Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

pravdovravny

Nechápem to nižšie hodnotenie u T3. Arnold hláškuje ako nikdy predtým, každá akcia je skoro megalomanská, scenár je veľmi dobrý, nie sú tu žiadne diery v deji. Jediné čo môže ubrať tak 1% oproti predchodzím dvom dielom je rating PG-13. Niektoré scény by boli dosť nechutné a krvavé keby ich nezostrihali, preto asi na niekoho tento film môže pôsobiť ,,mäkko". Každopádne na blu ray si tento film vychutnáte do sýtosti a znova sa niečo dozviete ako sa stal súdny deň:) ()

Mishqo

50-60% ... Akčné by to bolo. No vrchol filmu prišiel ešte pred polovicou v podobe výbušnej naháňačky. No prevedenie niektorých iných scén bolo niekedy už naozaj prehnané. Vtipné to miestami tiež ostalo. Ale inak celkom bullshit, často nekorešpondujúci z predchádzajúcimi premisami. A herecké obsadenie totálne mimo. ()

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Terminátora" a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

lykan9

Vzpoura strojů se rozhodně nemůže rovnat předchozím dvěma filmům, přesto se stále jedná o velmi dobrou akční podívanou, kde se stále drží Arnie ve velmi dobré formě. Volba Kristanny Loken do záporné role také nebyla špatnou volbou a ani Claire Danes nebyla marná. Bohužel o dalším obsazení se toto napsat nedá. Nick Stahl byl nemastný neslaný a ostatní menší role také nijak neuchvátily. Když však toto větší mínus pominu, tak je to stále pořádná akční řežba. ()

Sany33

Tretí terminátor je celkom iný, než jeho predchodcovia. Iný režisér, nová hudba, noví herci, nový príbeh, nová myšlienka ... je toho veľa a ťažko povedať, čo z toho filmu viac prospelo alebo uškodilo. Napriek tomu nemožno jedným dychom povedať, že tretí terminátor je horší, než tie "klasické". Predovšetkým výborná pointa a záver filmu spôsobí, že nebudete znudení alebo príliš sklamaní. A navyše: predsa len ide o jeden z nejvýpravnějších a vizuálne najpríťažlivejších filmov roka 2003. 77% ()

J.Lajner

Inu, James Cameron to není, ale zábavou a povedenou akční stránkou, Terminátor 3, naštěstí nešetří. Slušné režijní řemeslo, decentní práce s CGI bordelem, jedna atraktivní automobilová honička a povedené hlášky, které těží hlavně ze skutečnosti, že nám tehdy Arnie začal pomalu rezivět. Zlá terminátorka v sukních má jistě také něco do sebe. Osudovost je zatlačena do pozadí a překotně uspěchaný závěr, to opravdu nezachrání. Jakoby si tvůrčí tým náhle uvědomil, že „Téčko“ potřebuje taky jistou dávku temnoty a narval do posledních deseti minut příval apokalyptických vizí. No, a když už do třetího Terminátora trošku kopu, zmíním i zvláštní castingový tah, neboť Nick Stahl mi v roli Johna Connora opravdu moc nesedí. Degradují tyhle drobné mušky výsledný celek? V mých očích nikoliv. Zde totiž hraje prim nevázaná zábava a špetka nostalgie. Režisér Jonathan Mostow se s danou látkou popral se ctí. Vzhledem k tomu, co přišlo o pár let později, lze vlastně T3 vnímat jako „mistrovské“ dílo. ()

Vertigo666

Z temné scifi se stal odlehčený akční film, který ale není špatný, protože Mostow si šlape svojí cestičku, která mu svědčí a nesnaží se kopírovat Jamese Camerona. ()

Jacob23

Mostow to vzal z dobreho konce-vedel,ze se mu nepodari to co Cameronovi.Skvela akce(ten jerab byl vazne uzasny.),par povedenych sebeparodickych vtipku,Arnie klasicky,N.Stahl ukazuje,ze bude asi vybornym hercem(viz.Carnivale,Sin City)dobry zacatek+hodne akcni konec s me se libicim zakoncenim(+ krasne zabery na vzlet bomb)urcite neurazil-rozhodne pobavil 77%..ve 4ce hlavni role Christian Bale!tesim se hodne ()

Spock

Legenda se vrací na filmové plátna! Návrat ve velké stylu to sice není, ale svoji kvalitu si Terminátor 3 bezesporu zachoval. Hlavně si pak zachoval „svého Terminátora“. Bez něj by to bylo o hvězdičku méně. Starý dobrý T800 si to tentokrát rozdá s T-X, který se mezi lidmi pohybuje v „přestrojení“ za krásnou ženu. Začíná souboj o život Johna Connora. Změna režiséra přinesla mimo jiné poněkud jiný styl filmu, už to není jenom ponurý a napětí překypující snímek směřující k neodvratně se blížící apokalypse. Hrající si děti na hřišti a náhlý konec. Ne, máme tady sice konec světa, ale není tak explicitně vyjádřený, děj se soustředí na hlavní dvojici, která musí přežít. Kolem se jistě dějí hrozné masakry, ale my si je můžeme maximálně domyslet. Terminátor je tématicky „rozředěnější“ humornými scénkami, někdy si dělá mimo jiné také legaci sám ze sebe. „Terminátor“ je sice pořád stroj, ale v tomto filmu se mu podařilo celkem se „polidštit“. Hlášky jako např. „řekni to mé ruce“ rozesmějí bezesporu většinu diváků. Shrnuto a podtrženo tady máme spíše zábavu pro co nejširší spektrum diváků, než „syrové“ pokračování, v němž má vyvrcholit apokalypsa. ()

KASUGI

Určitě nejslabší terminátor (z trilogie), přesto sérii nijak extra nesráží. Scéna s jeřábem je... jak to popsat? N A D U P A N Á ! ()

ABCD Marta

Tož, budu opakovat už stokrát opakované, ale musí-li to být, tak...Terminátor 3: Vzpoura strojů, ač má své nezpochybnitelné kvality, je v porovnání s předešlými díly horší. Není to však kdovíjaké zhoršení, neboť T3 má přesně vše, co na obou jeho předchůdcích tak miluji. Akce střídá akci, hláška střídá hlášku a Švajci je opět skvělej, takže co dodat víc? Snad jen, už aby byl T4! ()

ghatos

Příjemný návrat do akčního žánru. Arnold si roli viditelně užívá a dokáže pobavit. V celku není co vytknout. Scéna s obrovským pojízdným jeřábem je špičková. ()

m.a.t.o.

„Choď do riti, ty debil!" – „To nemôžem vykonať." Po opätovnom zhliadnutí musím ísť s hodnotením o niečo vyššie. Výborná akcia počas celého trvania filmu a do toho trocha humoru v podobe vtipných hlášok - presne tak ako to mám rád :-) ... Arnie to celé ťahá (zase priznajme si, že bez neho by to nebolo ono) a musím uznať, že v T3 hrá kyborga ešte presvedčivejšie, než v minulých dvoch dieloch, navyše jeho protivník T-X bola v podobe Kristinny Loken jednoznačne výborná voľba! Mostow po réžijnej stránke prekvapil a efekty boli parádne. 90%. ()

Kali4

Od doby, kdy jsem byl na třetím Terminátorovi v kině, už uplynulo hodně vody, tak jsem si u televize alespoň osvěžil paměť. Onu všudypřítomnou osudovost, kterou máme s prvními dvěma díly spjatou, vystřídala spíše osobitost pojetí a skvělý humor (ale osud je tu stále, jinak to ani u této série nejde, obzvlášť když je v záběru umanutá TX). Ale proč ne, když tento nový koncept funguje? Akční scény jsou masivní a destruktivní, občas trochu divně natočené na to, kolik se toho v nich rozbije, ale to je detail, protože jinak jsou hodně nápadité (např. scéna, v níž Arnie v letu odkopne dodávku, ta mě úžasně rozesmála). Hlavní devizou tohoto dílu je skutečně humor a spolu s ním rozpor „moje vlastní budoucnost, kterou chci a kterou si taky sám udělám“ kontra „nevyhnutelná budoucnost“. V tomto duchu jede celý film a nutno podotknout, že drží laťku nonstop hodně vysoko. Arnie hlásí naprosto suše a stroze a dostal mě do kolen hned několikrát („Potřebujeme nové auto,“ zkonstatuje poté, co skalpuje pohřební vůz, dál např.: „Tvůj zmatek není na místě, je to zdravá a plodná žena,“ nebo: „Lidé nevyhnutelně umírají.“), ale pozadu nezůstávají ani ostatní postavy („Odhoďte zbraň a rakev.“). S tím souvisí i fakt, že dabing se mi líbil (ale je pravda, že už si nepamatuji, jak film zněl v originále). V tomto duchu to nějak pokračuje, přičemž onen osud se divákovi připomíná čím dál víc, aby v závěru ... Tak, nechci se prořeknout, ale právě závěr vzdává velký hold prvním dvěma dílům a každého milovníka série určitě potěší (já milovník nejsem, ale pár milovníků znám :-)). Tento díl podle mne rozhodně není šlápnutím vedle, spíš částečným úkrokem stranou. ()

Ravi

T3 na mě dýchl parodií na sebe sama. Co mě k tomu vedlo? Arnold, který věkem přichází na chuť komediální půlce svého já, a jeho soupeřka, která ve mě nevzbudila příliš respektu, ne protože je žena, ale protože není ani z poloviny tak nebezpečná a zákeřná, jako její předchůdci. A Terminátor vždycky stál na záporákovi. Dám 60% = 3/5, protože je to sice dobrá akční pecka, u které jsem se však více nasmál (i když upřímě a potěšen), než abych se nervoval, jak to dopadne. ()

mirec88

Oddychová lahôdka počas ktorej konečne dôjde k súdnemu dňu. Pravdupovediac, predstavoval som si to troška inak, ale budiž! Je to fajn akčná jazda s vynikajúcimi naháňačkami, vtipným Schwarzim, ktorý neodpovie na otázky Johnnovi Connorovi, ale Kate Brewsterovej a trochu zvláštna zlá terminátorka. Robert Patrick bol 100-krát lepší, vlastne nie 1000-krát, je to T-1000 :) Inak, koniec bol perfektný. ()

Autogram

Tretie pokračovanie žiadnu hanbu terminátorskej ságe neurobilo. Akcia nie je prítomná nonstop, strieda sa s pohodovými pasážami, ale pre mňa tá hlavná akcia s kamiónom bola stopercentná. Kompletná výmena postáv okrem Arnolda ma prekvapila, v prvých minútach možno rozladila ale nakoniec uspokojila. Aj keď by som možno nad maximálnym hodnotením zaváhal, tak prekvapivý záver výborne dokonal dielo k dokonalosti. ()

corbeau

Taková drsnější rodinná podívaná. Sice celkem dobře natočená, ale od pokračování Teminátora bych čekal trochu napětí a tak o 90% míň trapných vtipů. Navíc se ukázalo, že zápletka s posíláním robotů zabijáků do minulosti není tak nosná, aby vystačila na tři filmy a tvůrci se k nějaké razantnější invenci neodhodlali, takže vyplňují prázdný děj jednou akční scénou za druhou a občas přihodí nějaký ten odkaz na předchozí díly. Nejvíc mě mrzí závěr, který mohl být šokující ranou do žaludku á la Watchmen, takhle jsem ho ale shlédl s apatií, kterou by mi mohl závidět i T-101 ()

Death

Kdybych nevidel jednicku a dvojku tak bych dal 5. Neni to spatny film-akce dobre zvladnuta, triky taky(i kdyz apokalypsa i zabery v budoucnosti mohly byt delsi-rozpocet na to rozhodne byl). Presto vsak filmu chybi ta prava atmosfera a hloubka predchozich dvou dilu. Je to spis jen akcni jizda, ktera nema cas se na chvilku zastavit. Nebyt par dobrych dejovych momentu tak bych klesl i pod 4 hvezdy, ale nastesti film ma i nekolik povedenych neakcnich scen, ktere mohou byt v dalsim dile zajimave rozuzleny. Na Terminatora 3 se dobre diva, ma tempo i svih a jako mustek k poslednimu dilu se da stravit pomerne dobre, i kdyz bohuzel zde v mnohem vetsi mire nez u predchozich Terminatoru vitezi forma nad obsahem. ()

Scenáristé v akci

27.08.2008

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)