Animovaný film Asterix a Vikingové je adaptací původního komiksu Asterix a Normané. Příběh začíná, když náčelník vesnice obdrží zoufalou žádost o pomoc od svého bratra v Lutecii. Ten potřebuje, aby se z jeho syna stal pořádný muž a tak jej poslal do galské vesničky. Mladík je nejprve znuděný ze strohosti venkova, tato nuda se však velmi rychle změní, když připlují vikingské Drakkary. Vikingové však nepřišli plundrovat a ničit, ale naučit se novým věcem, jako je například strach. A toho má mladík v sobě dost a tak jej unesou. (SPI Film)

WANDRWALL

Kam všude Asterix ještě zavítá? Takže má bratránka v Británii, kamaráda u Vikingů, a pěstuje si trvalé nepřátele - Římany. ()

Slarque

Tenhle boj musel Asterix prohrát. Vikingové ho totiž napadli ze zálohy, obsadili pozice režisérů a film pod jejich vedením postrádá švih a vtip starších animovaných filmů s hrdinnými Galy. Pokud mi jako nejlepší vtip přišlo použití jakési popové verze rockyovského hitu Eye of the Tiger při scéně tréninku Zničehonixe, je v nepořádku buď film nebo já. :( ()

klerik

Priznám sa, čakal som trochu viac. Ale okrem 2D som si aspoň zaspomínal na detsky jednoduché animáky môjho detstva. Prostoduchá zábavka s nie veľmi uveriteľnou zápletkou, ale má to tú barbarskú atmosféru, ten humor, tých hrdinov... Zaujímavá hra s tieňami. Nedávno som videl Asterixove stretnutie s Indiánmi (ASTERIX DOBÝVA AMERIKU) a toto stretko s Vikingami bolo rozhodne vydarenejšie... ()

LaciLC

Asterix a Vikingovia sú výborný animák, páčia sa mi viacej ako obidva hrané filmy a myslím, že keby boli ešte dlhší, tak porozmýšľam nad plným hodnotením. Film je veľmi príjemný, vtipný a dá sa pozrieť veľakrát, ja si ho ešte v dohľadnej dobe určite zopakujem. ()

HellFire

Nemůžu uvěřit vlastním očím. Co se to stalo s Asterixem a Obelixem? Ve snaze přiblížit film moderní mládeži se do něj nacpalo vegetariánství, emo, taneční hudba, diskotéka, SMSky, reklama na IKEU a podobné moderní shity. ()

matestlust

Teda pokud to mám brát jako adaptaci komiksu Asterix a Normani,atk je to ubohé,ale když to beru jako libovolný snímek,tak to jde... ()

prome

Abych pravdu rekl tak asterixe proste zeru ......modernizace filmu prospela a jde o temer dokonalou zabavu pro vsechny generace ktere chytne a az do konce nepusti a ta grafika je proste gooood proste uz se k asterixum hodi ()

Terva

Scénář: René Goscinny a Albert Uderzo podle komiksové předlohy a další scénář Philip LaZebnik, Stefan Fjeldmark a Jean-Luc Goossens Kamera : Jack Fletcher a Valérie Siclay. Hudba : Alexandre Azaria - ve filmu zazní dvakrát Celine Dion. Prvně se songem Tous Les Secrets http://www.youtube.com/watch?v=_ZLnhWLUfUM CITÁT - Udělá to z tebe chlapa! Budeš mít chlupatý prsa! ()

svik

Neví ani mě nenapadá proč bych měl tnto film kritizovat . Byl to příběh fakt v pohodě.- bylo sice málo bytaek ale mne tov vůbec nevadí páč se do příběhu prolnula moderní konpozicer hudby. ()

corpsy

V novom tisícročí, si galské dobrodružstvá prešli od uvoľnenej parodickej grotesky, ku postmoderne situovanej komédii. Stráca sa kúzlo, ide sa istotu, hlavne pre mileniálov. Pobaviť sa ale človek pobaví, veď tam máme svojich obľúbených hrdinov a aspoň tí sa snažia od starosvetské podanie. ()

F.man

Můj maličky francouzský hrdina a jeho velký přítel jsou zpět. Snad bych ještě i někde našel staré komixy, které jsem hltal ve velkém. Nepřekvapí tedy, že jsem rád za každý návrat těhle sentimálních ikon mládí. Trailer však naznačoval opět hranou verzi - no a jsem rád, že se autoři nakonec drželi klasického 2D. Plochý animák jsem delší dobu neviděl takže moje chuť na nového Asterixe byla o to větší. A jak to nakonec dopadlo? Pořád je to zábava, která sice na staré klasické díly nemá, ale koukat se na to dá pořád poměrně sympaticky. Tvůrci šli s dobou a do příběhu vložili pár moderních odkazů, teď se dá jen spekulovat jestli to bylo dobře či špatně - osobně mi to nevadilo, ale ani mě to nějak nenadchlo. Až snad na SMSku :). Čekejte tedy oddechový animák staré školy, podpořený několika povedenými vtípky, klasickým galským příběhem ale hlavně na Asterixe, Obelixe, Panoramixe, Idefixe a další a další ixe. 3* Ooh, is THAT what you call "fantastic", "great" progress? I gave you a mission to make a man of him! ()

spaceboyCZ

Videl jsem sice zatim jen ukazky, ale uz ted tusim, ze to bude spica. 2D animace je zpatky s temi nejuzasnejsimi francouzskymi hrdiny vsech dob... Miluju Obelixe :))))) Tak, aktualizace. Jednoznacne nejvtipnejsi Asterix, co se dostal na platna. Tvurci se drzeli klasiky, i kdyz komixovou predlohu Asterix a Normane prizpusobili momentalnim trendum. Urcite se nebojte na to zajit, me boli branice jeste ted. A davejte si bacha na Esemesku ;). Jinak co se zpracovani tyce, za pouziti nejnovejsich technologii dobre zpracovana 2D animace, vsimnete si toho hlavne pri hre stinu, treba kdyz Asterix sedi s Obelixem pred domem a jsou ve stinu strechy, jen jim presahuji nosy, ktere jsou nasvetleny. Proste parada...opravdu pastva pro oci. A dabing je taky skvele zvladnuty, Pavel Travnicek a Ota Jirak se sesli skvele. Kdybych mohl, dam jeste premiovou hvezdicku. ()

bloom

Zklamání. Jinak se to prostě nazvat nedá. Jediné slušné gagy jsou ve scénách výcviku (piráti nezklamali) a kdykoli se na plátně objeví syn vikingského mudrce. Jinak je to nuda. Skoro vůbec není vidět Panoramix a zápletka vůbec není postavena na hlavních hrdinech. Modernizace zas tolik filmu neuškodila, ale ani nepřidala. Jestli to však takto půjde dál, dopadne kreslený Asterix jako hraný Garfield. Dabing je povedený pouze v obsazení Oty Jiráka do Obelixe. Asterixe mluví Pavel Trávníček (nejspíš proto, že mluví i hraného), ale zbytek je (kromě tří dalších postav) namluven v Brně. A to už mluví samo o sobě. Nejlepší dabingy z Brna jsou totiž Smolíkovi a Bolek a Lolek na olympiádě, od té doby to jde z kopce. ()

depony

Trochu slabší Asterix, přesto mám rád tuhle animaci [i když je opět dotažená do lepší úrovně] a oba hlavní hrdiny ... a že se tam objeví rozmazlenej archaickej emo kluk a holka, která by raději byla klukem, aby se mohla rvát ... [upřímně ... holky nebiju, ale dubing téhle postavy díky "krásnému" hlasu Lucky Vondráčkový by mne přinutil k tomu ji zmlátit jak žito ... naprosto se hlasově nehodila]... tak tomu neubere tolik na kráse. naštěstí. přesto díky za dalšího animovaného Asterixe ... ()

verbst

Lidi, to ste byli zhulení, když ste to viděli?! To vysoký hodnocení se nedá jinak vysvětlit. Já se na to strašně těšil ale takhle domrvený pokračování jsem teda dlouho neviděl. ()

Bakllazaan

Je pravda, že disneyovké moralizování mohlo být vynecháno. Důkaz že to funguje i bez nich sou staré díly. Ale zlobit se na ně že nám tam nedali nějaké ty legionáře, to je hloupost. Ani v některém komixu není ani zmínka o Římě. Což je dobře a je vidět že se snaží aby nezabředli do stereotypu. Uderzo (nyní už jen jeho společník Goscinny) se snaží podat stejnou věc jinak a musím říct že jim to vychází. Ale co se týče filmu, nikterak nepřekvapil, ale ani nějak nepropadl. Dokazuje to, že duch starých animáků je dávno za sedmero horami : / ()

MartinezZ

Podle plakátu moderní animace, která se moc k Asterixovi nehodí, ale budiž. Do páté minuty to ještě šlo, pak se objevil mladý floutek a šlo to celé do kytek. Moderní odkazy se snaží být moderně cool, znovu to k Asterixovi nepasuje, snaží se o to totiž každý druhý rádoby vtipný snímek. Příliš moderní až nevkusné. Možná je to o něco hezčí než Amerika, má to lepší dabing než Amerika, dějově je to ale snad ještě horší. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč