Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

boshke

Neuvěřitelné, jaká písklata tehdy Mádl a hlavně Kotek byli. Až směšné, že po takových dětech jely tři sexy kočky. Vůbec role maličkého Kotka jako sex symbolu je dost zábavná... To se ale asi tehdá tolik neřešilo; já sám si pamatuji, jak jsem byl v té době ze Snowboarďáků úplně paf. Tak jako tak musím hodnotit dnešní optikou, takže... 60% ()

Kothy

Film mého mládí. Janák celkem vystihl dobu. Dal mladým to, co bylo zrovna in. Taky se tu člověk nasměje, i když ty fóry časem ztrácí kvalitu. "Já to tady jenom dostříkám." :D ()

swamp

Mně přišli Snowboarďác! jako vydařená novodobá analogie ke Sněženkám a Machrům. Dobře vypadající obsazení (z mého pohledu tedy hlavně ženské), rychlý spád, prkno a výborná hudba - to je vše, co mi v tomto případě ke štěstí stačí. :) ()

Fingon

Od divácky tak úspěšného filmu (ke kterému jsem se, podotýkám) dostal více jak rok po premiéře, jsem čekal mnohem, mnohem víc. Podle všeho už nejsem teenager, a ačkoliv jsem u Snowboarďáků neusnul a leckteré vtípky byly skutečně 'hustý', výsledný dojem je hodně, hodně slabý. Teď by to chtělo nějakou teenagerovskou vyvražďovačku, když už jsme takhle světoví... ()

Sašenka165

Je to možná primitivní, ale vtipné. Můžu to vidět tak jednou za rok a válet se u toho smíchy... rozhodně je to ale inteligentnější film než teenagerovké komedie posledních let. ()

pm

Film je nutno nahlížet optikou puberťáka, kterým dávno nejsem, ale i tak to bylo v kontextu současné české komedie příjemné překvapení: otisk amatérského nadšeního, řemeslné profesionality podepřené výborně vybranou muzikou. Cením, že si to nehraje na víc ... a svůj pozitivní dojem nemíním v budoucnu devalvovat zhlédnutím dalších Janákových filmů, které mne už z reklamních klipů maximálně znechutily. ()

Slartibarkfast

Trochu nepovedený způsob, jak natočit teenagerovskou komedii a čerpat zároveň z americké (čti hloupé) tvorby a snažit se to smíchat se Sněženkami a machry. Herecké výkony byly řekněme standardní a zvláště Mádl se mi docela líbil. Ale příběh měl trochu mezery a vůbec to bylo celé takové bez myšlenky. Pak se člověk diví, že dnešní mládež trpí dementními představami o životě, když jim dnešní filmová tvorba nabízí takovéhle bludy. Vyložený průměr. 50% ()

Trajektt odpad!

Proč po revoluci začali točit takový sračky, toť otázka? Odpověď je jednoduchá, tedy vlastně odpovědi. Jeden z důvodů je ten, že na to, aby natočili film potřebují sponzory, kteří občas i mění scénář filmu a jeden z mnoha dalších důvodů je ten, že se chtějí podobat americké produkci v tomto případě mi to připadalo jako trapná kopie Prciček dohromady s československým filmem Sněženky a machři. Problém je v tom, že ti herci, kteří zde vidíme prostě neumějí hrát a to je ten hlavní kámen úrazu. Všechny scény zavánějí trapností a hodí se tak maximálně do nějakého nejapného nekonečného seriálu na TV Nova. Takže, když si vezmeme všechny tyhle komponenty, tak nám vznikne takovej galimatyáš na kterej bych se podruhý nepodíval ani s třema promilema v krvi. Bohužel pro naši kinematografii to není první ani poslední brak tohoto typu. ()

Slarque

Jednoduchá teenagerská oddechovka se docela podařila, ale má i své mouchy. Některé scény jsou perfektní, ale celek pouze mírně nadprůměrný. Z herců se mi nejvíce zamlovali Jiří Langmajer a Jiří Mádl, ale říkal jsem si, že by film působil věrohodněji, kdyby klukům našli partnerky v jim bližší věkové kategorii. Bára Seidlová, Lucka Vondráčková i Martina Klírová sice vypadají skvěle (nic jiného se po nich bohužel nechtělo), ale také podstatně starší. ()

Marthos

Já vám nemám tyhle filmy rád, co se nechtěj a neuměj smát. Řekněte mi, má to nějaký smysl, takhle si kabonit mysl? ()

Arsenal83

Svojho času ma tento film veľmi bavil a aj po odstupe sú mnohé jeho situácie naozaj groteskne. Aj keď je to fakt dosť presexualizované, neprešlo to až za neakceptovateľnú hranicu. Pre mňa jedna z najlepších teenagerských komédií, aké sa u nás po roku 2000 natočili. Ale dievčatá mohli inak vybrať aj krajšie. ()

klerik

Obyčajná teen komédia, ktorá ukazuje príliš málo snowboadovanie. Ale podobne ako to bolo pri CHOKING HAZARD musim privriet oci - sak ide o prvy pokus o teenagerský úlet, ktorý sa na nič nehrá... ()

SeBig

Jedna z nejlepších českých komedií, na kterou se vždycky rád podívám. Kotek a Mádl jsou skvělé duo, skvělá hudba viz On my head, suprový hlášky a jako třešnička na dortu Jiří Langmajer ,,CO TO JE TY VOLE?". ()

bassator

Oproti Rafťákům se kterými je tento snímek často porovnáván tak asi 100x lepší. Párkrát jsem se i zasmál, ale toť vše... Jako film (příběh) to nemá valnou úroveň - Viděno 3x cca - 40% ()

packa

Být v pubertálním věku, asi bych spokojeně vrněl. Ale jako třicátník prohlašuji: co to jako kurva mělo bejt? ()

heyda

Prvotina teenagerovskýho žánru v ČR. Není to sice zázrak, ale dá se na to dívat. Hudba taky slušná. Mádl s Kotkem si sedli docela slušně, ikdyž musím říct, že do této doby z Mádla vyrostl mnohem větší herec než z Kotka. Myslím, že 3 hvězdičky určitě zasloužené. ()

sharky

Řeknu to asi takhle: Martina Klírová má fakt pěkný kozy, obličej taky ujde, ale i hluchej slyší, že svoje dialogy jen bez výrazu čte z papíru, se stejně nulovým výrazem je čte i jirka mádl, kterej se navíc ještě celej film pitomně gebí (on sám si asi myslí že hraje). alespoň, že ten vojta umí dobře hrát a že mi párkrát zacukaly koutky. ()

Dr.film

Na konci devadesátých let vzedmul American Pie vlnu nefalšované teenegerovské komedie. Post "Krále" si i nadále Americký koláč udržuje celkem s velkou jistotou a všechny jeho vykalkulované "kopie" dopadly nepoměrně horším způsobem. Snowborďáci jsou sice snímkem spíše průměrným a odkud Janák čerpal již při psaní samotného scénáře je zřejmé, přesto se tento snímek celkovým způsobem povedl. Ingredience sub-žánru jsou všechny pohromadě, Janák svižně režíruje a celé je to podmalované stylovým soundtrackem. Žánrově u nás novátorská záležitost napoprvé slušně boduje. ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi