Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

Dan9K

A nebylo daleko ke čtyřem! Snad jen ta bezmoc, kdy si ti 2 sympatičtí troubové nedokázali poradit s těmi děsuplnými ad absurdum vystavěnými dospěláckými charaktery, drásala nervy skutečně rázně. No a holky jsou teda lepší v Rafťácích, tady na Lucku mám krapet averzi. Jinak je to fakt zábava, pár povinných scén, kdy se divák trapností zaculí a má to happyend, co víc si přát? Snad jen písničku Lords of the Boards! ()

kulyk

Viz totéž jako koment ke stejnojmennému seriálu s tou vyjímkou, že zde excelují oba hlavní dementi bez přerušení a v jednom kuse. Takže je-li to vaší povinností vidět (z jakýchkoliv důvodů, třeba u vás stojí Kokotek a hrozí, že vám hodí ve sprchách v Podolí pod nohy mejdlo), máte to za sebou za pár hodin a nezkurvíte si tři večery. ()

Niktorius

Snowboarďáci mají ode mě body za to, že se někdo vůbec rozhoupal k tomu natočit moderně vypadající film pro teenagery, který má daleko do zatuchlosti velké části současné české tvorby. Narozdíl od amerických kolegů jsou Snowboarďáci méně vulgární, zato přiblblost, vykonstruovanost, schematičnost a vcelku malá vtipnost se jim nevyhnula. ()

ripo

Tento film sklamal. Napriek masírovaniu mozgu pesničkami z rádia, napriek veľkej mediálnej kampani . Škvár, škvár, škvár... ()

freddy

Ztráta panictví po česku aneb kterak se (ne)ztrapnit o vánočních prázdninách na horách a nakonec zasunout. Tohle je teenage komedie, která měla zajisté veliký potenciál a jsem přesvědčen, že ho z velké většiny dokázala využít. Jsou zde atraktivní scenérie, hromada sněhu, Silvestr na horách, zkrátka všechno to, co jsem nikdy na vlastní kůži nezažil a chtěl bych to někdy zažít. Do toho ucházející příběh, který není úplně špatný, ale ani nikterak neoslňuje. Ani po herecké stránce to není špatné, Vojta Kotek mi nevadí, ovšem Jirku Mádla nemám v lásce a zde mi zrovna dvakrát nesedl. Vše ale zachraňují Jiří Langmajer a především Pavla Tomicová, která zde prokázala komediální talent, a která podle mého názoru většinu herců zcela zastiňuje, což může být ale dáno i tím, že její role je napsána asi nejvtipněji a nejatraktivněji. Pokud se na to podívám po komediální stránce, tak pár vtipů se povedlo, takže i v tomto směru Snowboarďáci nijak vyloženě nezklamali. Celkově tedy tuto komedii vnímám jako průměrný film, který dokáže zabavit, aniž bych se u něj začal nudit, ale stačí se na tenhle film podívat jednou za čas. V mém případě uplynulo mezio prvním a druhým zhlédnutím zhruba nějakých šest let, což bylo tak akorát. Filmu uděluji tři hvězdy. ()

Spooner

Konečně pořádná česká komedie při který se zasměje snad každý(i když hlavně teenageři).Jsou zde skvělý hlášky,bezva herci,cool muzika a hlavně to má šmrnc.Karel Janákje prostě pro český film živou vodou a musíme s ním počítat.Prostě a jednoduše:jestli se chcete pořádně zasmát u českého (možná i světového) filmu tak jedině Snowboarďáci ()

petero

Snowbaorďákov som hneď od začiatku začal prirovnávať k US produkciám hlavne vďaka režisérovmu pojatiu. No však na pomery Amerických teenagerských komédií hlavný predstavitelia nie sú až taký dementný a vtipné scény tak divoko uletené, čo je však veľmi dobre. No a čo že scénky sú zlepencom starých známych ingrediencií keď tak skvele pasujú do seba a sú naozaj vtipné a to aj vďaka skvelým predstaviteľom ktorým to naozaj ide od úst =), zaujímavým vedľajším postavám a trojici sexi Snowboardáčkam. ()

Ony

Vzhledem k tomu, že jsem byla připravená na nejhorší, byla jsem příjemně překvapená. Vlastně to byla spíš parodie na film, který jsem očekávala. Místy docela vtipné, místy docela trapné. Především nenáročné. ()

Xmilden

Sněžěnky a Machři jsou absolutně někdě jinde. Tady je několik solidních hlášek, ale taky kupa trapnějších vycucaných scén, aby se měl nenáročný divák čemu zasmát. Hláška "Už abysme je tu měli" mě rozesměje vždycky. 55% ()

Divočák

Průměrná teenkomedie, vyjímečná jedině tím, že je zasazená do českého prostředí. Pár povedených gagů ovšem najdete i tady (především Langmajer a jeho jízda through sněhuláci), což se o pozdějších českých klonech říct nedá. ***Věděli jste, že: Když se hlavní hrdinové vracejí ze svahu na chatu, oznámí jim Ester Geislerová, že neteče voda. A zatímco oni myjí nádobí v dřezu v kuchyni, ona se o parto výš sprchuje.*** ()

Phobia

Já jsem se těšila na další "Sněženky a machry", místo toho jsem se útrpně svíjela u slaboučkého příběhu o dvou extrémně otravných, nadržených spratcích a jejich podobně otravných, nadržených vrstevnících. A z těch pepíkovských dialogů mě málem jeblo, fááákt hustýýýýý! Dávám 30%, ale vůbec nevím, za co vlastně? Asi za ty hromady sněhu a snad za hudbu. ()

kinej

Nic moc komedie, která se vzdává dobrého českého filmového kumštu a bere si to nejtrapnější z amerických stupid komedií, jako například Prcičky. Sněženkám a machrům to nesahá ani po kotníky. Přes všechny tyto negativa, mě film chvílemi bavil, a nejvíce se mi líbili ty buchty (Vondráčkovou nemyslím), za ně dávám 1* navíc. ()

cheyene

Jedna hvězdička je určitě za perfektní song On My Head a zbývající 1 je za zbytek : ) Pubertální komedie mě nijak neuchvacují... 2021: Přihazuji hvězdičku. ()

Hrabka

Celkem povedená komedie pro teenagery. Některé scénky jsou dobré a jiné zase trapné. Pro mnoho lidí přelomový hit v českých filmech, pro mě jen slušné pobavení s množstvím dobrých scén, vtipů a písniček. 70% ()

LiVentura

Dan Bárta snažící se zpívat anglicky, nejskvostnější vtip celého filmu....zdařile nepovedené a se špatnými herci....! ()

juta

Pořád to je vtipný. Sice už né tak, jako když jsem byl náctiletý, přesto občas výtlem. Pavla Tomicová a její smích je prostě boží. Tady se mi jeví jako jasná třetí hlavní postava :D Songy tu jsou ucházející, ale bohužel se tam často opakují, toho jsem si hodně všímal a tak to docela kazí dojem. ()

Fiftis

Nech si hovorí kto chce, čo chce, aj keď to nie je žiadne veľdielo, je to zábava a to prirodzená, zasmejeme sa od srdca a nemusíme sa neustále pokúšať stráviť nejaké vulgarity napríklad Bolka Polívku. Skvele zohraná dvojka Mádl - Kotek ma baví, rovnako tak Ester Geislerová, ktorá je zase úžasná bonzácka sestra a z troch krások na snowboarde zaujme hlavne Lucia Vondráčková, ktorá už tu strčila v pohode do zadného vrecka svoju tetu Helenu. Po Pelíškoch je toto druhá česká komédia ktorú si vždy rád pozriem na Vianoce. ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi