Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiální text distributora)

thorewi

Nejsem žádný velký fanda bratrů Coenových, Big Lebowski mě také zrovna příliš nenadchl, ale tohle se jím opravdu nepovedlo. Bylo mi to doporučeno jako paradní komedie, já to ale musel vidět nadvakrát, jak jsem se u toho nudil. Všechno bylo takové mdlé - od režie počínaje až hereckými výkony konče, tudíž není nic, co bych mohl vyzdvihnout. Myslím, že i když člověk nemá co dělat, našel by lepší film na zaplnění času. ()

Saboter odpad!

Těch 103 minut bylo ukrutně dlouhých. To snad se někdo musel seknout mě to přišlo jak několik hodin nudy. Jen bla bla bla bla bla o ničem. Příběh velmi, velmi divný, herectví mě ani nějak neokouzlilo. Dal jsem tomu šanci, ale kdepak neuspěl tento film. ()

cab

Zvlastne pojaty epos o Homerovi zasazeny do 30. let minuleho stoleti, kde se prave trojici spoluvezdnu podarilo uprchnout z vezeni a vydavaji se na klikatou cestu svobody. Skvele country pisnicky me utkvely v hlave nejvice z celeho prapodivneho pribehu. 50% ()

showxman

Atmosféra skvělá. Hudba skvělá. Stylizace skvělá. Ale víc jak "tři z pěti" ode mě Homérovi utečenci nedostanou. ()

Mazlik4

Komedie nemusí vždy znamenat bezduchý humor a vynucování smíchu trapnými scénkami. Já od komedie čekám především navození pohodové nálady. ()

Paity

Bratříčku, kde jsi? je celkem netradiční komedie. Vím, že v Americe je hodně ceněna, ale rozhodně nečekejte srandu od první do poslední minuty. Je tam pár hodně zdařilých scén, ale nevím, asi mi nesedí ta doba a muklové.... ()

Ebon

Tohle se mi s káždým dalším shlédnutím líbí více a více, nacházím ve scénách stále rostoucí množství poezie. Homérova Odyssea v 30.letech v podání bratří. Clooney je úžasný, jeho postava je fantastická, elegantně přitažlivý i děsivě úchylný MsGill, zdá se mi že dokonce zastiňuje dvě další hlavní postavy. Goodmanův kyklop je mrazivý, jsem překvapen s jakou bravůrou jej podal na tak malém prostoru. A tu pitomou hraboší písničku mám pod kůží několik let. :-) ()

Oxy

Za hudbu, za 30. léta, za absurditu (z dnešního pohledu), za zkažené zuby, za vtipy. Jen si představte, že žijete ve třicátých letech a najednou najdete někde takové tři zpívající krasavice... Hlavní výhodu žití v tomto období však spatřuji tu, že jdete, a ukradnete auto a nikdo není schopný vás sledovat nějakými satelity. Ovšem od Clooneyho jsem teda čekal víc než plnou hubu keců, jeho postava mě dost překvapila :) ()

aquiver

Nádherně natočený útěkový snímek, který se může zařadit k těm nejlepším v žánru. Atmosféra doby z něj dýchá, kamera je skvělá. Komediální a hudební vložky mi kupodivu nevadily. 85 % ()

kaygen.it

Další výborní Coenové, tentokrát s přístupnějším humorem a silnou devizou ve formě George Clooneyho, protože je to on, kdo umí. ()

Mauric

Kdybych měl tento film charakterizovat jako jídlo(my pleasure:) ),tak by to byla jednohubka s chutí,která vám zůstane v ústech hodiny a hodiny po pozření a vy si nebudete chtít vyčistit zuby.A až ji ztratíte ze svého jazyka,tak si ji budete přát vybavit znovu,ale váš mozek si ji bude pamatovat jenom zčásti a vy ji znovu budete chtít ochutnat. ()

Haymar

Hodně netradiční "roadmovie" a vlastně vůbec dosti multižánrová záležitost. Coenovci zase "růlujou"! Jejich smysl pro humor mi prostě sedí. Skvělý vizuál. Clooney v dost netypické roli opět dokazuje, že je opravdový herecký chameleón... Naproti tomu Turturro má na kontě další bizarní postavičku do své (již značně obsáhlé) sbírky. ()

ThomasCrown

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov vôbec. Atmosféra podčiarkovaná hudbou je neopísateľná, to treba zažiť, trio hlavných hrdinov a vtipné hlášky v každej scéne vytvárajú dobu, v ktorej by som chcel aspoň chvíľu žiť. ()

Crackonosc

Asi nejslabší Coenovka. Základní poznávací znaky to má- příběh/nepříběh, bizarní postavy, divný dialogy i tu zvláštní poetiku, ale chybí tomu to tajemné nepopsatelné cosi, co tahá filmy tvůrčích bratrů na tradičně vysokou úroveň. Tohle je trošku nuda občas proložená zajímavou situací... :-/ ()

Erinye

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů od bratrů Coenových. Nádherným způsobem zde vykreslili atmosféru 30. let, alespoň takhle si ji představuji. Hlavní tři postavy v čele s G. Clooneym, který mě mile překvapil, byly kouzelné. V první řadě hlavně Georg Clooney s tou svou posedlostí svými vlasy a svou oblíbenou pomádou, kterou sháněl, vždy a za každých okolností. Dvorní herec bratří Johny Goodman jako podvodný prodavač biblí byl rovněž skvostný. Především mě na tomto snímku zaujaly snové momenty, jako dívky koupající se v řece, ale snad nejvíc se mi líbila hudba - ústřední píseň, se kterou trojka uprchlíků prorazila v rádiích. Krásný odpočinkový film, u kterého se musíte smát, občas zamyslet, chvíli bát a nakonec od filmu odejít s pocitem, že to za to stálo. ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (více)