Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

honajz

Příjemná oddechová komedie pro teenagery z hor, docela vkusná, solidně zahraná, až na pár výjimek tedy (Vondráčková, Seidlová), s dobrou kamerou, střihem a hudbou. Ale skutečně jen pro pobavení. ()

anais

Čekal jsem něco strašného. Čekal jsem kombinaci „cool hlášek“ jako v Perníkové věži, fekálního humoru jako ve Scary Movie 2 a „cool“ numetalové hudby. Ve výsledném produktu je z každého trochu, ale zdaleka ne tolik, aby to vyznělo trapně. Tedy, většinou. Neustále oslovování se hlavních hrdinů „vole“ apod. mi nijak nevadilo. Takto se velké procento mládeže skutečně baví a neměl jsem s tím žádný problém, snad až na pár drobností typu „stříkej“, které se snaží znít jako kultovní hlášky, ale jsou úplně mimo. Dalším překvapením filmu je absence fekálního humoru. Tedy, určité náznaky tu jsou, ale žádná doslovnost, nic, co by překračovalo hranice dobrého vkusu filmů tak pře deseti lety, když byl ještě podobný typ filmů v plenkách. Problémy mi dělala hudba, která se svou snahou zalíbit se mladému publiku příliš plete do děje. Není téměř chvíle, kdy by něco nehrálo, a to i když se to úplně nehodí k ději. Taky se několikrát opakují ty samé písničky, což zní docela únavně. Herecké výkony jsou odpovídající žánru teenagerské komedie. Ne špatné, ale nominace na „lva“ z toho nebude. Problém je spíš ve způsobu, jakým jsou postavy napsány. Třeba postava zlé sestry, kterou hraje Ester Geislerová, má tak nepravděpodobnou, neřku-li žádnou, motivaci, že je téměř nemožné pochopit, proč svého bratra a jeho kamaráda tak týrá. Takový člověk prostě neexistuje. A právě tento typ komedie by měl těžit z toho, že postavy, ať kladné či záporné, mají vlastnosti podobné vlastnostem divákavlastnosti, se kterými se ztotožní sám, popřípadě v nich vidí své kamarády apod. To je asi největší chyba Snowboarďáků. Abych ale jen nepomlouval – to nejdůležitější tenhle film splnil. I přes dost děr ve scénáři jsem se skutečně smál. A snad proto se jedná o jednu z těch lepších komedií, které se v Čechách v poslední době natočili. ()

Nancy

Ubohá česká napodobenina už tak dost ubohých amerických teenagerských komedií. Celý námět by nemusel být sám o sobě tak hrozný, ale hodně snímku uškodilo herecké obsazení (instruktorka snowboardu) a hlavně dialogy ("My jsme se o vás i báli..." WTF?). Sice tu všichni zdůrazňují, že je to film pro "náctileté" tedy i pro mě, ale mně to fakt nechytlo... asi nejsem normální... ()

Ivoshek

Je to taková blbinka pro mladý. U pár momentů jsem se zasmál, a ani hlavní hrdinové Mádl s Ko-kotkem mi nijak nevadili. Pořád lepší než Hřebejk. ()

ad-k

Asi nejsem tou pravou cílovou skupinou Janákova sněžného videoklipu se stopáží vskutku úctyhodnou, ale každopádně uznávám jistou neotřelost na filmové půdě Česka, kde teenagerské komedie do doby Snowboarďáků rozhodně nebyly častým jevem. I tak jsou ale tématicky podobní "Sněženky a machři" pro mě přeci jen o kousek stravitelnějším dílem. S postavami Rendyho a Jáchyma jsem se bohužel příliš neztotožnil a tak vyjma slušné, i když zbytečně na efekt působící režie (navíc samoúčelné vkládání hudby do většiny scén nudilo až běda...) a pár docela pěkných dívčích těl (Bára Seidlová oku lahodí), přirozených výkonů obou představitelů a několika obstojných vtípků, mi přišel vzruch kolem celého filmu trošku zbytečný, i když ho v podstatě chápu. Sám jsem byl svědkem směnného obchodu několika slečen, které měnily v jedné nejmenované třídě střední školy naší zemičky papírového kotka za jiné pochutiny... což hovoří za vše. 40% ()

eraserhead666

Nakonec stejně zjistíte, že je ten film naprosto o ničem a z celé stopáže za něco stojí jen cca úhrnem 10-15 minut (holky, naprosto geniální a výborná Pavla Tomicová - ta mě konkrétně nejvíc :-) !!! a... a to je vlastně všechno). V padesátých letech se u nás točily filmy poplatné sovětskému budovatelskému filmovému vkusu. No a v nultých letech se zase u nás točí filmy poplatné americkému dementnímu kapitalistickému vkusu. Je to prostě stejné, nic se v určitých ohledech nezměnilo - Nuda, křeč, vata, tlačenka, trapnost, letmo kozičky a plno sněhu. Z Janákovy neformální trilogie jednoznačně nejhorší část. Film má vlastně jen jedno jediné plus - mám rád Lucku Vonráčkovou. ()

SOLOM.

A tak to já tuhle komedii můžu. To že příběh je vcelku dementní a drží se hlavně osvědčené kostry – vulgarity – nahota – trapné situace – chlast – to mi zas tolik nevadilo. Langmajer a Tomicová bezchybní – člověk se díky nim i pořádně zasmál. Nadržení Kotek s Mádlem taky v rámci svých možností snesitelní, ale mnohdy taky dost otravní. Puberťáky ale podobná zábava baví. Já se na to stejně díval hlavně kvůli Lucii Vondráčkové a Barboře Seidlové, kterým to v té době neskutečně slušelo – scénku ze sauny beru jen jako bonus. ()

fleker

vojto pozor na tu plééť....jirko hlídej si ho, já vim že na tobě se taťka příroda vyřádila tak že kdyby se ti zejtra narodil brácha se třema hlavama......tak v novinách napíšou ".. hezký sou stejně, ale ten tříhlavej bude chytřejší..", ale když vidíš že má vojta mastnou pleť a dělaj se mu špičatý hnisavý jebáky, tak mu to před natáčením aspoň vymáčkni...ste přece kámoši nebo milenci ne? dyť pro ty holky to musí bejt hrozný, to je jak hladit struhadlo ()

Ištván87

Z trojice teenager movies Karla Jandáka je tento film nejsnáze stravitelný. Hodnotím ho s ohledem na ty další dva. Takže cca 65%. ()

ARI50

Mám tuhle zimní a pozor českou komedii rád hlášky jsou super prostředí výborné ale Lucka se mi tam prostě vůbec nehodí škoda. ()

Bauer

Neuvěřitelná kravina při který se slušně nasměju.Ale ten Vojta Kotek mně tak sere vždyť neumí hrát a nebo jo ale hraje strašnýho machra a já si myslím že to on není.Ale Jiří Mádl......to je skvělej herec a sympaťák.Herecký výkony všech ostatních jsou skvělé jen ten Kotek................. ()

Hogun

Kamaráti "Blbý a Blbší" v trápnej, fekálnym humorom okorenenej teenage komédii vykrádajúcej množstvo holywoodskeho klišé, kde herci a kamera sú tak zlí, až nechtiac vylúdia úsmev na tvári :) Za povšimnutie stála akurát tak správna záporáčka Ester... a áno baby mali pekné prsia :) ()

duklak2

Tato komedie je doslova průměrná. Musím ale uznat, že si na nic nehraje a některé diváky může opravdu hodně zabavit. ()

Kimon

Nevím proč se tato komedie líbí kolegům na ČSFD pouze coby slabý průměr. Nasmál jsem se na téhle ojedinělé v našich podmínkách, duchaplné a vtipné CZ komedii hodně. A to nejsem již 45 let teenagerem. Myslím, že film byl zpracován velmi dobře a cílem autorů nebylo nic víc, než vyloudit na tváři diváka smích. ()

Lucasion

"Co to je? Jsem snad nějaký zk****ný MHD nebo co? Vidíte tady nějaký kreténský cvakačky na lístky?!" Nebudu lhát, Snowboarďáci jsou moje guilty pleasure. A docela si myslím, že se jedná o český nedoceněný film, vzhledem k tomu, co pravidelně se točí za filmy v české produkci. Tehdy jsem před sedmnácti lety šel na film do kina a pamatuji si, že jsem se dlouho takhle nezasmál. Super na filmu je to, že to funguje i po tolika letech. Pro mě je film kultovní, protože byl první, kde dvojice Mádl a Kotek figurovali. Navíc k tomu pomáhá hodně oblíbená Lucka Vondráčková. Gegy jsou vtipné dodnes a situační humor funguje skvěle. A ke všemu do toho hraje výborný soundtrack. Tahle komedie z hor prostě neomrzela a naopak velmi dobře zestárla. Scény s Langmajerem baví dodnes. No já vlastně nemám moc, co bych vytýkal. Tahle chemie funguje dodnes. (80 %) ()

Handle

Film měl velký úspěch a oprávněně. Alespoň já jsem se u filmu docela nasmál. Samozřejmně kromě Vojty Kotka a Jirky Mádla se mi strašně líbila role ''nadržené'' Pavly Tomicové. Takže díky tomuhle filmu, vždycky když jí někde vidím si prostě vybavím její vtipnou roli ve Snowboarďákách :) ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi