Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

mrclTV

Z ospevovaniej klasiky sa dostávame k priemernému priblblému popcornovému filmovému hitu. Kultovosť (a skutočná drsnosť) sa stratila niekde v minulosti, z Terminátora vznikol obyčajný akčný biják plný prehnanej akcie a nevýrazných či až nesympatických hercov (v poradí zvyšujúcej sa nesympatickosti - Loken, Stahl a hlavne Claire Danes, jediný ma bavil Arnie, ale ani ten už nie je to, čo bývalo). Zopár slov k príbehu, ten nemal ako pokračovať, tak sme jednoducho spravili to isté po tretíkrát - Skynet sa asi riadni heslom "na tretí pokus by sa už náš plán mohol podariť". Vďaka bohu aspoň za posledných 10 minút, ktoré pri prvom sledovaní trochu prekvapia a zaujmú. ()

Ivoman

Přeceňovanou dvojku tenhle film strčí do kapsy. Samozřejmě je to tím, že tyto filmy dělí 12 let filmové evoluce, ale dělat z dvojky něco superextrémně úžasného je zbytečné, jednalo se a jedná se o klasický blockbuster, nejedná se o žádné veledílo. Trojka je perfektní pokračování rozjeté série. ()

horor2

Vadí mi, že s Arnolda dělají úplného blbečka, vykrádají druhý díl a totálně poplivali předchozí dva díly! Nick Stahl je určitě výborný herec, ale do role Johna Connora se absolutně nehodí. Kristanna Loken je sexy ženská, ale také mě moc nepřesvědčila o tom, že by mohla být chladnokrevný vražedný stroj. Přesto se nejedná o nejslabší díl této série. Arnold potřeboval hlasy na zvolení guvernéra :-) ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 69%, Audience Score - 46% (?!) | FDb.cz - 76% | Na to, že je tohle už 3. díl tak velmi povedené. Je už i vidět, že už to není Cameron, ale přesto to Mostow režíroval velmi dobře. Nejvíc se nám asi líbily herecké výkony Arnold Swarzenegger hrál jako vždy velmi dobře a také Kristanna Loken hrála skvěle byla skoro tak chladná jako Arnold. Tento film, ale má také své chyby jako např. je hodně krátký na Terminátora a ještě má celkem slabý děj. Ale když tohle vynecháme tak to je velmi dobrý film. Rozhodně doporučujem zkusit nevím sice kolika z vás se to bude líbit, ale za pokus to rozhodně stojí. Dáváme proto jenom celkem horší 4 hvězdičky, ale i tak velmi dobré. 75% ()

Gamekeeper77

I když je děj filmu naplácaný na skoro totožné kostře jako dvojka, nedá se říct, že by mi to nějak vadilo. Stejné útěky před TX, stejné likvidační scény i hledání řešení změny budoucnosti, jen v bleděmodrém kabátě. Vzpoura strojů se samozřejmě nedá srovnávat s nesrovnatelným T2, ale jako jeho pokračovatel nedopadl vůbec tak špatně, jak by se dalo čekat. Jako skvělou volbu vidím těžkopádnýho Arnieho v kontrastu s touhle něžnou X kočičkou a už ne takový happyend, na který jsme byli zvyklí, ale temnou vizi nevyhnutelně katastrofické, válečné budoucnosti. 75%. ()

cinema_cz

Terminátor 3 je velmi slušná a svižná akční podívaná s překvapivou dávkou humoru. Jen se nemohu zbavit jistého zklamání, že jsem se dvanáct let těšil na něco, na co si za půl roku pravděpodobně vůbec nevzpomenu. 80 % (František Fuka, Ci 08/2003, str. 30) ()

PeterJon

Nešťastná voľba Terminátorky v podobe Kristanna Loken a ešte horšie stvárnenie Nick Stahla. Johna Connora mal hrať Edward Furlong, štúdio ale rozviazalo zmluvu kvôli problému s drogami, čo je irónia, pretože z Johna sa vo filme stal junkie. Škoda, odvíja sa to podľa krásnej retro šablony 80. - 90. rokov, aj to zrno (noise) filmu pristane 3* ()

Pitryx

Opět perfektní snímeček, ale přiznejme si to. Je to už drobátko obehraná písnička. A ten začátek, skoro kopie předchozích. Tak nevím. Asi to tvůrci udělali schválně, protože se mi nechce věřit, že by nepřišli na něco nového. Za mne tedy sedmdesát procent, více dát nemohu. ()

Flix

Těžko povědět, co by se stalo, pokud by byl Terminátor 3 natočený ve stejném stylu jako dva jeho předchůdci. Samozřejmě svým stylem natočení rozděluje diváky na ty příjemně překvapené a na odpůrce snímku. To, že si Arnold, respektive režisér částečně udělal srandu z Terminátora 1 a 2 je podle mého názoru dobré. Vtipy jsou velice vyvedené a to, že se objevují zejména na začátku filmu má také svůj smysl. Souboje a honičky jsou provedené velice dobrým a svižným stylem s příhodnou zvukovou kulisou, která do diváků vhání určité napětí. Děj je obratně nastaven tak, aby nebyl pro diváka složitý a zároveň nespadal do trapného stereotypu. Zároveň je zakončen nečekaně a otevřeně. Celkově Terminátor 3 působí jako mainstreamově laděný, nastavený tak, aby se mu obrovské náklady vrátily zpět. To přináší pár komerčních kroků včetně obsazení modelky do role hlavní postavy. Pro mě se jeví T3 jako mix dobré zábavy, za který ty prachy za lístek vyplatí dát. ()

HoP

Před zhlédnutím filmu jsem slyšel samé rozporuplné reakce a tak jsem raději mnoho nečekal. Film mě nakonec celkem mile překvapil. Slušná dávka akce (zejména automobilová honička s jeřábem je cool), podařené triky.. A také přiměřená porce humoru (parodování předchozího dílu mě rozhodně nenaštvalo, naopak, vše bylo v únosné míře.) ()

DAF1

Ani náhodou nedosahuje kvalit prvních dvou dílů. Doufám, že se již další díly točit nebudou. Arnie již není, co býval a možná pokračování by mu mohla akorát uškodit. Přeci jenom, jeho herecký styl se výrazně liší třeba od takového Christophera Lee. ()

weasel.p

Celkovým dojmem mi to přišlo, že to napodobuje dvojku, ale snaha o to jí překonat tu nebyla, to prostě nejde. Můžu říct,že jsem čekal blbost, ale nebylo to nejhorší, terminátorka byla povedená a líbilo se mi jak se terminátor s Connorem moc nesral, protože nebyl naprogramován aby ho poslouchal. Ty čtyři tomu dám. ()

boqvai.

No to si snad ty dva predchazejici dily ani nezaslouzi. Spatny Connor, spatny protivnik, spatny scenar. Cely je to spatny. Stezi se to vysplhalo na ty tri hvezdicky. ()

(fjw)

Arnold ve formě, poctivé akční scény, pěkná sexy Terminátorka, solidní hudební doprovod, pěkný konec - no 80 % Taková odlechčená verze druhého dílu. "Řekni to mé ruce!" :) ()

JasonV

Áno, nie je to originál ako jednotka, nemá to ani atmosféru ako dvojka, ale stále to má Arnolda, akciu a slušnú dávku humoru. ()

Plague.

Samozřejmě se už ve třetím díle objevují opakující se prvky, ano. Taky ona "líbivost" v podobě ženského terminátora mi nesedí. A i když je trojka trochu více akční a méně moralizující, tak je to pořád 4* akční film. A za co že dostal T3 tu hvězdičku navíc? Neodvratnost konce lidstva kvůli internetovému červu s výpočetním výkonem superclusteru mě jako IT odborníkovi opravdu vytvořilo mráz na zádech, zvláště po podtržení záběrem na Zemi poroslou hříbky, nádhera. ()

Scenáristé v akci

27.08.2008

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)