• meave
  ***

  Naozaj dramatická adaptácia rovnako dramatickej predlohy, ktorá nepostráda pátos a teatrálnosť. Nečítala som síce literárnu predlohu, ale túto črtu majú aj iné adaptácie, napr. Skon Paľa Ročku. Nevravím, že je to zlé, avšak po chvíli je to únavné a je skutočne ťažké ztotožniť sa s prežívaním bolesti trpiacich - napriek jej predstaviteľnosti, či dobrým hereckým výkonom.(20.11.2006)

 • sator
  ***

  Temné...(1.4.2014)

 • dr.fish
  ****

  Když statkáři zemře jediný synek, je to těžká chvíle. Všechny naděje, dřina a smysl toho všeho se rozplyne v dým. Caban se s tím vyrovnává jinak než ostatní, nemodlí se, nelká, sebere se, prodá pole a jde do světa. Potkává lidi a hledá cestu ven. Výborný film. Překvapení. 80%(23.6.2017)

 • NinadeL
  *****

  Výtečné dusné drama z hereckého prostředí za 1. republiky. Takový malý televizní skvost z Bratislavy. Herecky není radost pohledět jen na Čepka, ale i na celý ostatní ensemble v čele se Zdenou Studenkovou a nekonče Milanem Lasicou. Jistě, že kostýmy by mohly být propracovanější, ale celkově strhující atmosféra si kupodivu velice dobře vystačí i s pouze několika dobře volenými auty, četnickými uniformami a hereckými rekvizitami. Vše ostatní je podružné.(28.3.2012)