Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiální text distributora)

Endyis

Další totálně podhodnocený snímek. Film má na Coeniovci tvorbu celkem atypický pojetí, vyniká dobrou atmosférou, dobře laděnou hudbou, komediálností a skvělými herci. Velice jsem si ho užil a dobře se při něm bavil. Rozhodně naplnil po všech stránkách to, co od filmu očekávám a dokonce mě i místy absurdním pojetím překvapil, jelikož jsem čekal úplně něco jiného. 90% Coeonovic prostě umějíc!!! ()

lennyd

Když Everett (George Clooney) plánuje svůj útěk z lapáku netuší, že s sebou bude muset vzít i dva spoluvězně, ke kterým je připoután silným řetězem. Když jim ale Everett sdělí svůj plán, ve kterém figuruje více jak milión dolarů, ani Pete (John Turturro) ani Delmar (Tim Blake Nelson) neváhají a připojí se k němu. K penězům je cesta ale hodně komplikovaná, a všichni se budou muset vypořádat s různými nebezpečenstvími, které je po cestě mohou potkat ... Od bratrů Coenů se dá čekat cokoliv, ale takto netradiční road movie jsem fakt nečekal. Film jako takový vlastně nemá žádný velký příběh, ale je seskládán z mnoha maličkých epizodek, jak hlavní hrdinové míří za svým cílem. Některé jsou zábavnější, a některé holt zase hloupější. Těch zábavnějších je ale přeci jen o něco víc, navíc George Clooney exceluje se svojí touhou po pořádném účesu a na konec, ve kterém jiném filmu uvidíte Clooneyho, Torturra a Nelsona zpívat... ()

noriaki

Jména režisérů mě měla varovat, ale já jsem od filmu doopravdy nic nečekal. O to nadšenější jsem z něj byl. Bratrská dvojice vzala sled nesourodých scének a poskládala z nich vynikající pohodový film, silnější v momentech kdy jede na vlně absurdní komedie a rozpačitější když se otírá o vážnější témata. Naštěstí těch druhých momentů není mnoho. Celý snímek je prosycený atmosférou Ameriky 30. let, která je sice nejspíš dobovější než v realitě byla, ale úplně podmanivá. Dojmu pomáhá i skvělá hudba a luxusní kamera. ()

Compadre

Bratříčkovi by vůbec neuškodilo trochu pokrátit, ale stejně je to hodně dobrá hudební komedie. Kdybyste teda někdy u řeky narazili na pěkný hypnoticky zpívající baby, tak se s nimi radši moc nedávejte do řeči (ani kdyby vám nabízeli flašku pálenky), co kdyby to náhodou byly sirény...A taky bacha na prodavače biblí a podobné postavičky. Hodně zajímavá komedie s fantastickou atmosférou amerického jihu a hlavně skvělou hudbou. Nádhera! ()

Všivák

Skvělý, pohodový film u kterého si můžete sednout do křesla a vědět, že na Vás nevytasí s nějakou depkou. Výborná hudba. Zvláště u pěveckého představení tří dívek u potoka jsem plesal blahem. Myšlení hrdinů bylo tak kouzelně naivní. Dialog Clooneyho se svojí ženou prostě neměl chybu. ()

Honzua

Jižanský magický realismus nalepený na kostru Homérovy Odyssei. Misty tajuplné, místy magické, místy absurdní. Černým humorem navíc vypíchnuté nešvary tehdejšího amerického Jihu. Nejoblíbenější scéna: Vystoupení Hochů od Bobří řeky, když nemají vůbec páru o tom, že jsou slavní v celé Mississippi. Tohle znamená pracovat s literární látkou a přínest do ní vlastní rukopis bez toho, aniž byste pošlapali předlohu (Toho Homéra se to totíž fakt drží). Coenovci prostě umí :) ()

hroubek

Bratři Coenové a Homér proč ne.Příběh trestanců, kteří utíkají před zákonem a ve viditě rychle vydělaných peněz nazpívají v radiu písen ze které se do druhé dne stane velký hit.Po pár filmech od bratrů si člověk musí uvědomit, že oni mají rádi, když se obyčejní lidé snaží o naprosto bláznivé věci.Herecké obsazení je prvotřídní Clooney,Turturro,Goodman a i tady nádherná Holly Hunter.Tento film není pro každého ale komu se líbil nedá na něj dopustit. ()

cross

Coeny mám moc rád, ale tento film mě jaksi nechal chladným. Pokud pominu zajímavou inspiraci Homérem a opravdu věrohodné zobrazení amerického jihu začátku minulého století (včetně dobové hudby, šmrncovních reálií a nezaměnitelného feelingu), zůstává mi pouze slušně zahraný a nepříliš zajímavý film, s občasným příjemným zavtipkováním, poměrně příjemným a nenáročným dějem a skvělou kamerou (panečku,na poslední záběr filmu bych mohl koukat hodiny a hodiny..). Prostě čistý průměr! ()

blackJag

Ani nevím proč jsem si myslel, že je to muzikál :-) Nevážná a nevázaná historka o třech povedených uprchlících, s gustem sehraná (labilní Turturo nebo vyšinutý archaicky spisovný mudrc Clooney jsou opravdu skvělí) a doprovozená vytříbeným vizuálnem. Většina scén má kouzelně zlatý nádech slunce, což se k atmosféře vyloženě hodí. Soundtrack bych asi nedokázal poslouchat ani 2 minuty, ale film mě i díky homérovským odkazům opravdu bavil. 85% ()

strelenaL

Bratři Coenové nás vždycky něčím pobaví. Pořád jasně dávají najevo že do filmového průmyslu vnáší pořád velký potenciál pro jakýkoliv film co si umanou natočit. Zatím s výběrem jakéhokoliv příběhu (který poté ožívá na plátnech kina) neudělali žádnou chybu. Film od filmu se zlepšují. Velmi humorně pojatý film o třech bratrech, kteří utekli z lapáku. I přes povedený útěk nemají bratři moc štěstí ba naopak smůla se jim pořád lepí na paty. Komedie s prvky gangsterky nutí diváka se od srdce zasmát. Aspoň já se zasmála a když jsem viděla zpívajícího Clooneyho byla jsem asi na chvilku v nebi. Vkusně vybraný hudební doprovod k filmu mne uchvátil. ()

Ravi

Tahle vynikající komedie mě dost překvapila. Nevadí mi čekat na vtip a tenhle film to umí načasovat perfektně. K tomu zajímavý příběh a skvělí hlavní hrdinové. Bavil jsem se výborně. 95% = 5/5 ()

Kosmik 1

Nudné a nezáživné? Na co jste to koukali? :-) Vůbec ne...já se skvěle bavil a v kině to byl pěkný zážitek. Hoši od syslí řeky válí. :) 95% ()

Puyi

Film, který mě velmi mile překvapil, líbily se mi hlavně skvělé písně ve filmu. Nejlepší samozřejmě ale byl George Clooney, který prostě nezklame nikdy + podobně je na tom John Goodman (ikdyž zde byl jen chvilku...)! Bratři Coenovi jsou skvělí a tímto filmem to jen potvrzují... 4*. :) ()

vyfuk

Na motivy Homéra? To snad on tak nudný není ne? Coenovci trochu chňápli vedle. Čekal jsem skoro všechno, ale tohle fakt ne. Jediné co se jsem si z filmu odnesl bylo Man of constant sorrow. Nic extra, nic vyjímečné. Jen jeden film géniů, který skončil trochu jinak. ()

V.Silver

Musím se přiznat, že mám rád dřevní muziku :)) Coenovci si u tohohle snímku hodně vyhráli a na výsledku je to znát - i když člověk místy neví, jestli se opravdu inspirovali Homérem nebo Homerem Simpsonem. Každopádně mně jejich snaha o převyprávění Odyssey sedla přesně do noty a kvituji s povděkem, že se do tak riskantního počinu vůbec pustili. Thumbs up! 80% ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (více)