Turboman je zlý sen, noční můra každého otce a očistec za všechny prohřešky, kterých se tatínkové dopustili. Turboman je hračka a velké přání milionů dětí. Výrobce ale nereaguje moc pružně, a tak plastového panáka sežene jen ten nejrychlejší. Arnold Schwarzenegger chce splnit přání svého syna a dát mu pod rozzářený vánoční stromek, co si bude přát. Doufal, že se jen zeptá, zajde do nejbližšího hračkářství a jednoduše za rozmary svého potomka zaplatí. Musí ale napnout všechny své titánské síly, vyvinout obrovskou rychlost i důvtip a přečkat přehršel nástrah, aby nakonec tu zatracenou umělohmotnou postavičku získal. (oficiální text distributora)

sir-dave

Blbost přitažená za vlasy u které se dá občas pěkně zasmát. Arnolda raději v akčních filmech. Na Vánoce ale dávají i horší filmy. ()

drexik

Jsou tací, co tvrdí o Arnoldovi že je špatný komik. Mě však v baví i v této herecké poloze a už kvůli těm co to říkají musím dát 3*. ()

hans500

Arnold by zkráka komedie točit neměl, nebo by si aspoň měl vybírat ty dobré, a ne takové jako "Rolničky", protože těm chybí humor i dobrý scénář. ()

Lolita odpad!

strašné... opravdu... strašné.. to je bože taková pí*ovina, zblitek kterej mi ukrad 89 minut života (+ reklamy). FUJ. ()

Skuby47

Tato vánoční komedie vůbec neuráží mé umělecké cítění a to buď proto, že žádné nemám, nebo že se v ní vidím. Každý rok si říkám, že začnu nakupovat dárky včas, ale skončím v předvánočním týdnu stejně jako Arnold. Jeho herecký výkon není sice na Oscara, ale to nikdo od něho nečeká. Jeho jednoduchý herecký rejstřík je dostatečně známý, ale pro tuto roli zcela postačující. Film se mi líbí, je veselý, svižný, plný barev, má spád a pobaví každého, kdo se pobavit chce. Tak mi napadá, že jsem dnes v prodejně viděla malé růžové rádio. To by byl pěkný dárek pro vnučku na příští vánoce. ()

Motinski

Vidieť Arnieho v komediálnej polohe kde musí využívať mimiku tváre býva často bolestné a ani tento film nie je výnimka. Dokonca budem asi jeden z mála čo mu  prial (aspon prvú polovicu minimálne) aby zlyhal v hľadaní hračky okolo ktorej sa celý príbeh točí. Áno, je tu veľa úsmevných momentov a áno, pre mladšie publikum pôjde o sympatickú blbinu čo prvotriedne klišé (otec zanedbáva syna, blížia sa vianoce a chce sa polepšiť) servíruje na prekvapenie nenútene. Občas ale film prestrelí až moc (záverečný let, gang santov) a postava Myrona bola na facky od začiatku do konca. Scény so sobom si budem pamätať asi jediné aj dlhšie po dopozeraní. ()

Sokkk_y

ROFL ROFL a ještě jednou ROFL. Dnes jsem tenhle film viděl po mnoha letech, kdy jsme na něm byli se školou v první či druhé třídě. Když jsem nyní po těch staletích uviděl Turbomanskou epidemii a Arnolda převlečeného za červeného hrdinu, vylezla mi ze vzdáleného mozkového laloku vzpomínka, jak jsem chtěl kdysi po projekci mít Turbomana doma ;-)). Takže jedna * za sladkou vánoční nostalgii. ()

Mrkvič

Arnolda nezatratím nikdy, tak je pro mě tenhle film takovou vánoční klasikou moderní doby. Klasikou ne moc povedenou. Spousta trapných míst a Anie převálcován zábavnějším Sinbadem. Pár minut z filmu každý rok ale snesu zatím vždycky. ()

flawi.f

Hloupý příběh, Arnie má všechno jen né komediální talent, ale zkrátka tento film už k Vánocům patří :-) ()

Jizni Tlapa

Nebýt překrouceného nesmysl závěru a věčně v kabátu navlečeného Arnieho, Rolničky by zasloužily více, než lehký nadprůměr v hodnocení. Je tady vtip, akce, "myšlenka" a poměrně solidně vykreslená atmosféra Vánoc.. ()

skrblik007

Pohodovej film na Vánoce, sice naprosto neoriginální příběh a plno klišé, ale shánění Turbomana je přesto obstojná podívaná. ()

JimmyII

Kdysi to fungovalo a měl jsem to rád... Ale když vidím Rolničky s odstupem, víc než dvě dát fakt nemůžu:-) ()

Savo

Není to až taková hrůza a možná se i něčemu zasmějete. Ale rozhodně né pitvořícímu se Arniemu. ()

lennyd

Howard (Arnold Schwarzenegger) je typický americký otec - příliš zaměstnaný, aby se dokázal pořádně věnovat svému synovi. Tak alespoň na vánoce mu slíbí ten nejúžasnější dárek - postavičku Turbomena, po které všichni kluci šílí. Ale Howard netuší, že kupovat tuto hračku na Štědrý den dopoledne nebude příliš dobrý nápad, protože tato je několik týdnů beznadějně vyprodána - a když se někde objeví nový kus, je o něj pořádná bitka. A tak se musí Howard pořádně otáčet, aby svému synovi dokázal, že i on může být dobrým otcem ... Každý herec si musí občas střihnout nějaký ten vánoční film, aby ani o vánočních svátcích nevyšel z povědomí diváků (kdo by se chtěl dívat na Štědrý den na Terminátora, že?). A tak se to nevyhnulo ani Arnoldovi, který ve svém komediálním období se pustil i do této "taškařice". Nemůžu říct, že bych se vůbec nebavil, ale žádný extra vodvaz to taky nebyl - Arnold je prostě Arnold, a nikdo z ostatních v paměti zdaleka ani neuvízl. Určitě ale mě ale pobavila scéna se Santou - pašerákem Turbomenů :) ()

noriaki

Když si dáte za cíl vidět všechny filmy se Schwarzeneggerem, dřív nebo později se dostanete i k tomuhle. Nejde to okecat, nedá se tomu vyhnout, prostě se to stane a vy to musíte vydržet. Film je po všech stránkách podprůměr. Vtipy moc nefungují, nikdo pořádně nehraje a po vánoční atmsoféře není ani stopy. Pár povedených scének dojem nespravilo. Konec trochu ano. ()

zdenny

Mé hodnocení je velice subjektivní. 1) Je to vánočí komedie, 2) Hraje zde Arnold. PS: Ale mohu se na to (hlavně v předvánočním a vánočním čase) dívat alespoň jednou ročně. Vlastně můžu říct, že je to můj povinný vánoční film. ()