Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

sadlokan

Škoda že tam nezůstal,za pár let moh po boku mudžahedinů sundavat šípama místo Milů Cobry!Do vutulníku?Ano,do vutulníku! ()

DHDV

Studená válka skončila, čím děti budou od tohoto tématu se rodit později, tím větší kravina to pro ně bude. Ale pro mě kus dětství! ()

Heroine

A víte co? Mě se ta celková sympatie k Afghánistánu celkem líbila. Zlí Rusáci sice neoplývají originalitou, ale bylo to alespoň z malinko jiného pohledu než obvykle. Jinak je to zase akční nářez, a nevidím žádný pokles ve kvalitě, od předešlých dílů, i když by bylo nesmírně moderní říkat že jo. Je tam pár originálně vymyšlených brutálních úmrtí, a to já vždycky ocením :-) Rambo je prostě nezničitelnej borec, kterej dokonce v akci pořvává povely svýmu nadřízenýmu :-P A poučení? Nikdy si nenechte od Ramba ošetřovat bodné rány! ()

GOREGASM

Třetí díl již absolutně rezignuje na jakoukoliv věrohodnost a One Man Army aka John Rambo kosí co mu pod nůž, sapr, nebo jeho vymazlený luk příjde. Sestřelení vrtulníku lukem je v jeho podání olympijskou disciplínou. Je to místy jako sledovat hraní střílečky na obtížnost very easy. Přes veškerou svou nevěrohodnost a komickou naivitu je sledování třetího Ramba čistokrevným akčním brainwashem, jelikož producenti do filmu napumpovali na danou dobu více než solidních 65 miliónů a na výsledné práci zejména pyrotechniků a na množství rozcupované vojenské techniky je štědrý budget vidět. Kdyby dnes někdo podobnou bejkárnu natočil, jednoznačně by skončil v odpadových vodách, ne tak John Rambo, který má i po téměř 25 letech jasnou odpověď...Fuck You :-). 50% ()

7ynek

Tak mě při sledování Rambouše trojitého v telebedně napadla revoluční myšlenka. On ten John je vlastně ztělesnění odvrácené tváře Ježíšovi. Docvaklo mi to, když na rusákovu otázku, "Kdo si myslí, že je, Bůh?" plukovník odpovídá "Ne. Bůh by měl slitování." ...Víte, vybavuje se mi scéna, jak ve Vietnamu visí John pověšený/ukřižovaný nad voňavou močůvkou plnou pijavic. Účes taky odpovídá! Pásek kolem hlavy je vlastně metafora na trnovou korunu. Když jsem sledoval jeho tělo zjizvené ranami, tak mi to sedělo. Zranění na pravé straně beder, které si Rambo vypaluje střelným prachem, taky připomíná ránu po bodnutí, z kterého Ježíši na kříži teče krev. Jo, je to on, je to nasranej Ježíš, kterej na sobě zamakal a přibral 20kg ve svalech, aby mohl zlikvidovat všechny, na které padl jeho hněv. Je to nasranej Ježíš, kterej ti napálí šíp do oka a nechá tě vybuchnout, vyleze na tebe z bahna a podřízne tě jako krysu, vynoří se z vody a rozstřílí tě na hadry těžkým kulometem,... ani nemrkneš. Chce vrátit tu bolest a křivdu, kterou mu lidé za staletí způsobili a nemá problém ti v souboji mano a mano vytrhnout ohryzek a bude se při tom na tebe šklebit tak, že fakt budeš rád, že to máš za sebou! Jo, mně se to líbí a říkejte tomu třeba přidaná hodnota.............. "Kdo je to?" ... "Tvoje noční můra" . [7ynek][75%] ()

Hubis_

Nejslabší díl celé série.Nespočet nerealných scén,které mi znechutily celý film.Chápu,že Rambo je prostě brutální borec,ale střílet jednou rukou z AK-47 a ani se nehnout to fakt né..Ruské vojsko nakoupilo asi vzduchovky na pouti,protože netrefí vůbec nic ani po vystřílení celého zásobníku.A ta závěrečná scéna,to byla opravdu perlička na konec :)Promiň Rambo,ale mě si do tvého fanklubu nepřidáš! ()

Nerd4Dreaming

Taková nostalgická klasika, teda spíš pro mýho tátu, já to viděl teprva včera! Přijde mi to jako koncept Ramba II převedenej do Afghánskýho prostředí 80. tejch let, takže neplíst si dneškem. Americkej film s takovouhle pro-afhánskou agitkou už by dneska nevzniknul ani jako parodie, hlavně to věnování na konci mě rozsekalo, věnováno statečnému Aghánskému lidu, haha!! :D ()

kkarx

Samozřejmě kdyby měl člověk třetí díl Ramba hodnotit jako seriózní film asi by moc dobře nedopadl. Jenže ať už byl záměr tvůrců ve své době jakýkoliv, z dnešního pohledu vypadá tak neskutečně absurdně (akční scény) a pitomě (dialogy), že jsem si Ramba užil jako výbornou akční komedii. ()

BeranSon

Velký pokles od prvních dílů. Rambo III. je nevýrazným filmem, který kdyby nepatřil do kultovní série, tak by prostě a jednoduše zapadl někam do stoky, jenže on součástí série je a tak krásně potvrzuje pravidlo, že přešlápnout se musí. Děj je jedna a ta samá třída, akčních vychytávek ubylo a atmosféra se s přesunem na poušť radikálně zhoršila. Místy snímek nedokázal vůbec využít potenciál série a jednoduše se vezl v ohraných kolejích. U třetího Ramba fungovalo pramálo. Kdyby to tahal alespoň nějaký slušný záporák, jenže ani to, prostě nic. Dvě hvězdy dávám za to, že zase tak nejhůře to nedopadlo a jsem až příliš velký optimista na to jít níže. Takže Sly, už nikdy do pouště ano? - 4/10 - ()

Ombak▼Penari

Mě to o tolik slabší než dvojka nepřišlo. Sice to nebyl už takový nářez, ale vyměnit džungli za pusté hory nebyl špatný nápad a tak je akce zase trochu jiná. Jinak vlastně zbytek je lhostejný. ()

helloween93

Já měl vždycky pro tu trojku slabost. Nevím čím to, asi díky afghánskému prostředí a závěrečnému souboji T72 a sovětské bojové helikoptéry. 4* ()

Evander

Docela pohodové, byť trochu naivní, akční béčko ze staré školy, které nenáročného diváka nebo toho, kdo si prostě chce jen odpočinout, spolehlivě pobaví. Sly je zde ve skvělé formě, byť některé akční scény jsou spíše úsměvné. 60% ()

Luk Skywalker

Zatímco ve dvojce byli Rusové až třetí v pořadí (i když finálního bose měli), tak zde jsou hlavní a jediní nepřátelé. Jinak se džungle vyměnila za horký písek. Jedná se o nejslabší díl z celé série. ()

MickeyStuma

„Blesková válka proti ruskému medvědovi. Armáda v jednom muži. John Rambo.“ Tak se psalo během uvedení třetího filmového dílu o fenoménu Johnu Rambovi, vedle Rockyho další filmové postavy, která v osmdesátých letech Sylvesteru Stalloneovi, který byl zrovna na vrcholu, skutečně vynášel. Dějově je celý koncept dost přitažený za vlasy, ale to je druhořadé. Hlavně že se tu pořádně dává na prdel sovětům. Po snímku „Rocky IV“ (1985) i tentokrát zavítal do politiky a že opět proti Sovětskému svazu, coby věčnému nepříteli USA, nijak nemůže překvapit. Sověti v té době skutečně Afghánistán okupovali, avšak sotva byl snímek dokončen, sovětský prezident Michail Gorbačov nechal své jednotky stáhnout. Sly se nechal slyšet, že události pojaté ve filmu jsou zobrazené podle skutečnosti, ale to si můžeme o filmech o vietnamské válce myslet také. Někdo třetí snímek považuje za rambovský vrchol, někdo nad tím kroutí hlavou. Každopádně se jedná o nejdražší filmový díl a je to na snímku znát. Akční, nebo lépe válečné, scény jsou úžasné. Kde jinde vidět honosnou bitvu tank vs. helikoptéra. Sly si dal na scénografii vůbec mimořádně záležet, a tak není náhoda, že zrovna odtud pochází spousta nezapomenutelných, typicky, rambovských scén. Rambo je nejvíce definován činy, nikoliv slovy. A podle toho to taky vypadá. Snímek je v jádru věci intenzivní nejen po politické stránce ohledně konfliktu v Afghánistánu, ale i co se týče charakteru Ramba. Fyzická přítomnost, pohledy takřka ocelových očí a zádumčivé myšlenky definující složitost tohoto muže. Z Ramba se stal opravdový fenomén, a tak kdo snímek v osmdesátých, potažmo v devadesátých, letech neviděl, jakoby nebyl. Zajímavostí je, že ve stejné době byly uvedeny také filmy ´Chyba znamená smrt´ (1988) a ´Braddock: Ztracen v boji´ (1988) používající námět snímku ´Rambo II´ (1985) ()

Besyn

Ano,je to už slabší,ale já u Ramba prostě nemůžu jít nízko,protože tak v osmi-deseti letech jsme s klukama lítali po lese,louce,obýváku,náměstí,řece a řvali "Já jsem Rambóóó" jak o život. ()

mutace

Tento díl je prošpikovaný hláškama typu "Co to je ? Modrý světlo. A co to dělá ? Svítí modře." což z toho dělá celkem slušnou parodii. ()