Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

kyLuke

Velká slátanina . John Rambo i jeho charakter se sice nějak nezměnili , ale film oproti předešlých dvou (výborných ) celovečeráků hodně propadl . Scénář i příběh sami od sebe jsou velmi slabé a režie také není nic dobrého . Takže třetí Rambo mě osobně hodně zklamal a neuchytil . Snad zapůsobí na jiné fanoušky akčních filmů ... ()

Faither

Určitě nejslabší Rambo, ale pořád to má koule. Docela mě pobavilo klasické vykreslení zlých rusáků a Ramba jako amerického zachránce. No a o 15 let později.... :-) ()

departed

Záminka, jak dostat Ramba do boje tentokrát je tak kýčovitě pitomá, že to musí nejednomu člověku navodit facepalm. I na Slyovo obličeji je v některých chvílích vidět výraz typu "Čemu jsem se to kurva upsal?", ale jelikož to zahrál na Zlatou malinu, tak je asi opravdu jedno, jak se ve filmu tváří. Další z řady kopanců přímo do ksichtu by zasloužily ty nuceně trapný momenty, kdy se malej harant zeptá Ramba, jestli nezůstane, nebo se tvrdohlavě vrhne do boje, i přesto, že ho Rambo slušně vyfuckoval. Asi úchylka tehdejší doby, každopádně je to sranec jaxviň. Dvojka sice byla, lehce řečeno, pohádkově naivní výplach, ale trojka už zašla daleko a nezbylo z ní nic jiného než výblitek, který může (ale nemusí) způsobit tak akorát migrénu. ()

TaNya_

Na třetí díl jsem čekala že to bude horší. Zas tolik toho Ramba nekritizujme, vždyť by nám přece jenom ta jeho neustále odhalená hruď chyběla ;). Musím přiznat, že dějově se film moc nevyšvihne, ale akce je více než dostačující a to je asi to co tady od Sylvestera čekáme, že? Nutno se sklonit před Jerrym Goldsmithem - opravdu skvělý doprovod. ()

topi80

O tom, že je film věnován těm báječným hodným lidem z Afghánistánu, nás informuje nejen závěrečný dovětek, ale děj celé podívané. Inu, vývoj lidstva se lecčemu z minulosti vyloženě vysmívá. Ale utrpení hodných Afghánců při řádění krvelačných ruských bestií je ztvárněno tak působivě, že i mně div neukápla slza při tragickém zakončení hry na házenou s mrtvou ovcí. První část filmu nás tedy seznámí s tímto koutem světa, kam by se každý z nás po shlédnutí rád odstěhoval, zatímco v druhé části se Rambo téměř nezastaví. Však toho má hodně na práci. Vysvobodit plukovníka, vyhodit do povětří celou ruskou základnu, postarat se o dítě bojující po jeho boku, vyhrát zápas s ruským hromotlukem, sundat tradičně lukem nějaké ty vrtulníky a nakonec se bok po boku se svým spolubojovníkem postavit celé ruské armádě. A protože během filmu zvládl jak roli turistického průvodce po krásách muslimských zemí, tak i roli zaneprázdněného likvidátora celé Rudé armády a nenechal ve filmu jedinou chvilku, která by nestála za zhlédnutí, musím dát této klasice plný počet. Pravda, ta jedna hvězda je za její nezpochybnitelnou kultovnost a nostalgii. ()

papadoce

Ramba všeobecne by som rozdelil na tri skupiny. V prvej je First blood, teda jednotka, ktorá má v sebe čosi filmové s ambíciou vyššou ako len ukázať akciu. V druhej sú druhý a tretí, teda tento diel. Tu je Rambo už rýdzo akčný hrdina a film je samozrejme plne prispôsobený svojej dobe. Napriek tomu sa nám do scenára votrú aj príbehy, či už vojnových zajatcov vo Vietname alebo príbeh vojnou neustále skúšaného národa v Afganistane. Tretiu skupinu tvoria novodobé diely kde je John už vo “veku” a dôraz sa kladie na brutalitu záberov a tak, ale stále je to ten smutný hrdina. Kto má Ramba rád a chápe, že to nie je podľa skutočnej udalosti, užije si každý diel ságy svojim spôsobom. Tretí diel nie je slabší ako ten druhý. Len prostredie je menej zelené, no rusi sú rovnako chladní a hlúpy, šípy sú stále silnejšie než vrtuľníky a ťažké guľomety klátia dole jedného padúcha po druhom. No môžete ho nemať radi? Navyše druhý a tretí diel boli ozaj že legendárne, keďže sa stali jednoznačným námetom pre Hot shots 2. Pre mňa budú prvé tri časti Ramba spolu s Arnieho Komandom a Majklom Dudikofom ako americkým nindžom, navyše spomienkou na medzizápasové prestávky počas žiackych tenisových turnajov a to navždy (nech žijú tenisové kurty pozemných stavieb Košice a ich brutálne zázemie a šatne 😱). Alebo to vezmime iba pragmaticky. Rusom je treba nakopať rite hocikedy, hocikde a hocijakým spôsobom. A to tu máte!!! ()

Duke90

Třetí Rambo se může oproti dvojce pochlubit daleko svižnější akcí a i přes klasickou přímočarou dějovou linku mě nijak nenudil. Jenže tentokrát má John Rambo všechny "herní levely" načasované až podezřele moc dobře a deset prstů by nestačilo k propočtům, kolikrát už by mohl schytat víc než jednu kulku do hlavy. Svým způsobem mám rád všechny filmy s Rambem, ale ten první zapříčinil to, že se po každém shlédnutí nemohu vyhnout srovnání. Kdybych byl hodně zlý, řekl bych, že šlo přeskočit od prvního rovnou ke čtvrtému. Aspoň že tady hlavní ruský velitel působil krutě už od pohledu a konečně jsme mohli vidět mentora Trautmana s Rambem v akci... ()

deep

no dobře,je to ptákovina o třídu horší než dvojka,ale nostalgické vzpomínky mi nedovolí dát míň než *** a navíc doteď si u tohohle filmu fajn odpočnu ()

curfew77

Sledovat třetího Ramba po dvaceti letech je rozkošné - nepokrytou béčkovost, s jakou film vykresluje Sověty, totiž v aktuálním kontextu dokonale vynahrazuje krutá ironie: Sly hrdinně pomáhá sehnat zbraně zoufalým Afgháncům, v jejichž řadách možná pobíhá i mladý Usama... Úplný začátek samozřejmě dnes už působí hlavně jako nepovedená parodie na Žhavé výstřely (sic!), s postupem času se ale dostaví věci, které si zaslouží velké plátno: třeba vrtulníkový masakr afghánského ležení je srovnatelný s podobně našlapanou scénou v Predátorovi. Milovníci leteckých strojů s kolmým startem si tady vůbec přijdou pořádně na své, rozpočtově i kameramansky velkorysé akce ale bohužel sráží kupa minel, takže třeba tam, kde si zpocený Rambo hravě vystačí s tričkem, zničehonic projdou dva vojáci v kompletních zimních uniformách a beranicích. Richard Crenna je pak od samého začátku série obsazen naprostým omylem a věřit mu nemůžete ani snaživě proceděnou lokaci amerických raket ("...in your ass..."). S prvním, scénáristicky ještě inteligentním dílem už má tohle pramálo společného, přesto si ale dokonalá rezonance vrcholících osmdesátých let zaslouží nostalgické tři hvězdy - na rozdíl od pozdějších vandammovek či seagalovek nabídne aspoň v některých ohledech poctivé filmařské řemeslo. 55 %. ()

Elegnor

Kříšení série za každou cenu a s neustále se opakujícími prvky bejvá už trochu zbytečný, sranda to je, ale s předchozími (a následujícím) díly dost nesrovnatelný.. A taky by mě zajímalo jak se na hrdý afghánský lid dívá amerika dneska :D ()

Dinsberg

Železný člověk (záměrně nepíšu Iron man) podruhé a zase stejně. Scénář musel působit parodicky už na papíře, film plný klišé, které potom slepě použivali další filmaři akčních snímků. Uznávám, že člověk, který přežil Vietnam, musel být odolný po všech stránkách, ale tohle už nemá s realitou společného vůbec nic. spíš to vypadá, že film vznikl na politickou objednávku a propagoval nezdolnost americké armády a potažmo národa jako celku. Svého času se o Rambovi velmi lichotivě vyjadřoval i prezident Ronald Reagan. Bohužel i to o filmu vypovídá víc než dost. ()

Stejšn

Tady je vidět, jak je čas milosrdný. Když jsem to viděl jako malý kluk, tak jsem si říkal, že oproti předchozímu dílu nic moc. Ale co, hodně to tam bouchalo, tak se mi to celkem i líbilo. No a když jsem to teď viděl po dalších 20 letech, kroutím nad tím hlavou. Stupidní film, na hranici úplného kreténismu. Kdyby se aspoň nebral tak vážně. Před odpadem to zachraňuje jen existence Kameňáků a scéna s Modrým světlem. ()

petrik11 odpad!

Tak toto už bola sila. V USA museli natočiť takto nechutne propagandistickú xujovinu. Paradox je, že v súčasnosti proti Rambovým kámom musia bojovať samotní Američania. Neveril som, že po páde železnej opony, tento pohrobok ešte výjde na svetlo sveta a Sly vyšiel, no to si už nepozriem ()

pekas

Konečně jsem viděl, co že to přesně parodují Žhavé výstřely. No je to síla. Co on všechno neumí řídit, brouk pytlík je břídil. 50% ()

princesofpersia

Ještě víc patetických řečí než v předchozím díle a pár nahlavu postavených akčních scén...od dvou hvězdiček tenhle film dělí jenom to, že byl Stallone po většinu filmu bez trika :) ()