Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiální text distributora)

Philoun1

Zajimavý film, tím zajímavý myslím, že byl hodně originální ať už šlo o Clooneyho pomádu nebo Ku klux klan meeting. Taky pěkná dobová hudba. ()

blixadovan

Skvělé!Film jsem viděl už třikrát a ani jednou mě nestihnul nudit, ba naopak, bavil jsem se od začátku do konce. Ústřední píseň je geniální, naprosto mě uhranula. George Clooney je neuvěřitelně vtipnej, což jsem nečekal, tudíž mě velmi příjemně překvapil. Šíře hereckého záběru Johna Turturra je rovněž obdivuhodná. ()

P1tr

Vtipná parafráze na Homérovu Odysseu s výbornou ústřední trojicí. Ani zbytek osazenstva se nenechá zahanbit, ovšem hlavní trio, v čele s Clooneym je o minimálně třídu výš. Ačkoliv se i zde najdou slabší momenty, pozitivní atmosféra je pohltí stejně rychle a efektně, jako přehrada v tomto snímku. ()

spikey1

o smutku budování Ameriky. O všech divňousích a lidech. Cooenové a jejich masterpiece! A důkaz že Clooney je skvělý herec! ()

Smileface

Skvělý film s výbornou dobovou muzikou a atmosférou.Jo Coenovi se zase vytáhli.Malé upozornění:"Pro skutečné nasátí atmosféry je nutné film vidět alespoň 2x,ale potom se to vyplatí,tohle si prostě neokoukáte":-) ()

solskjaer

Coeni jedou. I když jsem slyšel že jde o nejslabší kousek od Coenů já s tím nesouhlasím. Je to nadmíru vtipný a zábavný film u kterého se člověk baví od začátku do konce! ()

vincent

Po každej stránky zvládnutý film. Vynikajúce poňatie Homérovej Odysey. Samotný príbeh sa nikam neponáhľa, ale nikdy nenudí. Pomaly sa obmieňa, vždy nastane zaujímavá situácia so zaujímavými postavami, s vynikajúcou hudbou (ktorú som až do filmu neznášal). Nenudil som sa ani chvíľku a úsmev na tvári som mal vždy. Skutočne sa tu nejedná o nejaký film, pri ktorom sa budete rehotať až spadnete na zem. Je to skôr humor skrytý v každej minúte a nie vždy je komická situácia zobrazená vizuálne. Ja som sa najviac bavil na Clooneyiho ukecanosti (nech mi niekto hovorí, že nevie hrať). To čo robí tento film vynikajúcim je aj atmosféra do ktorej patria ľudia, ktorí vo filme hrali, prostredie, kde sa príbeh odohrával, všetko spoľahlivo podložené vnikajúcou kamerou. U mňa za 95%. ()

sedm.1

Výborní herci(obzvlášť Clooney hází neskutečné "pozy" :)),výborná,chytlavá hudba,zachycení atmosféry dané doby skvělé,příběh krapet nudný,bez překvapení,rutinní. ()

ethos

Nemozem si pomoct, ale coenovci v pozitivnej verzii sa mi velmi pacili. Zaujimavy miestami vtipny rozhodne invecny pribeh ma bavil od zaciatku do konca. ()

Arius

Záverečné scény posunuli môj pohľad na vec do inej roviny. V skutku pekný príbeh, z kvalitným hereckým obsadením aj keď by som jeho hudobnú časť radšej vynechal, mala svoje opodstatnenie. Prakticky nič významne a doočibijúce, dávam tri z prižmúreným okom. ()

G.W.Bush

Pan Clooney, jehož účes je vždy řádně promazaný pomádou značky Fešák (nikoli Švihák), dostává „do držky“ úplně od každého, Ku-klux-klan pořádá spartakiády a já si s Taťuldou v rámci předvolební kampaně zatančím medvědí tanec na pódiu. ()

Mr.Jackass

výborná vtipná a velmi nečekaná záležitost u které jsem se skutečně pobavil...zajímavá hudba a naprosto úchylný děj s napomádovaným Georgem Clooneym rozhodně nezklame... :) ()

ranp

Tady "červený" průměr hodnocení docela nechápu. Nechytlo mě to, nebavilo mě to a vůbec mě to nevtáhlo do děje. Dávám sice tři hvězdy, ale říkám si, jestli to není moc. Komentář golfisty to vystihuje mnohem líp než můj :-) ()

Ploutev

Bláh, hrozná nuda kterou z bažin vytahuje pár výborných pasáží, kdybych u toho filmu nedělal 16043510870 jiných věcí tak to asi nedokoukám. ()

mohamedsfinger

Já tu coenovskou absurdní poetiku mám prostě rád. U odyseovského příběhu o třech trestancích se skvělým Clooneym v hlavní roli jsem se skvěle bavil a zároveň se nechal unášet poměrně pomalým tempem filmu, kterým se divák musí nechat unášet, což samozřejmě není pro každého. Navíc jsem si užíval už klasicky nádhernou práci s kamerou a hudbou, která člověka opravdu dostane do těch třicátých let. ()

Sdoom

Těch 5 hvězdiček je možná trochu moc, ale když si člověk 3 dny v kuse po zhlédnutí zpívá pořád Man of Constant Sorrow, tak na tom filmu asi něco bude. :-) Mám ten film prostě fakt rád, některé scény jsou naprosto ikonické, atmosféra 30. let dokonalá, no a ústřední trio snad ani nešlo vybrat líp. O hudbě nemluvě, geniální výběr. Uznávám, že film má sem tam trošku hlušší místa, ale já mu to s chutí odpustím. (HD, orig.) ()

Dromed

Výborně zhmotněná jižanská atmosféra 30. let. Pohodová ale zato velice výpravná komedie. Clooney výjimečně nebyl strnulý playboy aka těžký frajer, a dokázal si ze sebe udělat celkem srandu. ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (více)