Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

blondboss

Tretí diel Ramba už nie je v takom napínavom a atmosferickom duchu ako predošlé dva diely, ale aj napriek tomu sa na to dobre pozeralo a v rámci akčného žánru je táto séria jedna z najlepších, o tom niet pochýb. Charizma Stalloneho tomu výrazne dopomáha a vezie tento snímok vyššie. Tentokrát je to ale len na tri hviezdy. 60 % ()

Mikecat

Úvod veľmi sľubný Rambo v mníšskom kláštore opravuje strechu, žije kľudný život. Keď ale zajmú jeho bývalého veliteľa v Afganistáne, vydá sa ho zachrániť. Odznie tu slávna veta: "Copak to je" "Modré svetlo" "Co to delá?" "Svíti modře.." :) Samozrejme zlí Rusi zabíjajú Afgáncov pre zábavu a spasiteľ Rambo ich všetkých ide oslobodiť. Ďalsie akcie v pevnosti Rusov zase nezmyslené výbuchy ale následne ísť na 2 pešiakov tankami a vrtulníkmi mi príde úplne nasprosté, taktiež sprosté afkánske decko, ktoré nepočúvlo, že má zostať v dedine, nakoniec s ním mali len oštaru. ()

4567arthur

"Tohle jsem nikdy neviděl, co je to ?... Detonátory!... A tohle ? Na co je tohle ?... Modrý světlo!... A co to dělá ?... Modře svítí!"  Třetí pokračování veterána z Vietnamu Johna Ramba, který se tentokrát vydává do Afghánistánu vysvobodit svého přítele plukovníka Samuela Trautmana, který byl vyslán na jednu misi, která nevyšla a jeho odvedli do zajateckého tábora a jediný John mu může pomoci. Film vlastně nepřišel skoro s ničím novým, ale sledovat Ramba jak ukončuje životy nepřátel je prostě zábava, výbuchy jsou tu opět skvělé a hudba Jerryho Goldsmitha taktéž. Třetí díl považuju asi za nejslabší, ale jinak je to skvělá zábavná podívaná! 75% "Bůh by měl slitování, on ne!" ()

Salus

To už nemělo být natočeno. Snaha vyždímat z pojmu Rambo ještě nějaký ten dolar navíc nedopadla vůbec dobře. Z dnešního pohledu je snad nejzajímavější stav, že tenkrát byl ještě Usáma kamarád. ()

Sekel

Prumerny tehdejsi akcni film bohuzel spolu s druhym dilem naprosto shodil vynikajici Prvni krev. Naproste klise. Zajimave pouze po shlednuti ruskeho filmu 9-ya rota, ktery zobrazuje pribeh podle skutecnych udalosti z Afganskeho konfliktu z pohledu jednotky ruskych vysadkaru. Kdy plne vynikne popcornovost, imbecilita a povrchnost tohoto filmu. ()

gu-staff

Jednička na mne funguje i po letech. Dvojka lehce škube tváří. A trojka je už jenom smích a lítost....Naštěstí přišla čtyřka, která to zase nakopla... ()

Tuty

2 * je snad moc, zase film vznikl ,,pro pár dolarů navíc" a totálně vykrádá dvojku a to tak, že to místama působí jako parodie sebe sama. ()

wrána

Kdybych tenhle film hodnotil v době kdy jsem ho viděl poprvé, tak plných 5 hvězdiček. Jako ještě dítě samo si hrající na vojáky jsem byl unešen, John Rambo ve trojce byl hrdina jak má být. Dnes tenhle film považuji za výrazně nejslabší ze všech čtyř Rambů, ale stále je to slušný "akčňák" kopírující tehdejší politickou situaci. Na druhou stranu, alespoň nakopal komančům zadky a to se cení a cenit bude! Doufám. ()

Fang

tady je jen jediny bod ktery mne zaujal, a to tato hlaska: Muzahed: Co je tohle? Rambo: Modry svetlo. Muzahed:A co to dela? Rambo: Sviti modre :) ()

JP84 odpad!

"Věnováno statečnému afghánskému lidu" hahahaha Nechtěli tvůrci náhodou napsat Talibanu?Chtěl bych opravdu vědět,co si o těch hrdinech myslí teď.Taková sračka,obzvlášť ta poslední čtvrthodina si říká o Titul nejabsurdnější scénu v historii filmu. ()

B3njamin

Nevím proč ale strašně se mi to líbilo, asi proto že si sám vyndal kulku a pak si zastavil krvácení střelným prachem:D ()