vcelku vkusná komédia, ktorá poteší. 55 % ()

Alden_Larson

Celkem je to pro mě úplně stejný zážitek, jako předchozí film v této hexalogii, s tím, že tento film má trochu nudnější děj. Jinak je všechno úplně stejné: prezentace, hudba i herecké výkony. Není to špatný film, ale není to ani skvělý film. Je to zkrátka pátý díl v sérii, které bohatě stačily jenom tři díly. 6/10 ()

Simako

za snahu čtyři! Jinak za tři! Bylo asi velice těžké navázat na předešlé díly, které byly vesměs zdařilé! ()

Docentus

Trochu míň debilní než 4. díl, ale na hony daleko prvním třem. Poetika je pryč, v podstatě zmizela i dějová linie. Nemůžu si pomoct, ale na rozdíl od básníků, já jsem naději, že pokračování této ?logie má smyl, ztratil. Pane Kleine, ostřílený režisére, ten Leoš Mareš má znamenat co? ()

Hird

Hned po shlédnutí jsem chtěl dát 5 hvězdiček - jako romanticko-melancholická komedie je to výborné, většinu poměrně dlouhé stopáže jsem se dobře bavil a vychutnával milý, jednoduchý, příběh, ve kterém nemusí být žádné absurdnosti, akční scény či fekálnosti a přesto, nebo spíš právě proto, film příjemně proběhne, zabaví, pohladí... Jen některé části zobrazující zkaženou politiku a nezkaženého hlavního hrdinu mi tam moc neseděly, dávám tedy 4.... ()

790511

Porevoluční český film; to je okázalé mávání mobilními telefony, křečovité scénky s počítači, předvádění rádoby drahých aut a přecpaný product placementem. Každý druhý je "podnikatel" a sype ze sebe neuvěřitelně přihlouplé "obchodnické" hlášky. Víc než obraz skutečnách reálií tato šablonovitost ukazuje, že Češi atributy nové doby stále zcela nepřijali za své. Možná se to ale týká jen českých filmařů, kteří mají pocit, že scénky s telefonováním mobilem budou připadat velice přirozeně. Působí to přesně opačně. Když na vás bude někdo halekat: "Hele, hele, my máme taky mobil a je to úplně běžná věc," pomyslíte si spíš, že je z toho chudák ještě stále dost vykulený. Když si odmyslím všechen tento balast, zbývá stravitelný příběh s několika vtipnými okamžiky. Po příšerném předchozím díle, který byl koncentrátem výše zmíněného, je to však mírná změna k lepšímu. Ani bych se nebál dalšího pokračování o "usedlém" Štěpánovi a jeho rodinném životě. Někdo by to ale musel vzít za jiný konec a vymanit se z toho neustálého poukazování na "nové" poměry. ()

cici24

Ale jo, proč ne...pokračování již kultovní série se v celku povedlo, už to není tak trapný jak v předchozím díle... ()

rigby

Na původní trilogii to rozhodně nemá, ale pořád je to v rámci novodobé české produkce koukatelný film. ()

blekekeke

Tyhle básníci jsou už tak nějak navíc ... došel vtip, došlo básní, došlo píšťalek .... ale koukat se na to dalo. ()

EddieIron

Dílo poznamenané účastí takových hereckých gigantů jako Adriana Sklenaříková nebo Leoš Mareš.Především druhého jmenovaného mám problém přežít i v televizních upoutávkách natož ve filmu.Dějově je film blbost,která nestojí za řeč.Kde se vzal, tu se vzal Lukáš Vaculík,ze sympatické postavy profesora chemie se stal magor,který si nic nepamatuje a Štěpán nepíše verše ale reklamní slogany.Ne,tohle fakt není ani odvar z Básníků... Jedna hvězdička za Michaelu Badinkovou,které to tady mimořádně sluší. ()

Nerdvana

Vypadalo to jako nenáročný film, který bude ideální kulisou k vaření. Snesla bych slizkého Matáska, unylou Brodskou i cirkusačku Kořínkovou. Ale jak začala "zpívat" Badinková a vést oplzlé řeči, vypnula jsem to. Sorry, ale některé věci prostě dokoukat nutně nemusím. ()

gezper

Špatný, špatný, špatný. Nefunkční, hluché a to i přes extrémní snahu těžit co nejvíce z předchozích dílů, co to jen jde. Ovšem poetika (hlavně prvního dílu), vtípky, navázanost pasáží, silné to stránky původní trilogie, jsou již nenávratně pryč. Do toho klasická ukázka častého nešvaru českých filmů (obzvláště produkce Novy) - přehnaný product placement. [20%] ()

fafejt001

JÁ mám básníci rád . N a tu Badinkovou jsem si musel zvykat , ale na potřetí to již bylo dobré . A sestřička Tonička zase ve formě . ZA mne dobrá . ()

v.indruchova

Slabčárna odpuste mi to slovo, ale je výstižné. Děj je pořád stejný, neděje se více méně nic nového. Zahrané mi to přijde slabě. Bohužel Kříž už nemá ten šmrnc, i když nějakou jiskřičku vykřesá. Dost scén je trapných. Pár vtípků se povedlo. Scénka, když Zrzka vykutálenému kamarádíčku uváže na náušnici provázek a dále jej vede ke klice, tím pádem přispěje k roztržení ucha: neohromila a nepochopila jsem jak je vtipné ubližování druhým. Toď mé dojmy. Znova se na to nekouknu, nedoporučím. ()

Tuty

Nevim proč, ale více se mi líbil Konec básníků v Čechách, tohle mi přišlo jako takková nemastná neslaná věc s chytlavou nehezkou titulní písní, humor trapný. ()

zigy

Básníci naději možná neztratili, ale co ztratili, je humor! Zůstala jen snaha - stejný originální styl pana Pecháčka, ale tentokrát je to křečovité, upocené a na objednávku (kritika současného zdravotnictví apod.) A neslaná nemastná Badinková jako další Štěpángirl v řadě? Je sice lepší než Brodská, ale to je skoro každá..... ()