John Rambo je jedním z veteránů války ve Vietnamu a zakladatelů Zelených baretů. Je v současném civilizovaném světě poněkud dezorientovaný, putuje stopem od města k městu a navštěvuje přátele z války. V jednom městečku narazí na místního šerifa Willa Teasleho. Tomu zrovna nepadne do oka; snaží se ho vypudit, a když Rambo město opouští, nechá ho zatknout pro potulku a uvězní ho. Ve vězení ho zástupce šerifa pro své „potěšení“ ponižuje, což Rambo už nevydrží. „Rozvzpomene“ se na své zkušeností z vietnamské džungle a s jejich využitím uprchne do místních lesů. Šerif zorganizuje výpravu, která má za úkol Ramba najít a přivést zpět do vězení. Jenže Rambo je díky svému výcviku nepolapitelný – a navíc decimuje šerifovy muže jednoho po druhém. Tenhle případ se Teaslemu vymkl z rukou – a navíc vzbudil nežádoucí publicitu. Do městečka tak přijíždí plukovník Trautman, Rambův bývalý velitel, protože on jediný snad může zastavit Rambovu osobní válku… (TV Prima)

lonewolf

Z nostalgického pohledu si vzpomínám, že jako malého, mě i mé vrstevníky, tenhle film zásahnul tak neskutečně, že jsme jako děti o něm všichni mluvili a každý si hrál na hrdinu a nebylo nikoho, komu by nic neříkal název "Rambo". Když ještě připočtu, že v té době byl film téměř revolučním v akčním žánru, nezbývá mi nic jiného, než mu dát plné hodnocení. ()

Ilhan

Rambo je naprostá klasika a já si ho užíval každou sekundou. Scénář naprosto uvěřitelný a originální a řekl bych skoro ze života. Hudby sice velice málo, ale za to na pravých místech a velice vydařená. Zároveň myslím, že Stallone podává jeden z nejlepších hereckých výkonů své kariéry a kdo si myslí, že Stallone neumí hrát, ať se podívá na tento film a zejména posledních pár minut ho přesvědčí o opaku. Nekompromisních 5 hvězd. ()

Kovaja

Tohle je kultovní věcička o které nemá cenu debatovat.Film je doslova prošpikován nezapomenutelnýma hláškama a scénkama které vstoupily do historie akčních trháků.na tomhle sem vyrůstal ale i po letech se na každou reprízu-samozřejmě s původním dabingem moc rád kouknu.:-) ()

Bohemák

Opravdu zdařile vykreslená nálada americké společnosti 70. let, do které se vysloužilci z Vietnamu pokoušeli včlenit zpátky. Po letech v džungli se vraceli domů, kde měli nálepku "těch neúspěšných", "vrahů" atd. Pohled na ně připomínal americké společnosti trauma z další neúspěšné války. Není tedy divu, že zamračený Rambo se na malém městě taky moc nelíbil... Já bych ho taky hnal až k Průhonicím! ()

pipapaja

Prvního ramba jsem viděl teprve na začátku roku 2011, ale musím uznat, že i po těch letech se může rovnat nynějším akčním filmům. Režie a scénář jsou opravdu zvládnuty na jedničku postavy se, chovají logicky a atmosféra by se dala krájet. Jediné co mi trošku vadilo, že tu byl rambo za psance než za hrdinu ale to není zas až tak zlé. ()

Hanys_

V první řadě překvapení, že tohle není jen tupá akční střílečka (nic proti následujícím dílům - jsou to akční klasiky), ale že se jedná hlavně o příběh kluka, kterého dostaly jeho ne moc veselé zážitky z Vietnamu. Na druhou stranu - moc jsem Slyovi nefandil, je to rozmazlený fracek, který udělá přesný opak, jež mu je na začátku filmu "doporučen" a zbytek filmu se omlouvá dětskou větou "oni si začli".. 6/10 ()

Paity

Co dodat k akční superklasice, kterou Rambo bezesporu je. Tohle si prostě zaslouží snad šest hvězdiček. V každém případě je nutné každému "nařídit", aby se na to podíval. :) Znáte to, kdo z kluků si alespoň jednou nehrál na Ramba, ()

dopita

Akční klasika a přitom je ve filmu sotva pár mrtvých a samotnej Rambo nezabije nikoho. V dalších dílech už Rambo simuluje mlejnek na maso, ale tentokrát je to ještě o nečem jiným. Především proto, že příběh filmu je natočenej podle románu Davida Morrella (kdysi, asi tak před sto lety jsem ho četl), kterej pojednává především o traumatech z vjetnamské války, které si vojáci přinesli domů a ještě navíc na ně společnost kašle. Přesně o tom film je. Není to ani tak akční film, jako velmi dobré drama. ()

AdamesWWE

[8/10] Začiatok skvelej série. Sylvester Stallone v jednej zo svojich najzásadnejších a najlepších filmových postáv, hrá skvelo a je tu plno zaujímavých vedľajších postáv. Príbeh filmu je tiež výborný, od začiatku zaujme, príbeh je dobre prepracovaný a rozprávaný, na začiatok zaujme aj nahánačka na motorke a celých 90 minút je veľmi kvalitných. Akčné scény tiež na vysokej úrovni, aj ked´ paradoxne tu niesú takmer žiadne obete, ale striela sa tu dosť a je tu množstvo dobrých výbuchov. S touto prvou častou nemám žiadny problém, je to kult a rozhodne vydarená žánrová záležitosť ktorá patrí na vrchol. ()

provitamin

Správny americký vojnový veterán z Vietnamu je tvrďas, ktorý vždy nosí so sebou ihlu a niť, aby si vedel zašívať rany, ktoré mu uštedrí život. Správny americký vojnový veterán prežije pád zo skaly a nielenže ho prežije, ale dokonca si nič nezlomí, dokonca ani svoju pevnú vôľu ďalej bojovať a odolávať presile. Správny americký veterán vždy nosí so sebou pravdepodobne benzín, vďaka ktorému dokáže vytvoriť fakľu, ktorej plamene sú silnejšie ako tie na olympijskej pochodni. Tento chlapík vyhodí do vzduchu nepriateľskú benzínku a aj padoušský obchod/sklad s muníciou a strieľa proti bezbrannému výkladu v obchode, aby dokázal aké akčné scény sú schopní natočiť filmári o americkom správnom vojnovom veteránovi z Vietnamu. A na konci nechýba dojemný monológ, kde nezabudne sprdnúť ľudí, ktorých prostesty proti vojne vo Vietname rozhýbali verejnú mienku a tiež prispeli k ukončeniu tejto nezmyselnej vojny. Je to proste "legenda", takže nemôžem dať menej ako 2 hviezdy, resp. nechávam si rezervu ak niekedy pozriem aj ďalšie diely. ()

farfalla

John Rambo má smůlu a v malém městě, kterým prochází, padne do oka omezenému policajtovi, který cítí moc nad lidmi. Je až nepříjemné sledovat, jak je člověk bezmocný proti organizované zvůli státní moci. Každý policista, lidé z národní gardy a jiní organizovaní pitomci se zbraněma jenom bez přemýšlení přijímají příkazy. Rambo má potenciál a štěstí, že ho tak velkohubě podceňují. Malý příběh s velkým pozadím je velmi dobrý ve svém dobrodružném a akčním žánru. ()

Sancty

Rambo. Druhá nezabudnuteľná rola pána Stalloneho a jedna z najlegendárnejších ikôn akčného filmu vôbec. Prvej krvi táto nálepka pri spätnom pohľade ale skôr ubližuje, pretože Johnov bodycount ešte nenaskakuje do dvojciferných čísiel a jeho rukou vlastne priamo neumrie žiadna z postáv. Aj to sychravé počasie, lesy a zaspaté vysokohorské mestečko môže niekoho otráviť pri sledovaní, mne sú však tieto kulisy bližšie ako sparná džungľa alebo kamenistá púšť. Keď v nich navyše rozohrá partizánsky boj na život a na smrť vojnový vyslúžilec, ktorého spomienky na vietnamské peklo rozožierajú ako rakovina, o napínavú drámu a môj močový mechúr je postarané. Predlohu som žiaľ doteraz stále nečítal ale schvaľujem Slyove rozhodnutie vyškrtať, okrem spomínanej výnimky, všetky ostatné úmrtia z nej. Príbeh Johna Ramba tým pádom pôsobí hneď uveriteľnejšie a civilnejšie. V pokračovaniach sa navyše vytratila akákoľvek snaha o presah a stalo sa z nich to, čo túto sériu zaškatuľkovalo. Aj preto mám Prvú krv najradšej. Nič na tom nezmenila ani čistokrvná mäsiareň z Barmy a úctyhodný Rambov trip Do pekla a naspäť. ()

Mičl

Jeden z nejlepších filmů o válce ve Vietnamu a to, i když v něm jsou zmínky o této americké invazi mezi houževnaté ježoury slyšet jen zřídka, Rambo zlikvidoval jen jednoho vojáčka z armády, která v jeho posttraumatické poválečné schíze stála proti němu a scénu z krveprolití s komunistickým šikmoočkem si nevybavuju. Sly se stimhle osmdesátkovým akčním béčkem trefil do rudého a first blood odstartovala počátek jedné nezapomenutelné série. První díl kvalitou převyšuje ostatní, které i tak stojí za shlédnutí. Kdo Ramba neviděl, nezná, nebo nemá rád, jakoby nežil. Classic. ()

Sayko

Doposud jsem americkou klasiku neviděl, ale je celkem dobře, že jsem si počkal až na MFFKV2019, kdy se mi do ruky dostal lístek na zbrusu restaurovanou verzi, ve které se Stallonovy bicepsy nádherně vyjímaly. ()

Petr.Kocfeld

U mě klasika se Stallonem a tento snímek je moc dobrý a je to snad nejlepší akční film se Stellonem coby vietnamským válečným veteránem.Nebojím se dát 4 hvězdy a 80 procent za tento již nestárnoucí a klasický snímek,který ve světě proslavil hodně svého tvůrce Stalloneho.John Rambo se svým introvertním chováním a s mistrným bojem a vojenským výcvikem a s vojenským nožem je známý a tato filmová klasika má své místo v žánru akčních filmů z 80.let. ()

pjotr76

Dávám pět a říkejte si co chcete...kdo vyrůstal jako já v osmdesátejch letech tak ví, že Rambo byl vůbec první akční film, kterej devadesát procent z nás viděla...šílená, dnes již kultovní, kvalita záznamu, video velikosti metr krát metr s velkým chladičem, ale zásadně JVC:), do toho nabušenej chlápek co na pozadí zelený a hnědý hmoty ( ta kopie byla taková, že se slily listy stromů do jednolitý zelený a kmeny se jakž takž daly rozeznat) likviduje lidi, který nasrali jak jeho, tak i nás čtrnáctiletý kluky a všechno korunoval monotónní chlapskej alt, kterej to celý "daboval". Nelze jinak než pět. ()

Radim

Ten plačtivý závěr celý film shodil - Stalone na takové scény prostě nemá. Ale jinak i na dnešní dobu skvělý film. Spolu s "Oskarem" Staloneho nejlepší. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (více)

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Rambo: Poslední krev

Rambo: Poslední krev

11.09.2014

O pátém dílu Ramba se mluví od roku 2008, kdy čtyřka vydělala 113 milionů dolarů. Její akční scény jsou navíc krvavým etalonem, kterému se následně vyrovnalo jen minimum eRkových filmů, takže… (více)

Nepokoušejte se zabít zabijáky

Nepokoušejte se zabít zabijáky

31.01.2009

Tohle staré filmové pravidlo (Chow Yun-Fat by mohl vyprávět) snad nikdy neomrzí. Přesvědčovat nás o tom bude i Channing Tatum. Ať už si o jeho hereckých schopnostech myslíte cokoliv, hvězda tohohle… (více)