Slovácko sa nesúdí

Československo, (1975–1984), 7 h 9 min (Minutáž: 31–43 min)

Režie:

Petr Tuček

Předloha:

Zdeněk Galuška (kniha)

Jozef Kroner, Oldřich Velen, Stanislav Hájek, Ilja Prachař, Oldřich Vykypěl, Jiří Lábus, Vlasta Peterková, Pavla Severinová, Josef Somr, Zdeněk Kryzánek (více)

Série(2) / Epizody(12)

Museli by ste hľadať poriadne dlho a prejsť nejednu dedinu, či mestečko, aby ste našli takých, ktorí by sa im aspoň trochu mohli rovnať. Pagáč a Klásek sú jednoducho príliš svojrázni muži na to, aby ste ich stretli iba tak. Týchto dvoch už sotva môže niečo prekvapiť. Azda len strata zmyslu pre humor, ktorým vyriešia každý problém. Bez akéhokoľvek zaváhania... (oficiální text distributora)

Recenze uživatele MM_Ramone k tomuto seriálu (2)

Slovácko sa nesúdí (1975)

Jozef Króner ako strýc Pagáč a Oldřich Velen ako Jura Klásek. Dve nezabudnuteľné postavičky. Dvaja dedinskí chytráci, čo sa do všetkého starajú a všetko vždy vyriešia. Dvanásť dielny seriál "Slovácko sa nesúdi" je originálny svojou silne folklórnou moravsko slováckou charizmou. Špecifický televízny projekt, ktorý natočil v rokoch 1975 až 1984 režisér Petr Tuček. Nikdy ma to nijak zvlášť neoslovilo. Na mňa tam toho folklóru a prostého ľudového humoru bolo až nad únosnú mieru. ** ()

Medvěd (1984) (S02E02)

V priebehu rokov 1975 až 1984 bol vyprodukovaný československý televízny seriál "Slovácko sa nesúdi". Boli natočené dve série, ktoré dohromady pozostávajú z dvanástich samostatných, zhruba pol hodinových častí. Sú to adaptácie literárnych predlôh Zdeňka Galuška, ktoré vznikli pod režisérskou taktovkou Petra Tučeka. Hlavné úlohy stvárnil Jozef Króner ako strýc Pagáč a Oldřich Velen ako Jura Klásek. Dve nezabudnuteľné postavičky. Dvaja dedinskí chytráci, čo sa do všetkého starajú a všetko vždy vyriešia. V poradí druhá epizóda z druhej série nesie názov "Medveď". Malý, starý strýco Pagáč sa podujme na zápas s cirkusovým medveďom, aby pomohol svojmu kamarátovi Klásekovi. Vďaka jeho vynaliezavosti a prefíkanosti sa mu podarí medveďa poraziť a tak zachrániť testament Jura Kláseka. *** ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno